Treść opublikowana przez Kamsz82
-
A4 b7 . Jakie opony
Super dziekuje
-
A4 b7 . Jakie opony
Oki dziekuje i nigdzie nie będzie tarlo? Takie oponki to dobry wybór?
-
A4 b7 . Jakie opony
Witam. Pojazd to a4 b7 sedan 2006r. Planuje zakup nowych felg i opon. Felgi wstepnie wybralem beda to borbet xr r17 szerokie 7'5 cala. Et36. Proszę napiszcie czy te parametry felgi sa ok do tego samochodu? Nie bedzie tarlo nigdzie? Kolejna sprawa jakie opony do tego dac?zalezy mi raczej najbardziej i na tym zeby zawieszenie nie ucierpialo. Myslalem nad 205x50 r17 lub 215x50 r17. Co myślicie???z gory dziekuje za odp??
- Filtr dpf
-
Filtr dpf
Witam. Auto a4 b7 1.9 tdi brb 2006. Bede wystawiał auto na wycięcie filtra dpf. Prosze mi powiesziec na co zwrócić uwagę. Slyszalem ze sa rozne rodzaje przez jakis emulator lub modyfikacja oprogrramowania. Jak jest lepiej? Czy moge jakos sprawdzic czy dobrze to zrobili? Zobacze jakies roznice po calej operacji???
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Te srebrne rolki ze zdjecia
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Kurcze wiesz auto teraz stoi u mechaniora i musze mu dac odpowoedz czy ma to skladac. Wiesz co sa delikatne nie widac tam rdzy tylko takie jakby wzery. Czy takie utlenienie i jest to miejscowe nie po calosci tych rolek. Wybacz ale nie mam czasu juz tych zdjec zrobic☺
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Dwa broki wypadly. I teraz kolejna sprawa w twj czesci w ktorej byly te broki sa takie rolki ktore dochodzą do wałka. Nie wiem jak fachowo sie nazywaja. Ale w kazdym razie sa na tych roklach takie delikatne plamki troszke jakby rdza jakies wżery. Domyslam sie ze powstaly na skutek braku smarowania poprzez brak brokow. I teraz moze to zostac z tymi wzerami czy w czyms to przeszkadza?
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Gdzies czytalem ze jak wypadna te broki to silnik niew równo pracuje i jest to dudnienie
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Bo na zimnym jest jakby takie dudnienie przy filtrze. Auto glosno chodzi i czasami tskie glosniejsze klekotanie i wtedy pojawia sie tez to dymienie z ruryrury. Ustepuje po rozgrzaniu silnika.
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
A powiedzcie mi czy wypadnietebroki moglyby byc przyczyna spalania oleju i wlasnie tego szarego symienia? I czy przez broki mogla rozdzielnic sie uszczelka miski olejowej??
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Oki. To powiedzcie mi czy cos jeszcze zlecic oprocz czyszczenia?
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
A czy podczas przeladowania auto moze tracic moc? Czy powinno jechac normalnie? Hmm gdybym oddal do czyszczenia turbo zlecic cos jeszcze wymiane jakis uszczelnisczy? Jakas regualacja? Niestety nie mam jak zrobić logów Cztli myslisz ze od takich przeladowan cos rozszczeni mi sie w dolocie?
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Dzis znowu auto nagle zaczelo jakby gwizdac i przelaczylo sie w tryb awaryjny po zgaszeniu i odpaleniu wszystko ok. Na kompie wyskoczyl blad p0234 przeladowanie turbo. N75 wymieniony na nowy. Sztanga jak patrze rusza sie. Moje pytanie brzmi co jeszcze moze byc przyczyna przeladowania? Szczelnosc dolotu sprawdzalem i nie widze nic niby. A czy nieszczelnosc w ogole mogla by byc objawem przeladowania?
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Z ta korozja to jakas tragedia podczas dokladnego czyszczenia zauwazylem delikatne naloty na rancie tylnej klapy na dolnych rantach drzwi tylnych leweych i prawych to udalo mi sie poczyscic i zakonserwowac bo nie widoczne miejsca ale nie wspomne o blotnikach s przodu widac juz pojawia sie delikatne plamki. A dzis ku mojemu zdziwieniu nawet na masce od wewnetrznej strony kolo wygluszenia to mnie najbardziej zdziwilo skad tam rdza.... takze to jakas paranoja... to na mojej poprzedniej corsie nie bylo ani plamki..
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Z kasa stoje slabo wiec staram sie nie robic nic w ciemno??
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Hmm starość? Jest tam PRAWDZIWE 200 tys to chyba na ten silnik malo nie?hmm niedawno to auto nabylem wiec chcialbym zeby jakos chodzilo?
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Sprawdzony zostal egr, wtryski i sterowanie turbo, dpf za pomoca vag com poprzez robienie logow itp. Sprawdzal mi to gosc ktory robi chip tunig twierdzi ze wszystko jest w jak najleprzym porzadku co dalej?
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Sprawdzalem luz na wirniku osiowego nie ma w ogole Ale czy to szumienie nie oznacza konca sprężarki?
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
N75 wymienilem na nowy.przegladalen caly dolot nie widac nigdzie nieszczelnosci
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Jeszcze lepiej slychac na tym filmie u mnie jest identycznie tylko chyba ciszej
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Czasami zalacza mi sie identyczny dzwiek jak tu na tym filmie co to takiego.
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
Po odpuszczeniu gazu nie slychac za bardzo. słychać to przy przyspieszaniu takie szuranie gwizdanie podobne jak na filnie. Na postoju tefo nie slychac. Bardziej podczas jazdy i bardziej przy wiekszym obciazeniu. Dziwny dzwiek silnika jakby ustal zostalo szuranie gwizdanie. No i auto kopci na szaro po odpaleniu na zinnym na cieplym juz nie. Bardzo bym chcial ale nie mam jak. Kolega pisal cos o jakis spotach jestwm z Włocławka gdzies w okolicy sa?
-
[B7 BRB] Nierówna praca. Dymi na szaro
A4 b7 1.9 tdi brb. 4 miesiace temu kupilem to auto. Na poczatku wystapil problem ze auto przechodzilo w tryb awaryjny kilka razy. I wyskakiwal błąd o przeladowaniu turbiny. Slysze ze cos szumi gwiżdże przy przyspieszaniu od 1700 obr. Bylem u dwóch mechanikow popatrzyli sprawdzili przejechali sie twierdza ze turbo jest dobre. Lecz mi nie dawal spokoju teni szum. Teraz pojawilo sie dymienie z rury wydechowej na szaro. Zauwazylem ubytek oleju na bagnecie. Zdjalem wąż miedzy inter culerem a silnikiem. Waz jest w srodku brudny od oleju i troszke tego oleju tam bylo. Od oleju tez jest brudny waz idacy od odmy do rury filtra powietrza. Dzis auto zaczelo jeszcze jakos dziwnie pracować. Dzwiek silnika jest taki jakby bardziej ,basowy, i takie tekotanie jak traktor troche. Slychac to gdy wcisne gaz np do 3 tys i schodzi z obrotów wyedy slychac ten dziwny dzwiek. Podsumowując slychac gwizd , ubytek oleju , dymi na szaro, slady oleju w dolocie, nie rowna praca.. co mu jest? Mam go kilka miesiecy a juz mam go dosc mimo ze fajne auto.?? a jeszcze gdy odkece korek oleju leci TaTdymki jasny dym lub para. Plynu chodniczego nie ubywa.
-
[B7 BRB] Błąd P0234
A powiedzcie mi czy da rade zrobic logi takim uzadzeniem jak vscsn vag mini?