Skocz do zawartości

KonradFT

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez KonradFT

  1. 8 minut temu, Tomnik napisał:

     

     

    Muskel w sposób zwięzły podał odpowiedź.

    Jeśli zainteresowany jesteś trochę obszerniejszym wyjaśnieniem (a pomoże Ci to zrozumieć, w jaki sposób, to działa), przeczytaj :

    https://a4-klub.pl/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-20-tdi-cr/?do=findComment&comment=5517979

    https://a4-klub.pl/topic/417181-zapchany-filter-dpf-moc-auta-spadla-co-robic/?do=findComment&comment=5404463 

    Dziękuję za materiały, natomiast zaznaczam, że rozumiem sposób działania, ale jadąc mniej więcej stałą prędkością, około 90 km/h przez 40 km przybyło 25% zapełnienia, co moim zdaniem nie jest zjawiskiem normalnym.

  2. W dniu 19.03.2021 o 11:55, Muskel1 napisał:

    Ok. Krótkie odcinki sprawiają, że dpf zapełnia się szybciej sadzą bo jest jej więcej w takim cyklu wytwarzane. 

    DPF zregenerowany, wyzerowana wartość popiołu, nowy czujnik ciśnienia, również zaadaptowany. Jest spora różnica między wartością wyliczoną a zmierzoną, a filtr zapełnia się tak samo szybko jak wcześniej. Gdzie szukać problemu?

    Screenshot_20210320-125132_VAG DPF.jpg

  3. 33 minuty temu, Muskel1 napisał:

    Niby dla 2.0 CR zgodnie z danymi producenta przy 175 ml jest zapełniony (to jest oczywiścke wartość wyliczona). Trochę wcześnie osiągnęłeś to 170ml. Masz wszystko sprawne? Oleju Ci nie spala? Jakie profil użytkowania? Miasto?

    Nie ma oznak spalania oleju, brak błędów, brak kopcenia. Ja raczej krótkie trasy, przeważnie miasto, ew. ~30 km w jedną stronę, ale samochód kupiłem pół roku temu.

  4. 16 minut temu, Muskel1 napisał:

    Ach, ok. Źle popatrzyłem. Zerujesz ilość popiołu, przeprowadzasz adaptacje czujnika różnicy ciśnień i tyle. Resztę wartości wpisze sobie sterownik silnika z czasem (czyli sadza itp). 

    Swoją drogą po takim zabiegu jak wymiana czy czyszczenie dpf powinno soę dla pewności wymienić czujnik różnicy ciśnień na nowy. Jaki miałeś przebieg, że czyściłeś dpf?

    230 tysięcy.

  5. 29 minut temu, Muskel1 napisał:

    Tak, zeruje się wartość popiołu ale widzę, że na zdjęciu już masz zero. U niektórych nie przyjmuje zera więc wpisują najmniejszą wartość, o jaką filter zapełnia się popiołem, czyli 0,06.

    To nie ja wstawiałem zdjęcie.

    Czyli nic więcej nie trzeba robić po założeniu filtra niż tylko wyzerowanie tej wartości popiołu? Żadne adaptacje, żadne czujniki etc. tylko wyłącznie popiół na 0?

     

     

  6. Godzinę temu, Rosolek napisał:

    Miałem kiedyś podobną sytuację i termostat był do wymiany, ale pewnie najlepiej udać się do mechanika :)

    Termostat wymieniony, zresztą on nie może być raczej powodem problemów wentylatora w tym przypadku.

  7. Cześć, pacjent Seat Exeo 2.0 TDI CR 143KM CJCA.

    Wentylator chłodnicy chodzi cały czas podczas gdy silnik pracuje, chyba, że włączę tryb ECON na climatroniku - wtedy się nie kręci.

    Dodatkowo, samochód rzadko osiąga temperaturę 90 stopni. Przy wyłączonym ogrzewaniu nagrzewa się poprawnie, natomiast przy włączonym, na ok. 22 stopnie, nawet po przejechaniu 30 km (przy temperaturze ~ -5 stopni) wzrasta niewiele ponad 60. Z tym nauczyłem się żyć, bo z tego co czytałem wiele osób ma ten problem.

     

    Natomiast wiem, że takie zachowanie wentylatora jest niepoprawne, ale gdzie szukać przyczyny? 

     

    PS. Wg OBD2 temperatura płynu zgadza się z tym co pokazuje wskaźnik, tj. ten czujnik temperatury nie jest uszkodzony. Wymieniałem też niedawno oba termostaty.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...