Qlfon

Sinzheim

2.0 TDI
    CJCD

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

1. Qlfon

Nie inaczej:)
  2. Qlfon

Głośniki

Wstawiam samochód do zaufanej firmy, nie sądzę żeby och było stać na takie akcje. Mają bardzo dobrą opinię w branży. Alę dzięki za troskę.
  3. Qlfon

Głośniki

Będzie ciężko pokazać przebieg prac bo samochód wstawię ze starym oryginalnym zestawem (3g+, audio z standardowym subem w kole) i odbiorę zrobione dwa dni później. efekt końcowy będzie widoczny tylko na zewnątrz w postaci wzmacniacza i DSP jeśli pójdą osobne elementy). Przebiegu prac nie będę raczej widział:(
  4. Qlfon

Głośniki

Będę robił swojego avanta w grudniu. Na prżód pójdzie Helix s62.c.2 , na tył E6x.2. Wzmacniacz z DSP albo Helix albo Match. Pierwszy etap pewnie zrobię bez subwoofera bo nie będę w stanie zostawić samochodu na 4 dni. Oczywiście do tego wygłuszenie wszystkich drzwi. Być może do tego czego słucham sub nie będzie mi potrzebny. Ale wzmacniacz zostawi mi możliwość dołożenia go później. Jeśli się zdecyduje na późniejsze dołożenie suba to pewnie pójdę w montaż w lewym boczku z dedykowaną obudową lub coś wolno-leżącego (ale to raczej niechętnie bo bagażnik jakoś zbyt wielki w b8 nie jest).
  5. Dobry, Jak gra fabryczne (nie B&O) audio w B8,5 chyba każdy wie. Gra słabo. Naszło mnie więc na rozbudowę i mam zagwozdkę - dwie różne firmy oczywiście oferujące inny sprzęt podpowiadają dwa różne rozwiązania. Jedna firma na przód proponuje Helix E62C.2 lub S62C.2 + wzmacniacz czterokanałowy Helix M Four + Helix K10 do zabudowy w boczku bagażnika. Druga oferująca Audio System proponuje x200Evo + wzmacniacz x80.4D + sub do wnęki koła zapasowego bodajże AXB20STP. Pytanie - jak duża będzie różnica na obu zestawach w zakresie basu z przodu zakładając, że sub ze wzmacniaczem może być dołożony w późniejszym terminie? Oczywiście drzwi i bagażnik wygłuszone. Słucham głównie rocka ale tak do lat 90, jakiś POP i sporo fortepianowej klasyki. Jakieś szczególnie basowej muzyki współczesnej niekoniecznie ale zależy mi na w miarę równym paśmie. Bagażnik nie musi się unosić, szyby mogą zostać w uszczelkach. To nie ma być dB racingowy samochód, raczej nie rzucający się w oczy zestaw na długie trasy. Może ktoś miał już podobne rozterki ostatnio i może się podzielić swoim wyborem?
  6. Koszta ubezpieczeń rosną bo rośnie świadomość ubezpieczonych i zaczyna się od TU egzekwować to do czego TU się zobowiązało w umowie. Wcześniej byliśmy robieni w balona w tym zakresie więc wszystko grało po stronie TU. Obecnie już nie mają tak łatwo i musza płacić. A ze swojego zysku nie chcą zmniejszać to my dostajemy po kieszeni.
  7. Możesz podrzucić na jakieś fotki i sprawdzić ile by kosztowała wysyłka do Niemiec? Różnicę oczywiście pokryję. Zaczepy są całe?
  8. W jakim stanie i za ile?
  9. Wielkie dzięki! Zgadza się, fotele manualne z elektrycznymi lędźwiami tylko. Lusterka z tego co wygrzebałem w sieci powinny być P'n'P - okablowanie podobno jest zawsze, jedynie czego bym nie miał to przełącznika lusterek z funkcją grzanie. Podobno nie jest to must have - będą grzały przy włączonym grzaniu tylnej szyby gdy temp jest odpowiednio niska.
  10. Panowie - nikt, nic?
  11. Dobry wieczór:) Miesiąc minął odkąd mam a4, posiedziałem na forum i dopadła mnie choroba modzenia. Jak widzę co wychodzi z fabryki a co co niektórzy robią z samochodami to tez tak chcę:) Ale - nie ogarniam trochę ETKI, wiem co chciałbym zmienić/dodać ale nie jestem pewien czy dobrze to wszystko czytam. Zatem - czy ktoś życzliwy mógłby rzucić okiem czy dobrze kombinuję z numerami części jakie chciałbym zakupić/dołożyć? Lista rzeczy: ISOFIX do przodu: 8T0 881 708 (czy to występuje jako komplet czy należy zamówić dwie sztuki tego?)+ 8T0 881 545 + N90737105 +N90088003 Schowki pod przednie siedzenia: 8K0 882 601 B – lewy, 8K0 882 602 B - prawy, N 90737105 + N90088003 Siatki za siedzenia: 8T0881969B XCC x 2 Lusterka grzane: 8F0 857 535 H i 8F0 857 536 H I najtrudniejsze - tylny podłokietnik skórzany - 8T0 885 875 AN75U + 8P0885995B 6PS. Na ETCE widzę jeszcze dwie pozycje - coś jakby zaślepka. Numer 20 i 21. Niestety ETKA nie pokazuje ich part numbers. Czy jakaś dobra dusza mogłaby rzucić na to okiem i sprawdzić czy czegoś nie brakuje ew czy wybrane części podejdą na bank do mojego wozidełka? Na wszelki wypadek mój VIN: WAUZZZ8KXFA064781 Piękne dzięki za ew. pomoc.
  12. Maciek, a nie orientujesz się może jaki toto numer może mieć? Mam znajomka pracującego w VAGu i być może mógłby to mi zorganizować.
  13. Mea culpa:) WAUZZZ8KXFA064781
  14. To może i ja bym poprosił? Czy na podstawie VIN można ustalić co da się zakodować z funkcji, których tu nie zobaczę jako standardowych? WAUZZZ8KZFA064781
  15. Czyli powinienem poszukać takie kompletnego z uchwytami? Czy jest jakaś mało inwazyjna metoda na dodanie tychże? Poprzedni właściciel mojej sztuki jakieś dziwne miał wymagania - skóra jest, podświetlenie wnętrza jest, adaptacyjny tempomat jest, elektryczna klapa jest, active lane assist jest ale już np. podgrzewanych czy składanych lusterek nie mam czy tych nieszczęsnych uchwytów na napoje z tyłu. Ale z tego co widzę tu na forum to może być tylko przejściowe - niektóre mody jakie tu widzę powodują długi opad szczęki:)