Treść opublikowana przez fukilas
-
Niskie ciśnienie oleju 1.8T AVJ
Witam, jakoś w połowie czerwca podczas jazdy wyskoczyła mi kontrolka o niskim ciśnieniu oleju, auto zostało postawione. Po sprawdzeniu ciśnienia okazało się, że jest bardzo niskie, nie chce teraz wymyślać ile było, ale na pewno 0.8 bara na rozgrzanym silniku, bo załączeniu się wentylatora, na wolnych obrotach, na wyższych obrotach ciśnienie również było stanowczo za nisko, ale nie pamiętam teraz dokładnych pomiarów. Od razu auto w górę i sprawdzamy. Smok był dość zapchany, ale to niestety nie poprawiło ciśnienia, więc znowu musiałem zdejmować miskę. Wymieniłem dla spokojności pompę oleju na nową, firmy Pierburg, niestety ciśnienie nie podskoczyło tylko do 0.85 bara. Panewki, wałki i reszta w dobrym stanie. Od razu wymieniłem też napinacz łańcucha z łańcuchem oraz uszczelkami, cały zestaw z Firmy Febi, ponieważ miałem już zakupione części, a problem z ciśnieniem pojawił się tuż przed wymianą zestawu. Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić, aby poprawić ciśnienie? czy ktoś z was ma jakiś pomysł? :/
-
Przebieg 1.8T
Tak, wiem co masz na myśli mam papiery do roku wstecz, ale wiesz, bardziej chodzi mi o to, czy ktoś się skusi na auto w przebieg np. 350k?
-
Przebieg 1.8T
wiesz co, mam to auto od lutego, kupiłem z przebiegiem 270k
-
Przebieg 1.8T
Wiem, wiem, ze nie odzyskam ale już tak mam, ze jak posiadam samochód, to dbam jak mogę bardziej rozchodzi mi się o to, czy ktoś połasi się na audice z przebiegiem np. 350k
-
Przebieg 1.8T
Witajcie Panie i Panowie, jestem posiadaczem A4 B6 1.8T 150KM AVJ w nadwoziu Sedan, auto zadbane, wszystko wymienianie na czas. Aktualnie mam 280tyś. przebiegu i powoli zaczynam myśleć czy jest sens trzymać to auto czy je sprzedawać? Chodzi mi o to, z jakim przebiegiem maksymalnym takie auto z tym silnikiem się sprzeda w miarę dobrze.
-
Światła Skandynawskie, świecą postojowki
ja chciałem włączyć, jak sprawdzić wersje?
-
Światła Skandynawskie, świecą postojowki
Witam, mam problem, po włączeniu trybu skandynawskiego, świecą mi postojowki i podświetlenie tył, zamiast tylko długich, ktoś wie jak to naprawić? :/
-
Radio do A4 B6
Witam, mam możliwość kupienia takiego zestawu za śmieszne pieniądze, tylko kwestia czy będzie pasować do mojej https://allegro.pl/oferta/radio-2-din-mp5-usb-bt-z-we-kamery-cofania-mont-7398539791?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
-
Światła do jazdy dziennej, a podświetlenie zegarów
Witam, jeszcze po poprzednim właścicielu mam założone światła do jazdy dziennej, ale wiadomo nie podświetlają się wtedy zegary w liczniku, jak to mądrze zrobić aby się podświetlaly wraz z włączeniem zapłonu?
-
Zawór ciśnienie oleju
Witam panowie, gdzie znajduje się zawór ciśnienia oleju w A4 B6 1.8T AVJ 150KM?
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
Filtr oleju zmieniony, właśnie zacząłem się brać na wymianę napinacza na FEBI
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
Po wymianie pompy i zalaniu 5W40, to samo praktycznie, jałowe 0.8 bara
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
mam pompę, niedługo biorę się za wymianę, mogę coś jeszcze zrobić puki mam miskę na dole?
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
Pompa Pierburg, podobno dobra ;)
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
może być 5W30?
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
pompa już zamówiona, jaki olej lac?
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
smok dość mocno zapchany był, panewki w dobrym stanie
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
i co tu robić :/
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
smok wtczyszczony, ciśnienie takie samo, na jałowych 07-0.8 bara, wymieniłem nawet olej na 10w40 i nadal to samo
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
a jeszcze jedno, vag pokazywał mi błąd od napinacza, myślałem ze to on jest uszkodzony(oczywiście nie mogę wykluczyć tej opcji) ale to możliwe ze przez słabe ciśnienie vag pokazywał mi taki błąd?
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
Dziękuje za odpowiedz! Auto stoi i czeka na mechanika
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
no tak haha ;p a jeszcz jedno, wcześniej tez napinacz walił o obudowę ale słabiej, po wymianie oleju jestem jakieś 600-700km i teraz jest ten problem, wcześniej był lany 10W40, teraz 5W30 może to wina nowego oleju?
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
dzięki a możliwe ze przez słabe ciśnienie oleju łańcuch wali o obudowę?
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
a jakie powinno być ciśnienie?
-
Napinacz a kontrolka oleju fis
ok, a co może być oprócz tego smoka i pompy? wole wiedzieć na co się szykować. Mechanik jak zdejmował pokrywę zaworów, powiedział, ze są drobne rysy na wałku rozrzadu, ale podobno delikatne i ze to normalne przy aucie które ma 280 tys przebiegu