actu1995

CDNC
    quattro
    PB

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

1. Dzięki, już rozmawiałem z kixi4 i mi podesłał - Inter Cars i Car System powiedział mi 1700-2000zł.
  2. Dzięki. Numer mam tylko mam problem z zamówieniem, sklepy w mojej okolicy nie mają możliwości ściągnięcia tego, dramat... Proponują jedynie podporę zamiennik za 90zł, ale nie ma tam ani uszczelki, ani zaworu. Masz jakąś stronę z linkiem, gdzie dostanę oryginał kompletny po tym numerze? Ile ten zestaw kompletny oryginalny powinien kosztować w ogóle?
  3. Też tak mi się wydaje. A więc pójdę w tym kierunku i wymienię podstawę i zawór. Są jakieś nowe numery tych rzeczy? Z tematu znalazłem nr zaworu 06H 109 257 C i numer podstawy 06H 103 144 J jako najnowsze, tylko nie wiem czy nie ma teraz innych numerów tych części pasujących do 2.0TFSI 211KM CDNC. Przy okazji doradź mi, lepiej kupić oryginalne z ASO czy zamiennik też daje radę? Zawór na Allegro znalazłem nowy z INA zs 100zł, a podstawę za 300zł nową jakiś zamiennik po numerach, które podałem powyżej, ale nie mam pewności czy są aktualne. Jeżeli uważasz, że jest spora różnica między zamiennikiem
  4. Cześć wszystkim. A4 B8 2.0TFSI CDNC 211KM 2009r. Od półtorej tygodnia borykam się z problemem - tutaj go wrzucę: "4113 - Czujnik położenia wałka rozrządu (G40) P0341 00 [032] - niezrozumiały sygnał Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów Ramka zamrożona: Stan błędu: 00000001 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 29 Przebieg: 169363 km Data: 2020.06.12 Czas: 12:04:54
  5. Cześć Panowie. Jestem na etapie zmiany kierownicy na multifunkcję i doposażenia auta w tempomat. Auto to A4 B8 Avant 2009r przedlift. Sprawdzając w VCDSie w kanale 16 wyszło, że mam taśmę 8K0 953 568 D (FIS, nie obsługuje tempomatu, nie obsługuje multifunkcji - firmy KOSTAL). Mam możliwość kupienia od gościa cały komplet, czyli kierownica z multifunkcją, przełącznik do avanta z tempomatem, taśmą i obudową. Tylko po numerach u niego wychodzi taki numer 8R0 953 568 S (FIS, obsługuje tempomat, multifunkcję) tylko z forum widzę, że to taśma z tymi numerami jest poliftowa. Sprzedający twierdzi,
  6. Mam radio Concert, Audi Drive Select ustawiłem w VCDS na dynamic. Ogólnie wszystko działa, reakcja na pedał gazu i kierownica od 15km/h sztywna, ale chcę dołożyć przycisk do przedlifta. Gdzie się go dokłada, przy lewarku? Ma ktoś nr części do przełącznika? Będę musiał wymienić jeszcze konsolę lewarka? Bo nie ma możliwości jak widzę zakodować wyboru w Menu Car, żeby sterować w przypadku Concerta. Zdjęcie wrzucam, jak u mnie wygląda to wszystko w tej chwili.
  7. Mam kierownicę trójramienną bez multifunkcji, będę niebawem zabierał się za montaż multifunkcji. Co z moją poduszką, musi być wymieniona bo nie podejdzie do tej z multifunkcją? Nie będę kombinował i będę zamawiał również kierownicę trójramienną i to mnie zastanawia, dlaczego mam kupić nową poduszkę.
  8. Witam, zakupiłem fotele i nie jestem pewny czy nie są czasem od wersji poliftowej, a mam przedlifta. Podobno trzeba przelutować kostkę airbag, mógłby ktoś mi podrzucić co tam trzeba polutować? Potrzebuję jakiejś kostki czy wystarczy ta z mojego starego fotela? Może ma ktoś zdjęcia?
  9. actu1995

Fotel z Anglika

Idzie to samemu ogarnąć, masz może jakieś zdjęcia tego czujnika/poradę jak to wykonać, czy tylko jedynie może to tapicer zrobić?
  10. actu1995

Fotel z Anglika

I jak jest z tymi fotelami od anglika? Pasują normalnie, czy jakaś rzeźba jest z jakimś czujnikiem? Bo w innym wątku widziałem, jak ludzie pisali o błędzie poduszki spowodowanym przez czujnik, który znajdował się nie w tym siedzeniu, co powinien i tapicer musiał ten czujnik przenieść. Potwierdzi ktoś te informacje?
  11. Zawieszenie 1BA, ma ktoś fotki mniej więcej z takimi felgami o takich parametrach i takim zawieszeniu?
  12. Wstawi ktoś fotkę, jak wygląda A4 B8 przed liftem na zestawie 18", 8.5J ET 29? Jeżeli felga wystaje z przodu o 1cm, to wolę odpuścić tą szerokość i mogę szukać 8J, ale proszę podać wtedy, jakiego ET potrzebuję, bo chcę mieć wszystko równo z nadkolami. Opony jakie będę zakładał to 235/40/18.
  13. U mnie też jestem niemal przekonany, że mam nabite 140tys. Wiem, że głupotą jest, że większość patrzy na zużycie elementów w samochodzie, bo jak robił autostradowe trasy, to zużycia nie zobaczy się przy 300tys. nawet - ale bądźmy szczerzy, czy ktoś na zachodzie kupi 2-litrową benzynę na trasy autostradowe? Przecież zawsze wybór padnie na TDI, choćby 3-litrowe, co będzie bardziej opłacalne. W moim wypadku auto sprowadzone z Niemiec przez wujka, a poprzedni właściciel nie jeździł nim od niecałego pół roku i teraz wiadomo dlaczego to auto mu tyle stało i dlaczego nikt mu tego nie kupił (problem o
  14. Wycena była już na samym początku, bez tego nie oddałbym auta. Chociaż jeden warsztat chciał mnie tak załatwić, ale nie poszedłem na taki układ, że mi ktoś rozbierze samochód, a później powie, że 10000. Tak jak pisałem, koszt oscyluje w granicach około 5000zł. Nie pytałem dzisiaj, jak wygląda to cenowo, może i 4000zł wyjdzie, ale wątpię, ponieważ wleciał nowy rozrząd, a to koszt 1000zł. Też pod zapytaniem pozostaje, czy turbo było regenerowane, czy też nie - nie zapytałem dzisiaj jak dzwoniłem, bo głównie o co mi chodziło, to kiedy odbiorę autko. Jak już odbiorę, to dam znać, ile ostate
  15. Mały update, póki co nie odebrałem samochodu, ale mechanik postanowił wysłać mi małą fotorelację z przeprowadzonych prac. ? Dziś dzwoniłem, silnik jest w aucie i czeka na turbinę. Być może wróci turbinka jutro, albo i nie - już zostało niewiele prac, głównie turbina i złożenie przodu. Przesyłam zdjęcia z przeprowadzonych prac, może mechanikiem nie jestem, ale wydaje mi się to dobrze zrobione i wyczyszczone z nagaru. Jeżeli jakieś uwagi macie - piszcie. ?