
luckimen
Pasjonat - Nowicjusz-
Postów
21 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Manuale
FAQ
Galeria
Ogłoszenia
Sklep
Blogi
Treść opublikowana przez luckimen
-
Dzięki za podzielenie sie doswiadczeniem.
-
Odpaliłem samochód na hol, teraz odpala tak jak powinien (do czasu). Załączam logi z grup 13,18,23. Podczas logowania odpalałem pare razy auto (zawsze z sukcesem), przejechałem się kawałeczek, jeszcze raz odpaliłem. malonetuning: http://log.malonetuning.com/chart/228771#H8KLCADDsmvCgFoCA03DjMOBCsKDMBAEw5B%2Fw5nDswRcwrDCtX5Lw4ghwq1LXMKwRsKSFWzCv8K%2Bwo3CvcO0OMOzwobDscKeHsO5ecOXVVwqecOfKsKhC2jDpcKSwovCvsOlG0FJVinDkcKEwprDhGlyLxcPwq3CpxVNwrPCnVDDhcO%2Bw4DDt8K4w6DCigE3wozDoA7DjAHDhMK%2FwofDnXLDnRbCtcK2w6M%2BwoQPCBURHsKFAAAA vaglog: http://vaglogi.pl/log-013_018_023_u52Wi7.html Wycieków paliwa raczej nigdzie nie widzę. po odpaleniu przez holowanie_LOG-01-013-018-023.CSV
-
Dzięki za propozycję. Dodam jeszcze ze jak już auto odpali (czy to plak czy to holowanie) to nie ma żadnego problemu z odpalaniem późniejszym. Można nawet po 30s od pierwszego odpalenia go zgasić i odpalić bez problemu. Myślę, że nawet po 5s jakbym go zgasił to by odpaliłby z kopa. Dopiero po dłuższym czasie nieużytkowania auto nie odpala - prawdopodobnie minusowe temperatury się też do tego przyczyniają. Intuicyjnie jak dla mnie brak paliwa. Auto w ogóle nawet nie szarpnie jak normalnie próbuje odpalać. Jak już się uda to chodzi i odpala jak marzenie (paliwo z filtra paliwa leci, świece sprawne).
-
Z plaka 2x udalo mi sie odpalic. Jednego razu nie chcial. Ogolnie jak psikne plakiem to slychac ze chce odpalic. Żwawiej i zrywniej silnik kreci, cos tam zalapuje. Dzisiaj spróbuje z tym plakiem jeszcze raz ale tylko po to zeby zebrac logi. Bez plaka nic nie lapie, zadnego nawet malego szarpniecia.
-
Część, ten temat jest srawdzony: 1) brak jakichkolwiek błędów w diagnostyce, 2) po przekręceniu kluczyka słychać buczenie pompy paliwa w baku, 3) nie świecą się żadne niepożądane kontrolki, 4) tak, z filtra paliwa leci ropa aż miło. Dodam, że temperatura cieczy chłodzącej przez VCDSa pokazuje prawidłowo, taka jak temp otoczenia (silnik zimny).
-
Niestety ale aktualnie nie mogę odpalić auta i nikt nie weźmie mnie teraz na hol. Logi podczas odpalania auta (nieudane odpalanie) załączam ale one nic nie wnoszą. odpalanie_LOG-01-013-018-023.CSV
-
Świece sprawdzone, są ok, napięcie dochodzi, przekaźnik działa jak trzeba. Auto dalej nie odpala. Na holu odpali od kopa. Potem już nie ma problemu przez kolejny dzień z odpalaniem. Jak postoi to znowu lipa. Czy ktoś coś więcej może powiedzieć na temat pompek? Jak auto działa to sprawdzałem VCDSem czasy wtrysków, wydają się ok. Poza tym jak auto chodzi to nie ma z nim absolutnie żadnego problemu, ma moc, równa praca itp.
