Jump to content

Pedrowaty

Pasjonat
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About Pedrowaty

Informacje

 • First name
  Pioter
 • Location
  WLKP

Car

 • Car model
  A4 B8
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2011
 • Engine
  2.0 TDI
 • Engine code
  CAGB
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON
 1. Pedrowaty

  A4 B8 CAGB

  Jak masz przebieg na tym programie i jak sprawuje się dwumasa?
 2. Pedrowaty

  A4 B8 CAGB

  Kolego, orientujesz się czy do wersji 136km podejdzie dwumasa z A4 B9 190km? Mam troche wiecej niz 177km. EDIT: znalazłem odpowiedź na forum
 3. Pedrowaty

  A4 B8 CAGB

  Witam, Mam Avanta z silnikiem 136km od 3,5 roku i generalnie jestem zadowolony choć trochę już przy nim powymieniałem.. Kupiłem z przebiegiem 187tys. teraz mam 292tys i rośnie 1,5 roku temu przy przebiegu 240tys zrobiłem chiptuning na 184km 415Nm i jestem bardzo zadowolony tylko założyłem wcześniej za słaby zestaw koła dwumasowego (tzn orginalny do 136km) i muszę wymienić na mocniejsze. Moje przebiegi są autostradowe ale licznik bije. Tak więc kolego jeździj spokojnie bo części nie są tanie
 4. Problem z filtrem DPF zakończony! Wyglada na to iż znalazłem ustrerkę którą według mnie jest poprostu błedem mechanika. Znalazłem wykręcony ale nadal podłączony czujnik 4 wiszacy przy rurze co wyjasnia wskazania wahania tempertury czujnika za DPF będące w zaniżonych wartosciach (podczas regeneracji DPF oraz sprawdzając wartości rzeczywiste) Po zamontowaniu czujnika regeneracja została zakończona prawidłowo, kontrolka DPF na liczniku znikła a błąd P245800 Diesel Particulate Filter Regeneration Duration jak narazie nie wystepuje (w trakcie 2 dni testowania). Ciesze sie że przez 2000 km jazdy (głównie autostrady) nic sie tam nie zapaliło od gorących spalin! Regeneracja i temperatura za filtrem DPF w czasie nagrzewania do 550 stopni C: Temperatury wszystkich 4 czujnikow po zakończeniu regeneracji (studzenie): Nadal zastanawia mnie jak u Was wyglada wartość temperatury czujnika 2 (sonda lambda) gdyz to sie nie zmieniło, nie ma także żadnego błędu sondy więc ciężko mi określic prawidłowość odczytu bez porównania z kimś. Wartości sondy lambda sa troche inne porównując do poprzedniego zdjecia z mojego postu wczoraj co sygnalizuje że sonda pracuje, choc nadal w trakcie pracy silnika air flow (przepływ powietrza?) wskazuje wartość 0.0G tak jak wcześniej. Prosze kolegów o sprawdzenie przy okazji jak u Was wygląda odczyt temperatury czujnika 2 oraz air flow sondy lambda. Mam nadzieje że komuś pomoże ten post tak jak mi pomogły wsześniejsze posty kolegów wyżej i mogłem sam ten problem rozwiazać EDIT: Widze ze ruch na forum umarl..
 5. Problem z filtrem DPF zakończony! Wyglada na to iż znalazłem ustrerkę którą według mnie jest poprostu błedem mechanika. Znalazłem wykręcony ale nadal podłączony czujnik 4 wiszacy przy rurze co wyjasnia wskazania wahania tempertury czujnika za DPF będące w zaniżonych wartosciach (podczas regeneracji DPF oraz sprawdzając wartości rzeczywiste) Po zamontowaniu czujnika regeneracja została zakończona prawidłowo, kontrolka DPF na liczniku znikła a błąd P245800 Diesel Particulate Filter Regeneration Duration jak narazie nie wystepuje (w trakcie 2 dni testowania). Ciesze sie że przez 2000 km jazdy (głównie autostrady) nic sie tam nie zapaliło od gorących spalin! Regeneracja i temperatura za filtrem DPF w czasie nagrzewania do 550 stopni C: Temperatury wszystkich 4 czujnikow po zakończeniu regeneracji (studzenie): Nadal zastanawia mnie jak u Was wyglada wartość temperatury czujnika 2 (sonda lambda) gdyz to sie nie zmieniło, nie ma także żadnego błędu sondy więc ciężko mi określic prawidłowość odczytu bez porównania z kimś. Wartości sondy lambda sa troche inne porównując do poprzedniego zdjecia z mojego postu wczoraj co sygnalizuje że sonda pracuje, choc nadal w trakcie pracy silnika air flow (przepływ powietrza?) wskazuje wartość 0.0G tak jak wcześniej. Prosze kolegów o sprawdzenie przy okazji jak u Was wygląda odczyt temperatury czujnika 2 oraz air flow sondy lambda. Mam nadzieje że komuś pomoże ten post tak jak mi pomogły wsześniejsze posty kolegów wyżej i mogłem sam ten problem rozwiazać EDIT: Widze ze ruch na forum umarl..
