Treść opublikowana przez Damian2703122
-
Nagrzewajaca się wtyczka od poduszki silnika
Wlasnie wywalał błąd taki jak mówisz, zamówiłem więc używkę w dobrym stanie ale właśnie się zaczęła wtyczka grzać ze prawie można było się poparzyć, wymienili mi ją i ta się też nagrzewac ale zdecydowanie mniej, będę obserwować,dzieki za odpowiedź A w jaki sposób zawór może pobierać za duży prąd? Bezpiecznik jest jak powinien, gdzie można się więc doszukiwać przyczyny?
-
Nagrzewajaca się wtyczka od poduszki silnika
Żadne zbdury, poduszka jest olejowa utwardzana elektryczne, po wymianie, zaczęła mi się grzać wtyczka dosyć mocno, według mnie nie powinno tak być ale wolę się dopytać bo może ktoś zna temat, jest to normalne pytanie dla ludzi nie będących mechanikami. Nie wiem o jakim oleju w tłumiku mówisz, nie wyznaję żadnych dziwnych teorii i jest otwarty dlatego właśnie próbuje się czegoś tutaj dowiedzieć, wystarczyła by odpowiedź że tak nagrzewac się podczas pracy to normalne lub że absolutnie nie powinna, pozdrawiam.
-
Nagrzewajaca się wtyczka od poduszki silnika
Witam, może to głupie pytanie ale właśnie wymienilem poduszkę silnika w mojej b7 2.0tdi BLB i zauważyłem że sama wtyczka (ta od poduszki żeńska) mocno się nagrzewac i pytanie czy tak ma być bo może olej w poduszce się podgrzewa czy coś jest ewidentnie nie tak?
-
[B7 BLB] nagły tryb awaryjny
Sory za późną odpowiedź, u mnie winowajcą okazała się kuna, przy już kilkunastym sprawdzaniu przewodów poleciał dym gdyż poszło zwarcie to odrazu zobaczyłem gdzie jest problem
-
Dziwne dźwięki z silnika po włączeniu nawiewu
Klima działa jak trzeba, serwisu w tym kierunku jeszcze nie robiłem ze względu na brak czasu. Dzięki za podpowiedź zawsze to jakaś druga zawężona
-
Dziwne dźwięki z silnika po włączeniu nawiewu
Witam, mam dziwny problem z podejrzanymi odglosami, jakby któraś rolka "rzęziła", trudno to bardzo uchwycić na nagraniu, ale jest to dźwięk pulsacyjny nie jednostajny, pojawia się zawsze na ułamek sekundy przy włączaniu i wyłączaniu nawiewu, nie ważne czy zimne czy ciepłe powietrze, jak i podczas jazdy na niższych obrotach, na wyłączonych nawiewach też występuje ten dźwięk ale jest prawie nie słyszalny, dźwięk dochodzi bezpośrednio dolnej przedniej części silnika, obstawiam że któraś rolka. Słychać też ten dźwięk bardziej kiedy silnik jest obciążony na niskich obrotach np. ruszanie pod lekką górkę na samym sprzęgle (nie męczę silnika tak na codzień, było to w ramach testu ?) pytanie czy po takich objawach są się wydedukować która to rolka? WIadomo, nie uśmiecha mi się wymieniać każdej po kolei. Podsyłam filmik gdzie na początku najbardziej to słychać, z góry dzięki za podpowiedzi. ? Snapchat-752437844.mp4
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Zamykam temat, pomimo tego że auto codziennie stoi w garażu w centrum miasta to winna całego zamieszania najprawdopodobniej jest Kuna która przegryzła kable prowadzące do czujnika miski olejowej, po naprawie wszystko wróciło do normy.
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Przecież przepustnica/klapa gaszaca nie jest w pełni odpowiedzialna za gaszenie silnika tylko w tym pomaga, poza tym stali się to po wymianie tego bezpiecznika kiedy był cały nie spalony i wszystko chodziło jak powinno
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Nie zdążyłem jeszcze wymienić czujnika pod hamulcem ale zauważyłem że chyba jednak nie ma to znaczenia bo wczoraj jeździłem z 15km i dopiero po tym czasie się spalił bezpiecznik, ale nie o tym teraz, po kolejnej wymianie tego bezpiecznika żeby dojechać do domu, odpaliłem auto i gdy chciałem je zgasic to ku mojemu zdziwieniu po wyjęciu kluczyka ze stacyjki auto chodziło dalej, musiałem go zdusic na biegu, czy gdzieś się mogło zrobić tak duże spięcie że poszło aż tam, czy może mieć to jakiś powiązanie?
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Dobra dzięki śliczne!
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Właśnie niedawno go wymieniłem ale na nie ori, może być tu problem ze nie jest ori?
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Myślałem że znalazłem przyczynę bo dwa kabelki miały lekko przeciętą izolacje, zaizolowalem wszystko porządnie i problem ustal ale na dosłownie chwilę, po przejechaniu 20metrow znowu to samo, dodam że jak przekerece zapłon to świeca się światła stopu odrazu, a bez zapłonu reagują normalnie na wciśnięcie, jakieś pomysły? :/
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Jest sposób żeby go dokładnie sprawdzić czy tylko wymiana?
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
A zapomniałem dodać że kiedy mi paliło ten bezpiecznik to 3 górne światło stopu się ciągle świeciło, raz nawet całą noc, a kiedy było okej niedawno i jeździłem to 2 pozostałe wgl nie działały, może to jakoś zawęzić obszar poszukiwań?
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Błędy pokazywlo tylko właśnie od egr przepustnicy i od turbo, choć mam tylko ten komputerek na bluetooth więc może nie pokazywać wszystkiego, a wiesz może jak idzie ta wiązka?
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Jednak działa i bezpiecznik się nie przepalil! Wcześniej wyjąłem zła kostkę, co prawda włożyłem teraz 20A bo innego nie miałem ale wcześniej 25A spalił odrazu, gdzie w takim razie może być przyczyna?
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Niestety dalej pali odrazu po uruchomieniu auta
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Chodzi o ten przy pedale hamulca?
-
Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
- Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
- Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
- Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Z tego co widziałem są tam 3 bezpieczniki 2x 15A i jeden między nimi dużo większy, chodzi mi o jeden z tych 15A bliżej komory silnika, nie mogę znaleźć zdjęcia i zrobić narażeni też nie mam jak, jakie dokładnie błędy dopiero jutro się dowiem ale na pewno od klapy gaszacej egr i turbo. Wyposażenie raczej podstawowe całkowicie, 2.0tdi blb 2005r.- Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Witam, mam problem z bezpiecznikiem pod ecu dokładnie 15A tym bliżej silnika, niedawno się spalił, wymieniłem i przejechałem pareset km i znowu ten problem wymieniłem znowu i znowu problem na jakiś czas rozwiązany, wczoraj jednak po spaleniu pali każdy kolejny przy próbie odpalenia, nawet 20a pali odrazu, gdzie szukać przyczyny, byłbym wdzięczny gdyby ktoś wiedział za co on odpowiada.- [B7 BLB] nagły tryb awaryjny
Dla potomnych, bezpiecznik 15A który jest obok ECU był spalony, po wymianie i skasowaniu błędów wszystko wróciło do normy.- [B7 BLB] nagły tryb awaryjny
Witam, pacjent a4 b7 2.0tdi blb 140+chip, niedawno jadąc zaczęła mi mrugać kontrolka świec, auto straciło całkiem moc potem zapalił się check, nie ma podcisnienia ma podcisnienia na turbo, wymieniona klapa gaszaca i filtr paliwa, błąd nie przechodzi nawet na chwilę, kasowanie też nie pomaga, załączam błędy jakie wyskakują i proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu :/ ============1============== P2102 Raw code: 2102 ECU: Jednostka sterująca silnika Status: Potwierdzona OBDII: Throttle actuator control (TAC) motor - circuit low ============2============== P2426 Raw code: 2426 ECU: Jednostka sterująca silnika Status: Potwierdzona OBDII: Exhaust gas recirculation (EGR) cooling valve - circuit low ============3============== P0245 Raw code: 0245 ECU: Jednostka sterująca silnika Status: Potwierdzona OBDII: Turbocharger (TC) wastegate regulating valve A - circuit low Audi: Turbocharger Wastegate Solenoid 1 Low Voltage ============4============== P2100 Raw code: 2100 ECU: Jednostka sterująca silnika Status: Oczekująca OBDII: Throttle actuator control (TAC) motor - open circuit - Palący się bezpiecznik A4 B7 2.0TDI
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.