-
Witam, Czy ktoś może mi powiedzieć do czego jest ten kanał jak na zdjęciu? Widać go od razu po zdjęciu pokrywy zaworow. Miałem przekoszoną tulejkę, poprawiłem ją, zrobiłem drobny stabilizator żeby się trzymała na miejscu. Od tego momentu auto regularnie nie odpala jak postoi pare dni. Czy może to mieć jakiś związek? Audi 2.0tdi, BPW, 2006r
-
Jestem wlasnie na etapie sprawdzania swiec zarowych i przekaznika zalaczajacego prad do swiec. Dam znac jak beda jakies konstruktywne wnioski.
-
Niestety auto znowu nie odpaliło. Wykluczam powód, ze auto stoi przodem do gory. Tym razem stało normalnie, tak jak każdego innego dnia. Wszystko wskazuje na to, ze powodem jest temperatura ponizej zera w nocy. Zarówno teraz jak i podczas pierwszego razu bylo grubo na minusie. Dodam, ze auto próbowałem odpalić kiedy temperatura byla juz na plusie. Oczywiscie plak pomógł ale to nie jest rozwiązanie.
-
Hej, Tutaj psikałem plakiem: https://drive.google.com/open?id=0B6suKmf05REwTVQzY3BQV1F3X1U Faktycznie auto stało z lekko uniesionym przodem na parkingu.
-
dzieki @piotrsob1, z plaka odpalił. Nie wiem co było przyczyną. Idę teraz wymienie pro forma filtr paliwa bo jeszcze tego nie robiłem od kupna auta. Martwi mnie tylko wystrzał jaki poszedł podczas odpalania (plak wybuchł w rurze dolotowej). Mam nadzieje, że nie narobił szkód jakiś na dłuższą metę. Domyślam się, że za dużo napisikałem.
-
@bambi1306 mam podobny teraz problem, co było u Ciebie przyczyną? jak to naprawiłeś?
-
Część, Auto jeździło jak trzeba, żadnych problemów z mocą, praca silnika równa, brak błędów. Po jednym dniu nieużywania samochód nie odpala. Rozrusznik kręci ochoczo ale auto nie odpala. Nawet się nie zająknie na sekunde, tylko kręcenie rozrusznikiem. Brak błędów, paliwa pół baku, dla pewności załadowałem akumulator i dalej nic. Podpowiedzcie co sprawdzić? może paliwa nie daje? może bezpiecznik od pompy paliwa? Może się kluczyk rozkodował (cokolwiek to znaczy)? jak i gdzie to sprawdzić? Auto: Audi a4 B7 2.0 tdi BPW 2006r. Edit: Dodam, że bezpieczniki po lewej stronie deski rozdzielczej sprawdzone i są wszystkie całe. Edit: Z wyjścia filtra paliwa psika paliwem dość żwawo po przekręceniu kluczyka na ignition.
-
Odma byla niezapchana. Kupilem pokrywę zaworów w ASO za 730zl (z uszczelką). Dla potomnych dopytywac sie na wejściu o rabat 10 procent. Nigdzie indziej oprócz ASO nie szlo kupic. Po założeniu ani grama dymu. Problem rozwiazany. Dzieki Piotr i dzieki wszystkim za pomoc.
-
BINGO! Jeździłem dzisiaj z 1.5h. Zatrzymywalem sie, wpychalem szmate zamiast korka wlewu oleju i obserwowałem spaliny. Zawsze kiedy była szmata to nie dymiło. Nawet malutkiej smugi nie puścił. Dzięki Piotr! Co to oznacza? Podpowiedzcie co do wymiany? Gdzie dalej szukac? BTW: silnik na zimnym nie dymi tak jak pisałem w pierwszym poście.