 6. Witam. Podłacze sie do tematu gdyż wydaje mi sie że mam problem z czyjnikiem temperatury DPF i sondą lambda. Jest kilka tematów dotyczących czujników temperatury więc chciałbym szybko dotrzec do każdeo kto brał udział w pomocy koledze @Piotras85 gdyż musze szybko naprawic auto. Miałem czyszczony DPF i czujniki były zdemontowane z DPF i zamontowane ponownie co mogło spowodowac ich uszkodznie. Jeżdziłem miesiąc, głownie trasy i zauważyłem że auto ciągle wypala DPF pomimo iż dopiero co był czyszczony. Po pewnych nieudanych cyklach pojawił sie błąd P245800 Diesel Particulate Filter Regeneration Duration oraz Check Engine. Auto oczywiście przeszło w tryb awaryjny. Po skasowaniu błedu uruchomiłem procedurę regeneracji DPF komputerem - regeneracja okazała się nieudana, powtórzyłem jeszcze raz. Wykonywałem regeneracje juz wcześniej i teraz podczas regeneracji zauwazyłem że temperatura za DPF była bardzo niska przez cały czas trwania regeneracji. Początkowo DPF nagrzewa sie do odpowiedniej temperatury aby się wypalic. Nie osiągnałem temperatury za DPF wyższej niż 50 stopni C czyli proces nagrzewania sie nie zakończył (temperatura wahała się od 30-50 stopni C). Po nieudanym procesie regeneracji sprawdziłem wartosci wszystkich czujników i o to co zobaczyłem: Jak wiemy z tematu kolegi @Piotras85 https://a4-klub.pl/topic/414706-czujniki-temperatury-spalin/ czujnik 2 to sonda lambda a czujnik 4 to czujnik za DPF. W moim przypadku czujnik 2 pokazuje 0 stopni i nie wiem czy jest to prawdziwy problem oraz czujnik 4 który pokazuje zaniżona temperaturę (kiedyś podczas regeneracji temperatura dochodziła nawet do 550 stopni C). Chciałbym Was prosic o sprawdzenie komputerem (jeżeli macie dostęp) wskazań tych 4 czujników abym mógł zdjagnozować czy lambda powinna wskazywac temperature czy nie. W sprawie czyjnika 4 jestem niemalże pewien że nie wskazuje poprawnych wartości. Istnieje jeszcze mniej prawdopodobna lecz mozliwa opcja że mechanik źle zamontował czyjniki zamieniając 4 z jakimś innym. Natomiast zarówno czujnik 1 i 3 wskazuja podobne wartości więc wnioskuje że są ok. Jeśli chodzi o odczyty sondy lambda to takie ma wartości: Nie wiem jak powinna pracować ta sonda i tu prosze was także o sprawdzenie komputerem. Po skasowaniu błędu P245800 Check Engine znika, auto jedzie dalej, ale informacja na liczniku o problemie z DPF pozostaje. Dodam jeszcze że po zgaszeniu auta wentylatory na chłodnicy nadal działają!
 7. Witam. Podłacze sie do tematu gdyż wydaje mi sie że mam problem z czyjnikiem temperatury DPF i sondą lambda. Jest kilka tematów dotyczących czujników temperatury więc chciałbym szybko dotrzec do każdeo kto brał udział w pomocy koledze @Piotras85 gdyż musze szybko naprawic auto. Miałem czyszczony DPF i czujniki były zdemontowane z DPF i zamontowane ponownie co mogło spowodowac ich uszkodznie. Jeżdziłem miesiąc, głownie trasy i zauważyłem że auto ciągle wypala DPF pomimo iż dopiero co był czyszczony. Po pewnych nieudanych cyklach pojawił sie błąd P245800 Diesel Particulate Filter Regeneration Duration oraz Check Engine. Auto oczywiście przeszło w tryb awaryjny. Po skasowaniu błedu uruchomiłem procedurę regeneracji DPF komputerem - regeneracja okazała się nieudana, powtórzyłem jeszcze raz. Wykonywałem regeneracje juz wcześniej i teraz podczas regeneracji zauwazyłem że temperatura za DPF była bardzo niska przez cały czas trwania regeneracji. Początkowo DPF nagrzewa sie do odpowiedniej temperatury aby się wypalic. Nie osiągnałem temperatury za DPF wyższej niż 50 stopni C czyli proces nagrzewania sie nie zakończył (temperatura wahała się od 30-50 stopni C). Po nieudanym procesie regeneracji sprawdziłem wartosci wszystkich czujników i o to co zobaczyłem: Jak wiemy z tematu kolegi @Piotras85 https://a4-klub.pl/topic/414706-czujniki-temperatury-spalin/ czujnik 2 to sonda lambda a czujnik 4 to czujnik za DPF. W moim przypadku czujnik 2 pokazuje 0 stopni i nie wiem czy jest to prawdziwy problem oraz czujnik 4 który pokazuje zaniżona temperaturę (kiedyś podczas regeneracji temperatura dochodziła nawet do 550 stopni C). Chciałbym Was prosic o sprawdzenie komputerem (jeżeli macie dostęp) wskazań tych 4 czujników abym mógł zdjagnozować czy lambda powinna wskazywac temperature czy nie. W sprawie czyjnika 4 jestem niemalże pewien że nie wskazuje poprawnych wartości. Istnieje jeszcze mniej prawdopodobna lecz mozliwa opcja że mechanik źle zamontował czyjniki zamieniając 4 z jakimś innym. Natomiast zarówno czujnik 1 i 3 wskazuja podobne wartości więc wnioskuje że są ok. Jeśli chodzi o odczyty sondy lambda to takie ma wartości: Nie wiem jak powinna pracować ta sonda i tu prosze was także o sprawdzenie komputerem. Po skasowaniu błędu P245800 Check Engine znika, auto jedzie dalej, ale informacja na liczniku o problemie z DPF pozostaje. Dodam jeszcze że po zgaszeniu auta wentylatory na chłodnicy nadal działają!
×
×
 • Create New...