-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
Dawno nic się tutaj nie działo, Audi przez zimę głównie klepała kilometry więc nie było o czym pisać 😄 Jednak ostatnio zabrałem się za "odgruzowanie" i wpadł serwis plus kilka modyfikacji. Eksploatacja, czyli olej (klasycznie Ravenol VST 5w40), zestaw filtrów MANN, świece NGK 1675 i nowe cewki NGK U5014. Przy okazji wpadł nowy banan prawy z Lemfordera. Jak widać na zdjęciu - Dorwałem używane, choć w idealnym stanie, stabilizatory H&R z regulowanym przodem, więc przy okazji ich montażu wleciał komplet świeżych łączników Lemfordera. Jak na ten moment bardzo duża różnica w prowadzeniu (oczywiście na plus). Podzielę się głębszymi przemyśleniami jak domknę temat zawieszenia, bo kolejny element czeka już na montaż 🫡 No i na koniec - Turbo w końcu doczekało się regeneracji u Geremiego, bo klapka WG już bardzo mocno się tłukła (oczywiście do kompletu doszło pęknięte żeliwo 🥴) Teraz pozostała do zrobienia korekta softu i auto będzie żyło w końcu tak jak powinno. A tutaj kolejny element układanki, gwint Bilstein B14
-
Szarpanie skrzyni biegów Tiptronic 8HP w Audi A4 B8
Odkopuje, ale taki sam problem jak u mnie - czy udało się rozwiązać adaptacją?
-
-
2.0T stage 3 Competition Plus Python Green Carbon
Aktualnego setupu nie chcesz się pozbyć?
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
Trasa Transfogaraska w Rumunii zaliczona 😎 Średnie spalanie z komputera na trasie ~900km to 7,3l/100km.
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
Czaję się na komplet belek + uchwytów na rowery z THULE, bo mają dobre opinie ale ciężko o używki w dobrej cenie do sedana 😞
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
Uwierz, że próbowałem - Chińskie końcówki pokonała jedna zima ? Nie spuszczałem się nad nimi, bo będą nowe - Już porządne ?
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
W końcu zebrałem się i odgruzowałem lakier. Pełna dekontaminacja lakieru, korekta "dwuetapowa" (Zwizzer medium cut + zwizzer fine cut w połączeniu z padami Honey), na wszystkie szyby niewidzialna wycieraczka Glaco DX, na uszczelki zewnętrzne CarPro Dark Side, na lakier Funky Witch Paradise Gloss. Z efektu finalnego jestem zadowolony, na słońcu hologramów brak a rysy mocno zniwelowane. Zdecydowanie kiedyś przyda się ponowne lakierowanie przedniego zderzaka bo od tras autostradowych robi się sito ? Trochę pracy było, może i nie wyszło w 100% idealnie, ale własna robota cieszy najbardziej ✌️
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć oryginalne dekory piano black w całkiem dobrym stanie ? W końcu środek zaczyna wyglądać tak jak chciałem od początku, teraz tylko znaleźć sensowne fotele i (może kiedyś) wrzuci się czarną podsufitkę. Przy okazji generalne czyszczenie wnętrza po zimie, impregnacja skór, itd.
-
"Kopnięcie w plecy" przy dodawania gazu podczas jazdy w Audi A4 B8 2.0 TFSI quattro
Cześć, Na wstępie: A4 B8 Lift, 2.0TFSI, Quattro, ZF8HP55A, USA. Przebieg aktualny 117k, koła wyważane, zawieszenie sprawdzane, poduchy wszystkie wymienione, olej w skrzyni ma 10k km, brak jakichkolwiek błędów. od jakiegoś czasu borykam się z problemem, który spróbuję opisać bo nie widzę opcji go pokazać. Podczas jazdy ze stałą prędkością np. 50km/h w trybie manualnym (ale nie tylko) na czwartym biegu po dodaniu gazu czuć "kopnięcie w plecy", tak jakby naprężał się cały napęd i dopiero zaczynał jechać. Początkowo to uczucie było dużo mocniejsze i wręcz podczas jazdy w korku samochód miał opóźnienie zanim załapał że ma jechać, ale wymiana poduszek silnika i skrzyni pomogła, choć niestety nie w 100%. Dodatkowo czasem przy powolnym zatrzymaniu do zera samochód "zajączkuje"(?) Zawieszenie sprawdzone na stacji diagnostycznej, szarpane na kanale i podnośniku - Nic. Oprócz tego wszystkiego podczas jazdy z prędkością 120-130km/h występują lekkie drgania (aczkolwiek nie jest to ciągłe telepanie kierownicą, tylko co jakiś czas lekko zadrga buda). Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
Nie zawsze jest tak kolorowo jak być powinno ? Tydzień temu wybrałem się na wirusa silnika i skrzyni biegów do Arkadio Garage, ale niestety po pomiarze serii okazało się że auto wypluło tylko 202hp 303nm i marnie wstaje od dołu, także turbo się obraziło i wymaga specjalisty. Tak czy siak chłopaki zrobili soft, który dał finalnie 245hp oraz 380nm, ale kompletnie mnie to nie zadowala bo dołu jak nie było tak nie ma. W najbliższym czasie turbo poleci na sprawdzenie, jeśli ktoś ma jakieś polecenia szczególnie w małopolsce to chętnie przyjmę ? Pierwszą korektę softu mam gratis, także sprawa szybko do ogarnięcia ? Z dobrych informacji - Został zrobiony też soft skrzyni polegający na zmianie shiftpointów. Teraz na D kolejne biegi wrzucane są przy 2000 obrotów, auto jest duuuużo przyjemniejsze w jeździe i nie wrzuca 7 biegu przy 50km/h i 1000 obrotach ✌️ No i trochę offtop, ale do rodziny "pojazdów" dołączył Trek Fuel EX8 - Czas zacząć rozglądać się za bagażnikiem dachowym ?
-
[B8.5 CPMB] Daily A4 • 2.0 TFSI • ZF8HP • 269 KM • S Line • Quattro • 19” • update na 1. stronie
Z ciekawości - Po co Ci ten youtube na tym wyświetlaczu w samochodzie? ? Nie żebym się czepiał, ale po prostu osobiście nie mogę odnaleźć sensu dlaczego ludzie chcą tak bardzo YT na wyświetlaczu w samochodzie - Bo chyba nikt myślący nie będzie podczas jazdy niczego oglądał, a na postoju to już wygodniej sobie telefon przytrzymać albo położyć w miejsce tego malutkiego ekranu
-
Opinie na temat felg Arceo Valencia 19"
Mam na samochodzie Arceo Marseille 19" 9,5J ET40 z oponami 255/35. Jeśli chodzi o spas to możesz sobie zobaczyć w moim wątku TUTAJ. Same felgi wydają się być całkiem porządne, zrobiłem na nich już ponad 5000km i w sumie są proste tak jak były od początku, a jeżdżę po różnych drogach (Aczkolwiek uważam na dziury ?) Co do szerokości opon - No 255/35 to zalecana wielkość do B8, także ja bym się nie zastanawiał. Przyczepność zawsze na plus, a jak masz więcej niż 150 koni to spokojnie ci uciągnie i nie odczujesz większych strat. Spalanie w porównaniu do moich zimowych 18" 225/45 jest o ok. 1l wyższe. @Rob@k dzięki za oznaczenie
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
Talon jest Twój ?
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA
Dokładnie, ARCEO Marseille 19” 9,5J ET40
-
[B8,5 CPMB] Daily szary sedan 2.0TFSI Quattro USA