-
No własnie odnośnie ubywania płynu nic nie pisałem ponieważ nie jestem pewien. Możliwe, że ubywa ale baaardzo po mału. Kopcenie przy zimnym silniku nigdy nie występuję. Tylko przy rozgrzanym. Z obserwacji temperatura otoczenia nie ma wpływu. Brak majonezu pod korkiem wlewu oleju. Brak oczek w płynie chłodniczym. Płynu chłodniczego nigdzie nie wygania. Jest sucho. Odnośnie obejścia chłodnicy EGR, moim zdaniem to ona powoduje ten cały dym. Jak zrobić takie obejście żeby tylko potwierdzić/wykluczyć chłodnice spalin? Kostkę od EGRa odłączę i dam znać.
-
Witam, Moje auto: Audi a4 b7 2.0tdi bpw 2006r, przejechane 230kkm. Jak w temacie, dymi mi auto ale tylko na postoju. Podczas jazdy natychmiast przestaje dymić. Rzeczy może być milion. To co sprawdzałem: - ciśnienie na cylindrach w normie - zamontowana nowa turbina (nie regenerowana, tylko nowa). Po tej akcji auto DOKŁADNIE TAK SAMO dymi. W tych samych momentach, tak samo intensywnie. - brak żadnych błędów diagnostycznych - DPF sprwany, ostatnio robiona diagnostycznie procedura wypalania zakończona sukcesem - samochód ma pełną moc Tutaj parę filmów które nagrałem podczas dymienia: 1) https://www.youtube.com/attribution_link?a=g0g4-s3nglq3COUM&u=/watch%3Fv%3DPAg6soWTa4A%26feature%3Dem-upload_owner 2) https://www.youtube.com/attribution_link?a=M_usECfVCNRhOk5h&u=/watch%3Fv%3DQE56Znt7Nf0%26feature%3Dem-upload_owner 3) https://www.youtube.com/attribution_link?a=rkM78Y65Fcnp2EQ4&u=/watch%3Fv%3Dci3i02-DIUA%26feature%3Dem-upload_owner Czy według Was sądząc po kolorze jest to dym pochodzący ze spalania oleju czy może płynu chłodniczego? Jakieś sugestie co to może być?
-
Podzielę się swoimi obserwacjami, może się komuś przyda bo rozwiązałem swój problem. 1) Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to rozpoznać jaki silnik mamy. Czy jest to CR-TDI czy PD/PPD-TDI. Pewnie gdzieś w VCDSie można to przeczytać ale ja nie wiem gdzie. Ja sprawdziłem to w następujący sposób. Jeżeli wejdzie się w [01 - Engine] -> [Meas block - 08] -> wpisze się jakąś grupę pomiędzy 100 a 108 i dostanie się jakieś sensowne wyniki to oznacza to, że mamy PD/PPD-TDI. Jeżeli dostaniemy bezsensowne wyniki typu zero/brak a po wpisaniu jednej z grup z przedziału 68-75 dostaniemy coś sensownego to oznacza, że mamy PD/PPD-TDI. Mój silnik to PD/PPD-TDI. Po takim ustaleniu już wiemy która instrukcja nas dotyczy z tego linka: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Diesel_Particle_Filter_Emergency_Regeneration 2) Trzeba spełnić wszystkie warunki jakie są opisane w powyższej instrukcji. I teraz, jeżeli wpiszemy zły kod [01 - Engine] -> [Kodowanie II - 11] -> Zły kod -> Kontroler refused the key, Invalid key To będziemy dostawać przy kolejnych próbach wpisania kodu komunikat, że trzeba odczekać odpowiedni czas. Polega to na tym, że podłączamy interface, zestawiamy połączenie (wejście do [01 - Engine]) i pozostajemy z włączonym zapłonem i włączonym komputerem tak 2h. Niektórzy mówią 15min, niektórzy 45min, mi 2h pomogło. Pewnie dlatego ze to nie była pierwsza nieudana moja próba. 