Cześć wszystkim ?!
Długo zastanawiałem się nad założeniem tematu o aucie jakim jest:
Audi A4 B5, którego jestem posiadaczem od 2019 roku.
Krótko o aucie:
Polift
2000r.
1.9 TDI AJM
Z wyposażenia, które auto posiadało w dniu zakupu, można powiedzieć, że było obfite bo aż grzane fotele...
Auto w dniu zakupu:
Już w domu:
Po roku czasu i ogarnięciu kwestii mechanicznej, zacząłem działać z autem pod względem wizualnym.
Pierwszą modyfikacją był zakup foteli Recaro, materiał kolor siwy, stan foteli nie był zbyt ciekawy.
Należało je trochę odświeżyć, całe szczęście udało się je kupić z funkcją ??.
Fotele również z sterowaniem lędźwi oraz oparcia tak, więc należało je podłączyć.
Wszystko zrobione zgodnie ze sztuką.
Fotelami udało się nacieszyć, można powiedzieć, że aż tydzień ?
Małe spotkanie z barierką, pamiętajcie o dobrym ogumieniu!!!:
Jak mówi klasyka, stłuczka podstawą modów.
Po tym incydencie, co prawda nie widać poważnych szkód, ale odpowiednio wyszczupliło portfel.
Naprawą zająłem się sam, w raz z pomocą braci @Prezes_ATNT, @Kirpo ?.
Tempo trochę zwolniło, ale pomysły nadal były, co ma się znaleźć w aucie.
Auto po naprawie:
Kolejną modyfikacją był zakup konsoli 2 Din.
Niestety przyszedł uszkodzony ?.
Nie poddajemy się i zająłem się kompletowaniem wyposażenia do konsoli.
Jak dobrze wiedzą posiadacze B5 dostać klimatronik 2DIN z grzanymi ? to jak spotkać białego kruka.
Kilka fotek po założeniu:
Pora wyjść trochę na zewnątrz, wpadł klasycznie grill ALA RS oraz dokładka cupry.
Oczywiście auto polakierowane.
2 godzinki i po temacie...
FOT:
Przyszła pora na zmianę felg.
Wybór padł na klasyczne felgi Audi, dokładnie wzór Flat Five 18'' opona 215/40 Nexen nfera SU2.
Jak już każdy zauważył, zrobiła się koza ?...
Po wyjściu na zewnątrz, postanowiłem wrócić do środka i trochę go odświeżyć.
Zakupiłem dekory w drewnie oraz dałem je do lakierowania, aby otrzymać efekt Piano Black.
Można powiedzieć, że byłem zadowolony z lakierowania...
Jak, że wcześniej postanowiłem odświeżyć wnętrze, wpadłem na pomysł wrzucenia gałki zmiany biegów z B6/B7.
Trochę zabawy i gałka znalazła się na swoim miejscu a nawet stała się wygodniejsza i niżej osadzona.
Kierownica którą widać na foto wymieniłem na wcześniejszym etapie przygody z autem.
Pochodziła z A3 8L postanowiłem ją zmienić na trój ramienną z A4 B6.
Zawsze za mną chodziło radio RNS-D co prawda archaiczny już sprzęt ale robi robotę w wnętrzu.
Zakupione w super stanie za nie duże pieniążki i całe szczęście z oznaczeniem 8D0 typowo z B5 ?.
Przyszedł moment na mały wypad z klubem.
Padła decyzja... Wypadało by coś zrobić z tą ?.
Wybór padł na gwint MTS Gold.
Zdania podzielone na temat tego gwintu jak w każdym temacie.
Montaż zleciłem pewnemu warsztatowi w Wolsztynie...??
Niestety po montażu dostałem informację o krzywej belce co powodowało obcieranie koła o sprężynę.
Problem rozwiązał się gdy auto trafiło na warsztat z zamiarem wymiany belki.
Na szczęście po oględzinach udało się znaleźć przyczynę nie chcianego efektu, jak się okazało została źle założona sprężyna...
Efekt po założeniu gwintu ? :
Auto pokonywało sprawnie kolejne kilometry, gwint spisywał się bardzo dobrze.
Problemy z podsufitką w B5 jest każdemu bardzo dobrze znany.
Tak też było i u mnie.
Wszystkie elementy podsufitki poszły w czarny lakier.
Praca całkiem przyjemna najgorzej to wszystko rozebrać.
Efekt był zadawalający jak na pierwszy raz.
Nie było na co czekać i przed zimą udało się jeszcze założyć lotkę ALA RS.
Lotka oddana do lakierowania
Zakupiony potrzebny klej i można było działać w temacie.
Spasowanie jak na taki element zadawalające.
Przymiarka na sucho:
Po lakierowaniu i montażu:
Jako, że przyszedł czas zimowy i szybko zaczęło robić się ciemno.
Postanowiłem zrobić coś z reflektorami.
Zakup reflektorów DEPO jak i również przy tym produkcie jest mnóstwo zdań za i przeciw.
Moja ocena jeśli chcemy w reflektory DEPO założyć zwykłą żarówkę H7 lub LED'a H7 to nie polecam zakupu. Widoczność mizerna.
Decyzja padła na zakup zestawu HID barwa 4700K tak wiem gdzie spryskiwacze gdzie samopoziomowanie...?!?!??
