-
Piasek w pompie powietrza wtórnego.
Jeżeli log to tosamo co odczy w czasie żeczywistym to delphi ma coś takiego... wracając mam przyczyne to przepływomierz. Dmuchałem w niego kompresorem i uszkodziłem. Nie wiedziałem że nie można. Ale jeszcze pytanie mam bo wyczytałem że podobno z zawór kombinowany "czyli tam gdzie prawdopodobnie dostał sie piasek" dostarcza powietrze na zawory wydechowe, podnosi to temp. spalin i przyśpiesza nagrzewanie się i sprawność katalizatora. Jeżeli tak jest to czy na zawory wydechowe mógł pójć piasek?
-
Piasek w pompie powietrza wtórnego.
Jeszcze nie robiłem log-ów. Mam komputer diagnostyczny delphi wydaje mi sie że ma tą funkcje. Wrzucę około 18stej/19stej.
-
tipak obserwuje zawartość Swap Skoda Rapid , Piasek w pompie powietrza wtórnego. , Zmienne fazy rozrządu, występowanie i zasada działania. i 1 inny
-
Piasek w pompie powietrza wtórnego.
Witam Mam problem z silnikiem 1.8t avj nie równa praca silnika, przy przyśpieszaniu zbiera sie jakby chciał ale nie mógł po około 3-5sek. dostaje mocy i przyśpiesza. Zaczęło sie od tego że wydmóchałem piasek z puszki filtra powietrza zabezpieczyłem wszystkie rurki prócz jednej której nie zauważyłem która trafia do pompy powietrza wtórnego. Rozebrałełem rurki, przedmuchałem. Ale bez efektu.
-
Napinacz, łańcuszek rozrządu
Ok teraz już wiem o co chodzi dzięki. Będę musiał kupić nowy napinacz z cewką.
-
Zmienne fazy rozrządu, występowanie i zasada działania.
Teraz ja odgrzeje kotleta Czy łańcuszek z napinaczem pasuje z a4 b5 1.8t AEB do b6 1.8t AVJ bo w b6 jest do wymiany a moje stare b5 idzie na części po stłuczce a jakieś 40tyś. temu było wymieniany napinacz z łańcuszkiem
-
Napinacz, łańcuszek rozrządu
Znalazłem co nieco jest tutaj wytłumaczone
-
Napinacz, łańcuszek rozrządu
Czyli AVJ ma zmienną faze rozrządu? Poza tym zawsze myślałem że zmienne fazy rozrządu to część mechanicza która nie jest sterowana elektronicznie
-
Napinacz, łańcuszek rozrządu
Witam Czy łańcuszek z napinaczem pasuje z a4 b5 1.8t AEB do b6 1.8t AVJ bo w b6 jest do wymiany a moje stare b5 idzie na części po stłuczce a jakieś 40tyś. temu było wymieniany napinacz z łańcuszkiem
-
Swap Skoda Rapid
Witam Mam a4 b5 1.8t AEB. Planuje kupic skode rapid. Zastanawiam sie nad przekładką silnika na 1.8t z mojego audi. Najbardziej zastanawia mnie elektryka jak to pożenić z licznikiem np.obroty inne czujniki. Wspomaganie kierownicy, pedał gazu bo w audi jest jeszcze na linke.Czy ktoś zmierzył się już z takim problemem? Mam znajomego który robił już pare przekładek ale chciałbym też zasięgnąć waszej opini. Góra
-
Problrm z przepustnicą
Witam Mam problem z przepustnicą. Z odczytu błędów mam "Moduł sterujący przepustnicę ICS (J338). Przepustnica nie piszczy po przekręceniu zapłonu. Na biegu jałowym mam zbyt niskie obroty około 400/500obr/min. i po dodaniu gazu nie mogę przekroczyć wartości 1000obr/min. bo spada/dławi się i obroty spadają znowu do 400/500obr/min. Czyszczenie nic nie dało. Kupiłem nową używaną i też nie pomogło. A zaczęło się od tego że chciałem podwyższyć przebieg po wymianie licznika przez program VAG Comander 3.6. Wchodziłem też w ECU i wydaje mi się tam mogłem uszkodzić sterownik.
-
Licznik pokazuje za małe obroty
Dziękuje za odpowiedź Myślę że sobie poradze. Dziwie się tylko że nie wiedzieli o tym w punkcie napraw liczników.
-
Licznik pokazuje za małe obroty
Witam W moim a4 b5 1.8t nie działał prędkościomierz i fis, kupiłem okazyjnie używany licznik z tym że od 2.6 V6 i wszystko jest porządku tylko obroty mam za niskie. Na jałowym biegu jakieś 400/450 odcinka przy 4500. Czy to wina licznika czy może w 2.6 V6 np. czujnik wałka jest inny i daje inny sygnał
tipak
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta