Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubytek oleju 700ml/1000km pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, od dłuższego czasu mam z tym problem - mianowicie na trasie spala mi dość sporo oleju rzędu 700ml na 1000km. Audi A4 b8 2012 z silnikiem 2.0TDI 105KW oznaczenie CJCA z przebiegiem 250 tysięcy. 
Do tego dochodzi kontrolka dpf-u, ale tylko w trasie po średnio 200-300km. Gdy się zatrzymam i odczekam 5 minut kontrolka gaśnie i znów mogę pokonać 200-300km. Byłem już u mechaników i w dolocie sucho jak nigdzie, kompresja tez cała, turbina tylko rzucona okiem, ale bez rozbierania , tez okej rzekomo chociaż ja dostrzegłem po zdjęciu osłony silnika plamę oleju w jej miejscu . Przy gwałtownym ruszaniu auto puszcza niebieskawy dymek, a przy jałowym biegu kiedy wysiadam z auta czuje zapach spalin czy oleju taki słodkawy specyficzny zapach. Pomocy co to może być? 
 

Z góry dziękuje za pomoc. 

Opublikowano

jaki stopień zapchania dpf, co ile km się wypala? co pokazuje VCDS?

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

Regenerowałem dpf w zeszłym roku, facet mówił, ze był średnio zabrudzony. Wydaje mi się, ze dość często wypala, a komputer nic nie pokazał …

Opublikowano

Silnik złom, zabity longlajfem

Opublikowano
  • Autor

Czyli jest to problem z silnikiem? Nie z turbina ? ? 

wiec co zrobić ? 

Opublikowano
22 godziny temu, Tomsch222 napisał:

Czyli jest to problem z silnikiem? Nie z turbina ? ? 

wiec co zrobić ? 

Szukać zdrowego kunia 

Opublikowano
  • Autor

Może warto zmienić okej na jakiś ceramiczny ? Albo jakiś preparat do rozpuszczenia nagaru ? 
 

co sądzicie ? 
 

myślałem na olejem Mihel 9600 5w30 ceramiczny. 
przed może zalać tłoki preparatu do ich czyszczenia . 
Co sądzicie ? 

Opublikowano

I co to niby ma poradzić jak silnik na złom się nadaje?

Opublikowano
47 minut temu, Tomsch222 napisał:

Może warto zmienić okej na jakiś ceramiczny ? Albo jakiś preparat do rozpuszczenia nagaru ? 
 

co sądzicie ? 
 

myślałem na olejem Mihel 9600 5w30 ceramiczny. 
przed może zalać tłoki preparatu do ich czyszczenia . 
Co sądzicie ? 

To nie jest wina nagaru tylko stanu gładzi cylindrowych.

Kiedy kupiłeś tego grata ?

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor

Półtorej roku temu. 
a jakiś remont cokolwiek radzicie czy lepiej zmieniać silnik ? 

Opublikowano

Taniej lepszą sztukę kupisz, jak remont tego.

Opublikowano
12 godzin temu, Tomsch222 napisał:

Półtorej roku temu. 
a jakiś remont cokolwiek radzicie czy lepiej zmieniać silnik ? 

Nie wiadomo czy tuleje "wydadzą" na 1 szlif, poza tym to koszty remontu są ogromne.

Opublikowano
  • Autor

Turbina by tyle nie brała oleju prawda ? Nie świszczy 

Opublikowano
17 minut temu, Tomsch222 napisał:

Turbina by tyle nie brała oleju prawda ? Nie świszczy 

Odpuść już sobie,  napisałem Ci co nie halo

Opublikowano
  • Autor

Okej wielkie dzięki za pomoc 

Opublikowano

5-6k silnik z przebiegiem około 100k i lata jak nowy :)

Opublikowano
  • Autor

Widziałem taki silnik średnio sam słupek za 5-6 tysięcy, plus przekładka z 2 tysiące . Trochę drogo wychodzi ?

Opublikowano
1 godzinę temu, Tomsch222 napisał:

Widziałem taki silnik średnio sam słupek za 5-6 tysięcy, plus przekładka z 2 tysiące . Trochę drogo wychodzi ?

Nie ma drogo-tanio, albo Cie stać albo lejesz litr oliwy na ok 1500km.

Opublikowano
  • Autor

A jest możliwość wymiany na 3.0 tdi ? Dużo roboty i czy realne ? 

Opublikowano

Chłopie lamentujesz, że kilka tyś. na naprawę to sporo a pytasz o wstawienie 3.0 tdi, gdzie koszta swapu są pewnie trzykrotne w porównaniu z naprawą:facepalm: Sprzedaj złoma dołóż parę tyś. i kup inne auto, taniej Cię wyjdzie.

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.