Treść opublikowana przez Tomaszab67
-
Zapłon 3.0 ASN
We wtorek będę ściągał dekiel do wymiany fazatora to wrzucę tutaj zdjęcie i mi objasnisz lopatoligicznie gdzie te zaworki są
-
Zapłon 3.0 ASN
Wiem. Fazatory czy inaczej mówiąc nastawniki są po dwa na każdej głowicy i po złożeniu tej prawej głowicy i odpaleniu auta chodzil tragicznie tzn strasznie nie równo i coś cykalo tak jakby z kolektora ssącego no i był błąd coś od strony wydechu lecz nie pamiętam dokładnie jaki. Zdemontowalem jeszcze raz pokrywę i przełożyłem te fazatory miejscami czyli z wydechu na ssący i odwrotnie i zauważyłem różnice bo silnik zaczął ciszej chodzić no i nie było już tego cykania z kolektora. Po tej zmianie miejsc wywala teraz błąd na ssącym i na zimnym silniku potrafi nieraz strzelić tak jakby dolot a jak się zagrożenie to jest dużo lepiej. Fazatory zamówione i się zobaczy.
-
Zapłon 3.0 ASN
Suteczek już nie ma przynajmniej w prawej głowicy tylko to siteczko jest w obudowie tych czujników zaraz za kołami z przodu silnika
-
Zapłon 3.0 ASN
Liczyłem na to że jak to będę robił powoli i dokładnie to uda się ustawić przynajmniej w tolerancji.
-
Zapłon 3.0 ASN
Chodzi Ci o te elektrozawory czy koła?
-
Zapłon 3.0 ASN
Zrobię logi podczas jazdy na tych samych grupach. Ogólnie to robiłem tam głowice bo środkowe zawory na ssącym skrzywiło tylko nie wiem czemu bo tylko na prawej głowicy. Samochód jechał i nagle zgasł okazało się że nie ma ciśnienia na prawej i oleju też nie było na bagnecie bo był wyciek. Rozrząd ustawiałem pierwszy raz w życiu przy tym silniku na blokadach ASTA. No i te trzpienie blokujące w kołach też powyrabiane trochę dlatego może tak jest ustawiony. Zdecydowałem o podmianie przestawiacza na ssącym tzn. tego zaworu. Jak będę miał logi to wrzucę tutaj. Ogólnie dzięki za zainteresowanie
-
Zapłon 3.0 ASN
Podejrzewam że przestawiacz faz do wymiany na ssącym bo wywala na ssącym a wcześniej ten co jest teraz na ssącym był na wydechowym oczywiście na banku 1 i wywalało przestawiacz na wydechowym i dużo gorzej dzialal
-
Zapłon 3.0 ASN
VID_20211015_183133.mp4
-
Zapłon 3.0 ASN
Na ciepłym. Dzisiaj przejechałem się trochę dalej i podczas jazdy wywaliło dodatkowo błąd 15927 Zespol 1 przestawienie walka rozrzadu P1519 -008 usterka. Podejrzewam nastawnik tylko że zespół 1 to prawa głowica a wypadanie na 5 cyl to lewa. Chwilę później po skasowaniu błędów przegonilem trochę ten silnik i wyskoczył tylko błąd od przestawienia walka. Zobaczę jutro jak będzie całkiem zimny czy dalej wypada.
-
Zapłon 3.0 ASN
Tak. Kompresja 11 bar na tym co wypada zaplon
-
Zapłon 3.0 ASN
Witam wszystkich. Mam problem z wypadaniem zapłonu na 5 cylindrze w b6 3.0 ASN. Cewki świece wtrysk podmieniony i dalej wypada lecz najbardziej na zimnym silniku a jak się zagrożenie to praktycznie nie wypada. Pomoże ktoś?