Treść opublikowana przez cichy1983r
-
Łańcuch z napinaczem
Jestem przed wymianą napinacza z łańcuszkiem - 1,8t silnik BFB. Napiszcie proszę co myślicie o zestawach z allegro, oryginał z zeszlifowanymi numerami za około 700zł. Mam tez do wyboru Febi w cenie około 1000 i Swag 1200zł. Dziekuję z góry za pomoc.
-
Dziwne odgłosy z przedniego nawiewu
Witam, Od pewnego czasu z kratki nawiewu środkowego na przednią szybę słychać dziwny dźwięk, takie coś skrzeczy, rzęzi. Słyszalnie jest podczas ruszania przy niskich prędkościach , jedynka dwójka i potem cisza. Dodam, że jeśli wrzucę na luz i auto toczy się np z góry, to tego odgłosu nie ma - sprawdzałem wielokrotnie. Miałem zamiar przyjrzeć się silniczkom klapek, ale wydaje mi się ze wtedy te odgłosy byłyby zawsze. Nie ma znaczenia czy panel klimatronica jest włączony czy wcisnę OFF, dźwięk jest i tak słyszalny. Co to może być? Dodam, że wyjąłem schowek i osłonę z lewej strony, odpiąłem 5 silniczków po prawej i jeden po lewej i dźwięk dalej pozostał. Najbardziej słychać go jak się jedzie powoli i dodamy gazu np. jadę powoli na jedynce dodam gazu i jest ten dziek, pojawi się również czasami przy odpuszczeniu gazu.
-
Montaż rekuktora
Witam. w przyszłym tygodniu będę montował gaz - Audi A4 b7, silnik 1,8t. Jak macie podpięty reduktor i do czego jest przykręcony? czy można go podpiąć pod chłodniczkę oleju? Jeśli tak to czy równolegle czy szeregowo?
-
napinacz paska
ok, a co to znaczy ustawienie przodu w pozycji serwisowej?
-
napinacz paska
Czy przy wymianie rozrzadu trzeba oproznic uklad klimatyzacji i wyjąć chlodnicę od klimy? Bede sam wymieniał i pytam bo jesli tak to musze to zrobic przed rozebraniem.
-
Audi 1,8t problem po wymianie oleju
Silnik po czyszczeniu smoka i zalaniu świeżego oleju przestał chodzić jak diesel na ciepłym. Narazie zrobiłem około 300 km, zobaczymy co bedzie dalej. Cisnienie oleju bez zmian 1,3 - 1,4 na rozgrzanym. JaK myslicie czy przytkany smok mogl byc winny, pomimo ze cisnienie oleju sie nie zmieniło? Bede dalej obserwował, może bedzie dobrze ?
-
Cisnienie sprezania Audi 1,8t BFB
Witam, jakie powinno być ciśnienie sprezania w silniku 1,8 BFB? Mierzyłem u siebie i na ciepłym i sa takie wyniki: pierwszy- 13,2; drugi 12,0; trzeci 12,5; czwarty 13,5. Co myślicie o takich wynikach?
-
napinacz paska
A który rodzaj napinacza jest lepszy i jaki był montowany fabrycznie?
-
napinacz paska
Witam, jaki macie napinacz w Waszych autach? Ja mam w mojej B7 1,8t kod BFB wymieniac rozrzad i nie wiem jaki powinien byc napinacz mechaniczny czy hydrauliczny?
-
Audi 1,8t problem po wymianie oleju
ok, czwartek lub piatek wroce do tematu i napisze co i jak
-
Audi 1,8t problem po wymianie oleju
ok, nie udało mi się w sobote dokończyc zakładania misy, strasznie ciasno, najlepiej w dwie osoby, w piątek wróce do tematu, a jak można zweryfikować hydropopychacze o których piszesz?
-
Audi 1,8t problem po wymianie oleju
ok, a jaki olej byłby najlepszy w tej sytuacji, czy wlac 5w40 czy moze cos gestszego?
-
Audi 1,8t problem po wymianie oleju
Tak silnik był dobrze rozgrzany, po 40 mninutach jazdy, potem jeszcze chodził 20minut i sisnienie na wolnych nie spadło ponizej 1,3. czy ten wynik jest taki ze nic nie powinno stukac? dzis zloze mise i zajrze do łancucha. Odma jest nowa, ktos ja wymienial, te czesci w smoku to rzeczywiscie moga byc jej kawałki
-
Audi 1,8t problem po wymianie oleju
Zmierzyłem cisnienie oleju , na wolnych obrotach jest 1,3, przy 3000 4 bary. Co o tym sądzicie? Zdjąłem tez miske oleju i smok jest mocno zabity jakimis polamanymi plastikowymi kawałkami, co to może być? jutro zrobie zdjecia
-
Audi 1,8t problem po wymianie oleju
Tak, klekotanie jest tylko na wolnych obrotach i tylko po rozgrzaniu, trzeba przejechac około 20km, zeby je usłyszec, w piatek bede mierzył cisnienie, jakie powinno byc na wolnych obrotach?
-
Audi 1,8t problem po wymianie oleju
Witam, od miesiąca jeżdzę audi b7 1,8t BFB. W sobotę wymieniłem olej Mobil 1 5W40 i zaczęły się problemy. Po rozgrzaniu do 90 stopni na wolnych obrotach dziwnie chodzi, jak diesiel. Wczesniej tego nie było, nie wiem niestety jaki olej był wczesniej. Co mogło się stać?
-
Sprezyny przód
Witam. Posiadam Audi A4 B7, 2007r, 1,8t quatrro. Zawieszenie od zawsze wydawało mi się twarde w porównaniu z podobnymi autami znajomych. Oznaczenie zawieszenia to 1BA, natomiast sprezyny mają jeden pasek biały i dwa różowe lub fioletowe. Czy mozecie napisac czy to są oryginalne sprezyny czy ktos załozył twardsze?