Skocz do zawartości

Talpa

Pasjonat
  • Postów

    205
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Talpa

  1. Istnieje coś takiego jak lutownica i termokurczki, albo jak chcesz prawilnie, można kupić wtyczki i zarabiać i no nie wszystkie piny da się wycisnąć, bez narzędzi, zwłaszcza tych przy sterownikach, ale take "standardowe" już się da, choćby haczykami do o-ringów. Zresztą bierzesz miernik i patrzysz od którego miejsca masz spadek napięcia i tniesz przed, albo mierz oporność, zazwyczaj wynosi ok 2 omów i wymieniaj całe przewody, tnąc przy wtyczkach. 

    W dniu 14.01.2021 o 13:34, Ne$ napisał:

    W jaki sposób? Wydaje mi się, że bez przyrządów nie da się wcisnąć przewodów do wtyczek, zwłaszcza tych malutkich. 

     

  2. Godzinę temu, kamil-vag napisał:

    Ogólnie może być kilka rzeczy... MAF, EGR (możesz na próbę zaślepić), Pompowtryski... 

    Zrób logi statyczne 013+023, 003+004

    Do tego BS 003 i 011

    I dynamiczny 013+023 i 011 +003+008

    To tak na wstępie... 

    Tak myślałem, eh może uda mi się jutro coś ogarnąć, EGR był myty gruntownie przy wymianie turbo, nie powinien się przycinać, a dzieje się tak, bez różnicy, czy jest zimny czy ciepły. 

  3. tak się zapytam, gdzie w PD jest szyna paliwowa? O ile pamiętam, jest rura doprowadzająca paliwo i to wszystko. I ona może teoretycznie pęknąć i może lać na głowicę, ale nie słyszałem o takim przypadku. Masz na myśli to 038 130 085?

    11 godzin temu, piotrsob1 napisał:

    pęknięcie głowicy pomiędzy szyną paliwową a kanałem olejowym .

     

  4. 2 minuty temu, pila24 napisał:

    Pierwszy raz widzę taki panel,nie ma trybu automatycznej klimatyzacji. Wygląda na to że nie posiada klimy.

    na 100% nie ma, tym, bardziej że facet pisze, iż nie widzi ani chłodnicy, ani sprężarki, no i gdzie do licha przyciski AUTO i ECOON

  5. 35 minut temu, mily napisał:

    Tapla na rynku masz wiele rodzajów akumulatorów. Ty piszesz o akumulatorach gdzie korki zostały zastąpione jedną szyną z uszczelniaczami i najczęściej szyna jest ukryta pod naklejkami ale często też jest plastik zlutowany w kilku miejscach żeby go nie zdejmować, bo odgazowywanie umożliwia zaworek, ale nie z 16V tylko z 14,8V. Rób sobie co chcesz tylko nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo kolega podłączy 16V pod aku AMG albo GEL i co oddasz mu za uszkodzony aku pieniądze? W pierwszej kolejności należy zapoznać się z kartą katalogową akumulatora, 14,8V naładujesz wszystkie a 16V naładujesz tylko nieznaczną grupę aku z obecnie dostępnych, pozostałe uszkodzisz takim napięciem, nawet kwasowo-ołowiowe. Należy przestrzegać zaleceń producenta, to że akumulator wydaje się tradycyjny to wcale nie oznacza że Producent dopuszcza 16V ładowania, bo mógł wprowadzić ulepszenia do konstrukcji i zabrania takiego ładowania.

    Nie ładujemy 16V współczesnych akumulatorów, jeżeli ktoś chce to na własne ryzyko. Jeżeli już ktoś bardzo chce to niech najpierw się upewni u producenta czy akurat jego akumulator może być ładowany takim napięciem.

    Wiesz, przeczytaj wszystkie moje posty, bo się przy... Czepiasz, napisałem WPROST, jakim napięciem końcowym jakie akumulatory się ładuje, wspomniałem o tym kilka razy, więc albo nie umiesz czytać, albo jesteś ignorantem. Tyle z mojej strony, wracaj do szafy.

  6. 8 godzin temu, mily napisał:

    To dobrze pamiętasz, a jaki wniosek? Może np taki że przy 14.8V kończy ładowanie? Ehh. Dasz człowiekowi namacalny dowód, a ten dalej swoje. Drugi też gdzieś widział taki zapis jakieś 5 lat temu, a teraz się Producentowi odwidziało. Masakra.

    Odgazowywanie, tak i jeszcze korki odkręć i nie zapomnij pomieszczenie wentylować bo Ci wodoru się nazbiera i do wybuchu doprowadzisz.. Trochę nie ta technologia. Rób tak dalej, a później będziesz się dziwił dlaczego Ci akumulator spuchł, przecież był nowy. Jakie to dziadostwo teraz produkują, prawda?

    Lol ale one mają korki, otwory do uwalniania nadmiernej ilości gazu, plus naprawdę wiesz ile musiał bym mieć akumulatorów, żeby uzyskać stosunek 2:1? Hello mamy XXI wiek. Bym zapomniał, ładujesz 16,2 V żeby napiszę to jeszcze raz, uzyskać odpowiednią GĘSTOŚĆ elektrolitu, to takie trudne, czytać ze zrozumieniem?

  7. 3 godziny temu, Muskel1 napisał:

    I rakiety sojus najlepsze na świecie. пиздец (pisdjeeeec)

    Mam nadzieję, że to nie ironia, akurat to była i jest, bardzo udana seria rakiet. Większość awarii itd, wynika z kultury (a raczej jej braku) technicznej, u Rosjan.

  8. 3 godziny temu, mily napisał:

    Nie słuchaj wypowiedzi o ładowaniu powyżej 14,5V, mogą tego nie wytrzymać układy elektroniczne, zwłaszcza że już mają kilka lat, nawet zwykłe radio samochodowe to przeciętny zakres pracy 11-15V. Ładuj zwykłym standardowym prostownikiem może być i radziecki, ważne żebyś nie użył prostownika podającego więcej niż 15V. Koledzy popłynęli i dali pełny wykład na temat akumulatorów, których nie stosuje się w autach.

    W dniu 27.09.2020 o 09:58, KINIAM napisał:

    Ja pisałem o ładowaniu PO wyjęciu akumulatora, zawsze tak go ładuję i mam gdzieś co przewidział producent (możliwość ładowania podłączonego akumulatora), nie mam ochoty i zamiaru, latać do garażu, czy czasem coś się nie pali itd. 
    Akumulatory, standardowe, nie AGM i GEL, powinno się nasycać, by uzyskać odpowiednią gęstość elektrolitu, a tą można uzyskać, doprowadzając do nasycenia "odgazowania" akumulatora, czyli przy napięciu 16,2V, To że firmy podają takie, a nie inne zalecenia, wybacz, wg VAG ich diesle spełniają normy emisji, a w automatycznej skrzyni, nie wymienia się oleju. Lub parafrazują radziecki prostownik, na pasku w TVP jest tyle prawdy ile w "Prawdzie" ("Пра́вдa").
    Odnosząc się do Twojego zdjęcia, o ile pamiętam z elektrotechniki, to z postępującym stopniem naładowania, akumulatora, spada prąd ładowania, a napięcie rośnie, więc to że podaje on 14.8V o niczym nie świadczy, bo nie ma żadnego punktu odniesienia, tylko tyle, że takie napięcie generuje włączony. Kolejnym zagadnieniem jest stabilność podawanego napięcia, gdzie w przypadku AGM i GEL, ma to ogromne znaczenie. 

  9. 6 godzin temu, KINIAM napisał:

    większość kończy ładowanie prądem 14,8 - 15,2 V

    Napięciem, nie prądem, prąd ładowania wynosi wtedy ok 1.5A, a napięcie do wysycenia to lekko ponad 16V. Cały proces trwa około 2h, nie ma sensu dłużej, bo i tak prąd nie zejdzie do 0, jeżeli używasz transformatorowego prostownika, a elektrolit ma 1.28g.cm3.

     

     

     


  10. No tak, ale żeby wysycić akumulator, potrzebujesz takiego napięcia. Prąd ładowania to 1/10 prądu akumulatora. 
    Płynny elektrolit:
    SLI: 16,25 V
    EFB: 16,25 V
    Sb/Ca: 16,40 V


    Elektrolit ustalony:
    GEL: 14,40V
    AGM: 14,90 V
    Ostatnie powinno się ładować ładowarkami elektronicznymi, to chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie. 

    Chodzi o to, żeby uzyskać gęstość elektrolitu wynoszącą 1.28g/cm3, tylko że dzisiaj ciężko jest to sprawdzić, bo ktoś wymyślił "akumulator bezobsługowy"

×
×
  • Dodaj nową pozycję...