Skocz do zawartości

RaThek

Pasjonat
  • Postów

    53
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez RaThek

  1. Czy zamiennik miał ten sam numer części co oryginał? Być może ma inny pinout. W drugiej kolejności sprawdziłbym manetkę odłączając ją i włączając wtedy zapłon. Później kolejno złącza 8 pinowe brązowe i czarne w bagażniku po lewej stronie. Na koniec jeszcze przekaźnik wycieraczek (pozycja 5+6).

  2. W dniu 29.12.2021 o 17:18, NazguL napisał:

    jak mogę sprawdzić płaskim kluczem czy geometria stoi?

    Sztanga w połowie ma zgrubienie, dobierz odpowiedni klucz (coś około 10-ki im dłuższa tym lepiej) i podpierając go o coś obok możesz sprawdzić czy się rusza czy nie. Sztanga powinna chodzić 2-3 cm.

  3. Nie, nie powinna się ruszać. Możesz sprawdzić czy geometria nie jest zblokowana płaskim kluczem. Sprawdź wężyki podciśnieniowe, może któryś spadł albo jest dziurawy lub zapchany. Przy przeładowaniu może jeszcze być N75. Generalnie jest o tym od groma tematów na forum, poczytaj jest tam wszystko wyjaśnione.

  4. Immo w uproszczeniu działa tak: w momencie przekręcenia kluczyka sprawdza czy jest on przypisany do danego pojazdu i ustawia "uruchomienie silnika dozwolone" na 1-tak lub 0-nie. Sterownik silnika pyta immo czy jest zgoda na start, jeżeli brak to gasi silnik właśnie po tych ~2 sekundach.

    Gdyby Twój alarm faktycznie miał działać tak jak mówisz to musiał by ingerować w komunikację między ECU a immo co nie jest niemożliwe ale pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu. Dobrze by było dojść co to za alarm i sprawdzić jakie ma funkcje.

  5. Dobrze zrozumiałem tylko nie napisałem, że alarm nie ma nic wspólnego z immo, a Ty najwyraźniej uważasz że ma. Typowy objaw immo jest właśnie taki że gasi silnik po około 2 sekundach dlatego się tego tak czepnąłem. To może być dokładnie to czego szukasz.

    Pin jest 5-cio cyfrowy: 0xxxx więc to raczej nie pin.

  6. 22 godziny temu, panmaterski napisał:

    Zrobiłem dziś też tak ale nie chce mi dalej podawać napięcia. Podałem napięcie z aku na ten zawór odcinający paliwo i odpala ale po 3-4 sekundach podnosi sobie sam obroty i musze go gasić odcinając paliwo bo inaczej pewnie wskoczyłby na naprawdę duże obroty.  Nie wiem czy dobrze myślę ale za podnoszenie dawki jest odpowiedzialny zawór N108? Czy sam nastawnik? Ogólnie na pedał gazu nie reaguje w ogóle. Wyciąłem też alarm po tym całym zabiegu ale gdzieś był połączony z immo bo mi blokuje odpalanie nawet przez ten bajpas z aku i wywala błąd immo na vagu. Myślę nad nowym sterownikiem z jakiegoś diesla i emulatorem żeby tylko móc podmienić chociaż zobaczyć czy na innym sterowniku też mi nie poda zasilania. Co o tym sądzicie?

    Piszesz o błędach ale loga nie wrzucisz! Bardzo ważny jest błąd immo, pisałem wcześniej o tym a teraz się okazuje że właśnie jest. To jak, dasz te logi?

  7. Możesz sprawdzić czy stary zawór ma zwarcie jeżeli go nie wywaliłeś ale z tego co piszesz to wydaje mi się, że problem może być w wiązce. ECU wystawia Ci 12V i zaraz je wyłącza, przyczyny mogą być 3:

    1. W wiązce jest zwarcie, ECU wykrywa zbyt duże obciążenie i wyłącza sygnał.

    2. ECU jest uszkodzony i nie jest w stanie utrzymać sygnału.

    3. Jest jakaś inna przyczyna dlaczego ECU wyłącza sygnał.

     

    Pierwsza jest najbardziej prawdopodobna z uwagi na to że przy swapie jest dużo okazji do uszkodzenia wiązki, druga jest prawdopodobna i ciężko będzie to namierzyć, trzecia jest mało prawdopodobna, jedyne co mi przychodzi do głowy to immo, nie rozbrojone może blokować zawór paliwa.

  8. W dniu 14.09.2021 o 07:57, panmaterski napisał:

    Jeszcze się tak zastanawiam czy alarm dokładany tego nie blokuje i się on nie popsuł ale nie chce mi się wierzyć jak go nikt nawet nie dotykał od 6 lat...

    77 = N109

    79 = N108

    Alarm jest bardzo prawdopodobny a jak dodasz do tego zawór paliwa to masz pewniaka do dogłębnej analizy. Zazwyczaj alarmy mają jakiś rodzaj trybu serwisowego w którym są rozbrojone, sprawdź w instrukcji alarmu, przyjrzyj się obwodom które odcina alarm, bardzo popularne jest właśnie odcięcie paliwa.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...