-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Wiesz co, sprawdzałem teraz samemu i były wycieki, nawet na jej wysokości widziałem spora plamę oleju na osłonie miski olejowej. Nie wiem jak solidnie w warsztacie sprawdzali turbo, bo chłopaki mieli po 20 lat ?. Ciężko trafić na kompetentnych mechaników, który będzie wiedział co to jest. Sprawdzali ponoć kompresje i szczelność i odparli, ze sucho jak mało kiedy. Na pytanie, czy zerkali na turbinę to odparli, ze tak ale nie odkręcali niczego tylko spojrzeli
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Turbo nie było od nowości regenerowane
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Dpf jest bo był regenerowany i facet wspomniał, ze nie był bardzo zabrudzony
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
końcówka jest brudna czarna cała
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Zamieściłem film, jak to wyglada po gwałtownym ruszeniu . Może to coś więcej dopowie IMG_0933.MOV
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Zajrzałem i turbina jest wewnątrz i na łączeniu spocona, ale czy to może wskazywać na takie ubytki oleju ?
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Jasne, po prostu zanim wymienię silnik chciałbym zdiagnozować turbinę
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Zajrzę z pewnością, te pierścienie tlokowe mnie nurtują bo miałem sprawdzana kompresje i było wszystko dobrze . W warsztacie nikt nie wymontował turbiny tylko rzucił okiem wiec nie wiem na ile ocenili jej stan. Nie była robiona od nowości a przebiec nieco ponad 230 tysięcy
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
A jest możliwe by turbo puszczało taka ilość do wydechu ? Mam osłonę silnika spod spodu wiec ciężko zaobserwować jakieś wycieki, ale czy to realne ?
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Dobra, a próbować zmiany oleju na 5w40 motula z C3
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Zrozumialem, ze olej napędowy s wpada do silnika i rozrzedza w ten sposób olej silnikowy który w dużych temperaturach się spala w taki sposób .. powiedział, ze jeśli mam wątpliwości mogę zastosować olej o większej lepkości 5w40 albo 5w50 i zobaczyć czy puszcza mi na pierścieniach bo taka lepkość powinna nieco zmniejszyć pobór oleju
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem, który stwierdził, ze skoro dpf się zapala dość często, to znaczy ze on może odpowiadać za taki ubytek oleju … ??♂️
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Czyli trzeba się rozejrzeć za nowym koniem ? dzięki za pomoc chłopaki
-
Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !
Jak uważacie czy motul 8100 5w40 może zmniejszyć apetyt ? Warto zmienić na taki olej jeśli mam obecnie Castrola 5w30 ?
Tomsch222
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta