Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

rafal12331

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rafal12331

  1. No poprawiło się i parę koników doszło teraz już ponad 220
  2. rafal12331 odpowiedział(a) na rafal12331 temat w 2.0TDI
    A jak się ma wyłącznie chlodniczki jakie są - + i orietacyj y koszt takiego Zabiegu?
  3. rafal12331 odpowiedział(a) na rafal12331 temat w 2.0TDI
    Okej no ale żeby wtryski padły po paru tyś? A róż regulować chyba same się nie powinny
  4. rafal12331 odpowiedział(a) na rafal12331 temat w 2.0TDI
    Kopci tylko na zimnym aż do paru km i ostatnio po przejechaniu ok 20 km wyłączyłem auto na 5 min włączyłem u znow kopci ale było to max 5 min i potem znika , głowica regenerowna na wiosnę wtryski ok 10 k temu wiec tu chyba nic trubo db się zbiera żadnych komunikatów i płynu ubywa minimalnie olej jest ok więc to musi być ta chlodniczka,, a jakie są - po odłączeniu chlodniczki poza tym że będzie się dłużej grzał? Żeby nie iść tańsza droga a potem robić remont silnika
  5. rafal12331 odpowiedział(a) na rafal12331 temat w 2.0TDI
    Gdzieś musi być nieszczelność bo lekko kopci głowice wymienialem, i zagrzany nic wystarczy zgasić na parę min i jak znów włączę mimo zagrzania przez chwilę kopci, spalanie wzrosło o ok 2 litry, (i nie to nie wina zimna bo w tamtym roku przy takiej samej jeździe wychodziło ok 7 l a teraz poniżej 8.5 nie schodzi nawet przy dziadkowej jeździe) a wtryski są wymienione parę tyś km temu więc to nie to, kolega z forum gadał że to może być to ale wolę popytać, pozatym kopceniem i ubyciem ok 100ml płynu na ponad 1000 km i tym kopceniem nie ma chyba, a gdzieś czytałem że gdy jest z chlodniczka jie tak to spalanie też wzrasta ale spalanie to pod kompa podpiąć trzeba i wyjdzie , choć wtryski wątpię bo są prawie nowe,
  6. rafal12331 opublikował(a) temat w 2.0TDI
    Witam, ktoś z was zaślepił chlodniczke egr? Czy jest to dobra opcja czy silnik dostaje po d*pie? Czy zwiększone spalanie jest możliwe przez uszkodzoną chłodniczke? Jaki koszt takiej usługi 2.0 brd 2007 r Jak auto się ma po takim zabiegu
  7. rafal12331 opublikował(a) temat w 2.0TDI
    Witam szukam kogoś kto zna sie dobrze na 2 litrowych dieslach , mam problem z moim audi i chce znaleźć kogoś kto mi pomoże , auto kopciło na biało zostały wymnienione wtryski bo lały , odma i głowica zmieniana na regenerowaną, na początku nie kopciło prawie nic zrobiłem jakieś 2 tyś i znów zaczyna na wolnych obrotach przykapcać na bialo szczególnie zanim sie rozgrzeje potem nie widać dymu ale czuć , nie wiem co to moze byc zrobione 600 km i plynu nie ubywa oleju tez nie ubywa jakos znacznie moc ma nic nie wyskakuje zaden komonikat, szkokam kogoś kto dobrze ogarnia to bo wlozyłem juz w to auto kupe kasy ktore nawet jak sprzedam nie zwrócą mi się a kopciuchem nie chce jezdzić, dodam ze dpf out
  8. zobaczymy co bedzie sprawdzić a wymienić to roznica
  9. okej fajnie dzieki zobaczymy
  10. myślałem ze mechanik dobry no bo bratowi auto robił parę lat zawsze było wszystko ok a z moim to cyrki jakieś, niestety nie mam możliwości by sprawdzić samemu , ale skoro pokrywa to niee to to gadam niech mi montuje starą tą niech sobie bierze a za tę kase co robił pokrywę niech robi turbo , a jak nie to trzeba to jakoś prawnie zalatwić bo tak się mijać z celem to też no nie może być