3) Jak już się uda dostać "security access accept" po wpisaniu dobrego kodu czyli: [01 - Engine] -> [Kodowanie II - 11] -> 21295 Można to wpisać stojąc samochodem, nie trzeba jechać. Jeżeli już dostaniemy accepted to wtedy wybieramy się na przejażdżkę. Prędkość jak w instrukcji 30-60, obroty 1,5k-2,5k, włączone odbiorniki. Ustawiamy sobie: [01 - Engine] -> [bloki pomiarowe - 08] -> 070 i drugi 075. Obserwujemy przede wszystkim "Particular filter Load Coeffcient" Ja miałem przed procedurą 106% i udało mi się zejść do 0%. Przejażdżka taka trwała około pół h. Dodam, że ja byłem na początku w trybie serwisowym. Podczas jazdy komputer dał mi pełną moc, po czym pod koniec z powrotem tryb serwisowy. 4) Jak już zejdziemy do czegoś bliskiego 0% to wtedy na postoju kasujemy błędy (czyli EGR) i samochód od teraz ma już pełną rurę. Kontrolka EGR powinna pod koniec testu zgasnąć i brak trybu serwisowego. Ja robiłem to na interfejsie Ross-Tech HEX-V2 kupionego w Polsce. Program VCDS albo polski albo angielski (bez znaczenia) najnowsza wersja. Co do interfejsów piratów to nie mam zielonego pojęcia czy to zadziała.
-
Dzięki za odpowiedź. Pytanie nadal aktualne z pierwszego postu. Jak zrobić procedurę wypalania podczas jazdy. Tak jak pisałem, spełniam wszystkie warunki, włącznie z prędkością i obrotami. Dodam jeszcze ze auto jest w trybie serwisowym i nie ma w ogóle mocy. Jedyny błąd jaki mi wyskakuje to DPF. Łączę się przy użyciu złącza diagnostycznego z programem VCDS, wybieram [01 - Engine] -> [Security Access - 16] -> wpisuje 12233. Dostaje potwierdzenie, że "Security Access accepted". Zaglądam do "Nastawy podstawowe" jak i do "Długa adaptacja" i tam nie ma nigdzie niczego w stylu "Regeneration while Driving" czy czegokolwiek dotyczącego DPFa. Co mam wyklikać? Proszę o pomoc.
-
Cześć wszystkim, Stałem się posiadaczem oryginalnego złącza diagnostycznego HEX-V2 od ROSS-TECH/ADAKO. Potrzebuję zrobić procedurę wypalania DPFa. Staram się robić wszystko zgodnie z poniższą instrukcją: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Diesel_Particle_Filter_Emergency_Regeneration ale niestety nic się nie zgadza. Opiszę poniżej co robię i gdzie mam problem. 1) Auto rozgrzane, odpalone, zalane paliwa do pełna, bieg neutralny (manual), ręczny zaciągnięty, maska zamknięta 2) Włączone światła, podgrzewanie foteli i szyby, klima włączona 3) Łączę się przy użyciu złącza diagnostycznego z programem VCDS, wybieram [01 - Engine] -> [Security Access - 16] -> wpisuje 27971. Niby jest to regeneracja DPFa podczas postoju auta. No i niestety dostaje zawsze błąd, że kontroler odrzuca klucz. Zdjęcie w załączniku. 4) W związku, że powyższe nie działa to próbuję regenerację DPFa podczas ruchu samochodu. Łączę się przy użyciu złącza diagnostycznego z programem VCDS, wybieram [01 - Engine] -> [Security Access - 16] -> wpisuje 12233. Dostaje potwierdzenie, że "Security Access accepted". Czyli jest ok. Idę dalej 5) Zaglądam do "Nastawy podstawowe" jak i do "Długa adaptacja" i tam nie ma nigdzie niczego w stylu "Regeneration while Driving" albo "Regeneration while Standing" czy czegokolwiek dotyczącego DPFa. Zdjęcia w załączniku. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mnie naprowadzić i powiedzieć co robię źle? Moje auto: Audi a4 B7, 2006, 2.0TDI BPW, sprawdzałem na polskim jak i angielskim VCDSie (wersje najnowsze).