Otóż po założeniu tego zestawu w końcu jazda w nocy była przyjemnością to był udany zakup.
Od momentu montażu i odpowiednim ustawieniu świateł!! Auta z przeciwka nie mrugały.
W między czasie udało się zmienić ramiona wycieraczek z passata FL.
Zdecydowanie lepiej zbierają wodę i nie ma efektu podskakiwania podczas szybszej jazdy.
Niestety brak foto ?.
I w taki sposób kończymy sezon 2k20.
Sezon 2k21 sądzę, że był skromniejszy.
Dużo rzeczy udało się zrobić w poprzednim sezonie.
Nowy sezon zaczęliśmy od przyciemnienia tylnych szyb 80%.
Padła decyzja, Flaty zostają kołami zimowymi.
Zaczęło się poszukiwanie felg do auta.
Im więcej felg tym mniej zdecydowania co do wzoru.
Jako, że B5 to już auto ponad 20 letnie decyzja padła na felgę z rantem.
JR 23
18''
ET 45
8,5J
Zanim postanowiłem o montażu felg na auto podziało się trochę przy przednim zderzaku.
Grill ALA RS już był ale czegoś jednak brakowało do ? z przodu...
Dużo ludzi poszukuje kratek w zderzak w plastrze miodu.
Jedyne wyjście zrobić je samemu...
Auto po montażu felg oraz kratek w zderzak:
Koła JR 23 215/40.
Sezon dopiero co się zaczął a w środku pojawiły się dwa nowe elementy.
Zakupiona kierownica z lekko ściętym dołem z dodatkiem alcantary.
Bardzo przydatny element zwłaszcza w nocy gdy ktoś zapominalski zapomni wyłączyć długie???
Fotochrom z A4 B6 pasujący na oryginalne mocowanie z B5, równie podłączony zgodnie ze sztuką.
Dookoła się dzieje, ale coś cicho i nudno z tyłem.
Przyszła pora zająć się tyłem by jednak lepiej to wyglądało.
Dokładka PDC (Wizja pokombinowania z nią na sezon 2k22)
Montaż dokładki oraz zmiana końcówek wydechu co prawda mogły być większe... Ale nadal lepsze niż dwie rurki w dół ?.
Zmiana ramienia wycieraczki tył A3 8P.
Szybki wyskok w trio
Pojawił się problem z licznikiem ?
1/2 Fis Jaeger postanowił odejść na zasłużoną emeryturę.
Zastąpił go pełen FIS VDO wraz z manetką do Fis'u oraz manetką od tempomatu. Do pełni szczęścia zostały do podłączenia komunikaty otwarcia drzwi.
Wraz z zakupem dokładki tył PDC udało się od jednej osoby lokalnie zakupić zderzak pod spryskiwacze lamp, dobra cena nie można było przejść obojętnie.
Zderzak zanim poszedł w lakier przeszedł małą zmianę.
Lokalny plastikarz wziął zderzak pod swoje skrzydła i wykonał usługę.
Modyfikacja polegała na usunięciu wnęki na tablicę rejestracyjną.
Zderzak zrobiony na gładko oddany do lakiernika i po czasie założony na auto.
Spryskiwacze podłączone i oczywiście działają.
Wygląd auta bez rejestracji zdecydowanie się polepszył.
A, że to A4 nie chcę się pchać w zderzaki od S4 mimo, że robią konkretną robotę.
Pytania w jaki sposób montuję tablicę?
Otóż sposób jest łatwy, jedyne co trzeba pamiętać aby powierzchnia była czysta i odtłuszczona.
Kilka wypadów autem na zloty.
Udało się również przywieźć nagrody do domu.
1.Nagroda
3 miejsce na najniższe auto zlotu.
2. Nagroda
1 miejsce w konkursie na wnętrze zlotu.
Kilka fotek:
Zbliża się koniec sezonu 2k21
Trochę luzu w kadrze na Hallowen ??
W Listopadzie auto trafiło na korektę lakieru oraz na odświeżenie wnętrza.
Sezon kończymy małą dogodnością oraz doposażeniem.
Lampki w boczki drzwi.
Trochę rezania i lampki na miejscu.
Bardzo przydatny mod jeśli ktoś lubi wiedzieć gdzie kładzie nogę ??
Zima
Rok 2021 Zakończony.
Auto przejechało sezon perfekcyjnie.
Zima jak zima siedzi się w domu i coś tam się kombinuję wieczorami.
Pomysł padł aby zmienić coś w konsoli środkowej.
Chwila przepatrzenia odnośnie tematów o radiu do B5.
Android nie wchodził w grę nie mam jakoś zaufania do takiego sprzętu a po drugie wygląd.
Zakupiłem RNS-E z A6 C5.
Wiadomo radio nie pasuje do kieszeni w B5 więc wymagało docięcia, został również odświeżony front.
Radio teraz wygląda na prawdę dobrze i zdecydowanie polepszyła się jakość muzyki, dodatkowo dołożona zmieniarka cyfrowa Yatour z mikrofonem.
Wnętrze stało się młodsze ?.
Sezon 2k22 dopiero się zaczął
Koła JR 23 zostały jeszcze na jeden sezon.
Mam pomysły odnośnie auta będziemy szli w jakiś kolor dodatków, może jakieś propozycje?
Ale najpierw serwis
Coming soon...