Treść opublikowana przez Audia4andrzej
-
Dym z wydechu
Zaprowadziłem auto do mechanika, ale mnie zatkało, bo mowi że zdejmie glowice sprawdzi ciśnienie/kompresje ale jak zobaczył i powochał ten dym , to powiedział, tylko z netowo już nie wiem jakego sformułowania użył, że jak kielich wpadł coś takiego to juz po ptokach, bo po mimo naprawy to i tak za pół roku się pojawi od nowa. W poniedziałku ma wszytsko dokładnie mi powiedzieć jak to wygląda. Powiedzcie mi teraz jak wygląda to prawnie gdybym sprzedawcy dal do wyboru zwrot kasy lub sprawa sądowa i wtedy on poniesie koszty sprawy i zwrot kasy. Auto przy kupnie musiało coś mieć dolane, bo nie było dymu. Przejechałem nim dopiero 600km
-
Dym z wydechu
Ja również nie lubię jak klient stoi i patrzy mi na ręce przy montażu. I jeszcze podopowiada a może tak a tak.
-
Dym z wydechu
Powiedź mi , bo jak rozumiem sam robisz robiłeś to.jaki koszta mogę się spodziewać.
-
Dym z wydechu
Nie zrzuciłem jeszcze. Kolega co sprawdzał to mówił, że trochę oleju jest w ic Teraz wróciłem z trasy i zauważyłem tak sytuację, że jadę np na 4 lub 5 i zaczynam wyprzedzać wciskam.gaz do spodu i wtedy pełno dymu. Co to w takim razie oznacza.
-
Dym z wydechu
Zrobiłem jak mówiłeś, nie zadymiło przy takim teście. Jutro albo pojutrze sprawdzę logi turbiny. Jeżeli logi będą prawidłowe to znaczy , że uszczelka.
-
Dym z wydechu
Powiedźcie mi co sprawdzić, bo okazało się , że znajomy ma vcdsa . W takim razie będę mógł sprawdzić dokładnie co potrzeba i się nie denerować , że mechanik szybko szybko , bo mi się spieszy i polixzy 100zł
-
Dym z wydechu
Taki mi mechanik powiedział, że regenercja turbiny 600zł i montaz 300zł. Ja mogę wydać więcej, bo to ma być zrobione porządnie a nie na od pierd.... się , szukam ogólnie jakiegoś teraz mechanika tylo od audi. W okolicy mam takiego tylko nie mogę go teraz znaleźć. Bo ktoś kiedyś wspominla o takim.
-
Dym z wydechu
Ok, jutro tak zrobię. Czy to turbo, czy uszczelnuacze,. Mechanik wezmie 1tys za wszystko. Tylo chodzi by trafić od razu.
-
Dym z wydechu
Sprawdze te logi w środę, zobaczymy co wyjdzie. Dam znać. Pozdrawiam miłego weekendu
-
Dym z wydechu
Odpalam rano bez dymu. Dopirero jak się rozgrzeje i stoję na światłach i ruszam to wtedy zaczyna zadymiać całą okolice.
-
Dym z wydechu
Tak to się dzieje gdy auto stoi na jalowyn i później dodam gazu to zadymi. Jaki koszt takiej naprawy. Orientujesz się , bo wiele mi mówią, że to turbina.
-
Dym z wydechu
Nagranie dokładnie, jak to wygląda, gdy auto stoi a potem dodamy gazu. InShot_20210507_085432229.mp4
-
Dym z wydechu
A o jakim błędzie mówisz, muszę jutro podjechać na dokładne sprawdzenie kompem, bo dzisiaj czasu mało było. I szybko szybko. Wyskoczyła kontrolka samochodzik. Mam pytanie , czy w ic zawsze jest trochę oleju , czy nie powinno go tam być. Bo kolega twierdzi , że zawsze trochę tam jest oleju? Jutro powiem co się okazało Pozdrawiam Ps szukam kat...
-
Dym z wydechu
Witam serdecznie, sprawdzone. Olej z turbiny nigdzie się nie dostaje, turbina działa prawidłowo, stan oleju jest w normie , plyn chlodniczy nie ubywa. Ale jest ale niespodzianka nie ma katalizatora jest wstawione downpipe.. i na gazie kopci na postoju. Czy wstawiać kat czy zostawić to jak jest?
-
Dym z wydechu
-
Dym z wydechu
Dziekuje za zainteresowanie tematem, ok sprawdzę. Pozdrawiam
-
Dym z wydechu
Witam serdecznie, jestem szczęśliwym posiadaczem Audi a4b6 kombi 1,8T . Wczoraj jadąc za żona zauważyłem z mojej audi dym z wydechu gdy dodawała gazu. Dzisiaj wyłączyłem gaz by sprawdzić czy to na gazie. Ale efekt dalej taki sam i to na zimnym gdy rusza się z wyjazdu dym leci z wydechów. Auto wcześniej jeździło po mieście Łódź. Proszę o pomoc czy to uszczelka głowicy czy coś innego. Załączę filmik jak to wygląda. I prosze podpowiedzieć co sprawdzić. Co by dala jakieś podpowiedzi w rozwiązania problemu. Ja obstawiał bym turbo, ale jak mam je sprawdzić, bo mam wrażenie jakby nie działało. Jeździłem 307 z diesel z turbina , gdy się załączała, to jak przepaść dawało kopa. A tu nie odczuwam takiej dziury , chyba , że przy audi inaczej to działa. 20210503_143320.mp4
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Również pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich serdecznie. Pozdrawiam