  11. powiedzial ze jesli po ok 800 km nie ustanie wracac na reklamację tylko lipa bo pokrywa nowa a za cene pokrywy juz turbo by bylo ... ale jesli to nie bedzie to to sobie pokrywę może wziąc starą mam i za cene tej pokrywy turbo niech robi
  12. mechanik sprawdzał i powiedział że pokrywa przypuszczała olej i to kopci bo się spala i trzeba pojezdzić z ok 1000 km zanim to co się zebrało się wypali a jak dalej to na reklamacje przyjechać ale mi się wydaje że gdyby to było to to po 200km jakiś efekt już powinnien być a kopci tak jak kopcił
  13. to ja już sam nie wiem ile jeszcze tych opcji jest wtryski wymienione pokrywa uszczelka jest dobra a problem jak byl tak jest ...
  14. jak nie ma nic wspolnego , wydaje mi się że prędzej ta pokrywa ktora do odmy przepuszcza oleej ma z dymieniem niż termostat no ale sprawdzimy
  15. u mnie to dosyć przykapca ale olej jest ok uszczelka ponoć też
  16. termostat ? a jakto możliwe ?
  17. stara przepuszczala i teraz z 800 km zanim to co tam sie zebralo sie wypali pokrywa nowa
  18. Witam wszystkich mam dosyć uporczywy problem z moją b7 mianowicie , na zimnym silniku (do ok 90C) kopci na biało po rozgrzaniu dymienie ustaje choć wydaje mi się że ten smród dymu pozostaje, Wymienione wtryski bo już lały , dpf out, no i problem nie zniknął po czasie dałem mechanikowi się wykazać no i stwierdził że to pokrywa zaworów przepuszcza olej i kopcenie jest przez olej który się spala , pokrywa wymieniona ale kopci dalej stwierdził ze trzeba zrobić ok 1000 km żeby to wszytko się wypaliło i było ok , ale coś mi nie gra bo 200km zrobione i 0 efektu ma ktoś pomysł czy db diagnoza czy to tylko nieogarnięty mechanik bo już mnie zaczyna ta sytuacja wkurzać coś ktoś?
  19. rafal12331 odpowiedział(a) na rafal12331 temat w 2.0TDI
    Czyli egr padl ? Zanim wtryski byly do roboty i pompa nie kopcil tak i wraz by padl egr ?
  20. rafal12331 odpowiedział(a) na rafal12331 temat w 2.0TDI
    Dołu czyli co dokladniej , jaki to taki cię koszt wyszedł
  21. rafal12331 odpowiedział(a) na rafal12331 temat w 2.0TDI
    Tam jest wszystko ale na ciepłym a ja mam 80 stopni i auto chodzi jak marzenie a na zimnym kopci po 2 km 0 kopcenia i małego falowania wtryski nowe i turbo git
  22. rafal12331 opublikował(a) temat w 2.0TDI
    Witam , pacjent a4 b7 2.0 170 km brd Po wycięciu dpf , nowe wtryski , regeneracja pompy oleju , na zimnym kopci na biało dojdzie do ok 80C i problem znika co to może być 20190802_154957.mp4
  23. rafal12331 odpowiedział(a) na rafal12331 temat w 2.0TDI
    Myślisz ze to to? Mechanik powiedział ze to może być od starych pompek ze lekko glowicę wytarły ale to by musiało byc ciągle nie tylko na zimnym wystarczy przejechać 3 km i problem znika ale na zimnym kopci dosyc mocno
  24. rafal12331 opublikował(a) temat w 2.0TDI
    Witam , pacjent Audi a4 b7 170 km 2.0 tdi BRD Auto kopci na biało i lekko faluje na zimnym silniku , gdy podejdzie pod 90 C problem znika . Auto po wymianie wtryskiwaczy, regeneracji pompy oleju i wywaleniu dpf . Ktoś ma jakieś pomysły ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.