Treść opublikowana przez Driverro
-
Pompa wspomagania - nowa SKV 100 bar czy używana oryginał 105 bar?
A orientujesz się czy zalewać czerwony czy zielony płyn?
-
Pompa wspomagania - nowa SKV 100 bar czy używana oryginał 105 bar?
Czyli też niemieckie chiny?
-
Pompa wspomagania - nowa SKV 100 bar czy używana oryginał 105 bar?
Witam, padła mi pompa wspomagania i nie wiem na jaką się teraz zdecydować. Mam teraz KYB 105 bar i nie wiem czy kupić nową niemiecką SKV z ciśnieniem 100 bar czy kupić używaną oryginalną 105 bar? Nowa to niby nowa, ale no ciśnienie mniejsze, a z używaną można się naciąć. Odczuje różnicę w kręceniu kierownicą przy nieco mniejszym ciśnieniu? Co byście zrobili na moim miejscu?
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
@Pieterb Więc został tylko niezdiagnozowany problem drgań na niskich obrotach jak auto stoi w miejscu. Podsumowując, bo wątek już trochę długi i łatwo można się pogubić. Rozwiązane problemy: - problem z brakiem mocy podczas przyspieszania na wysokich obrotach (obroty rosły, a samochód nie przyspieszał) - pomogła wymiana listwy. - problem z przerywaniem podczas przyspieszania na niskich obrotach - pomogła nowa cewka zapłonowa. Nierozwiązane problemy: - drgania na niskich obrotach podczas postoju (lekka detonacja) Wymienione rzeczy: - listwa wtryskowa - cewka zapłonowa - reduktor - świece zapłonowe
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Pomogło. Teraz normalnie się rozpędza. Może rzeczywiście niedokładnie opisałem problem. Generalnie wyglądało to tak, że im wyższe były obroty tym słabiej samochód przyspieszał. Przecież pisałem. Problem z drganiami nie ustał, ustał tylko problem tego typu, że wcześniej jak wciskałem gaz do oporu na niskich obrotach to dusił się i przerywał przyspieszanie. Teraz jest dobrze.
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Zwykłe zdjęcie spod machy wstawić?
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Więc tak... Proszę nie obrażać. Nie wydaję kasy na niezbędne rzeczy - listwę musiałem wymienić, bo nie miał mocy na wysokich obrotach, po prostu obroty rosły, a samochód nie chciał przyspieszać. Cewkę też musiałem wymienić, bo miała przebicia i przerywało przy przyspieszaniu. Co do tego czy to złe podejście do sprawy, że "olewam" - nie wiem. Gazownik powiedział, że taka lekka detonacja nie wpłynie na nic oprócz komfortu siedzących w samochodzie na niskich obrotach.
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Oj tego to nie wiem co to za reduktor, ale 2 gazowników sprawdzało i mówili, że dobrze dobrany.
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Wtryski nowe. Fakt - minęło tyle czasu, ale tak jak napisałem już się trochę przyzwyczaiłem i nie zależy mi jakoś bardzo na rozwiązaniu problemu, jednakże fajnie by było go rozwiązać.
-
Jakie świece do LPG 1.8?
Witam, macie jakieś sprawdzone świece na LPG do 1.8, na których silnik dobrze pracuje?
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Na jakich świecach jeździsz?
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Skrócone wężyki, równej długości, wymieniona cewka z kablami, nowe świece - problem dalej występuje, ale już się trochę przyzwyczaiłem i nie dążę do jego naprawy aż tak. Wiadomo co może być winne skoro już wszystko co podałem wymieniłem?
-
Polepszenie jakości audio w Audi A4 B5 przedlift
Witam. Czy da się jakoś tanio polepszyć jakość audio w przedlifcie? Ogólnie dźwięk zadowalający, ale bassu mało. Radio Audi Concert, wersja tylko z 2 głośnikami z przodu. Jak w radiu ustawię bass na więcej niż +3 (max +6) to zaczyna charczeć przy większości utworów. Wymiana głośników albo może samego radia coś pomoże? Nie chcę się bawić w nie wiadomo jakie rzeczy. Mam takie radio jak w załączniku. Zauważyłem na aukcjach, że dużo osób nie ma oryginalnego radia. Czym to jest spowodowane? Po prostu popsuł im się oryginał i kupili zamiennik od stricte producentów audio czy po prostu to oryginalne jest słabe?
-
Jakie lampy do Audi A4 B5 97 r. przedlift?
No tak, ale trzeba jeszcze błotnik ciąć.
-
Jakie lampy do Audi A4 B5 97 r. przedlift?
Jakieś minusy?
-
Jakie lampy do Audi A4 B5 97 r. przedlift?
Ale można chyba na krótko podłączyć?
-
Jakie lampy do Audi A4 B5 97 r. przedlift?
A czemu te z ringami pasują? Bo są dzielone?
-
Jakie lampy do Audi A4 B5 97 r. przedlift?
Ale dzielone znalazłeś? Podeslalbys bo ja jeszcze nie trafiłem?
-
Jakie lampy do Audi A4 B5 97 r. przedlift?
A może zdjęcie złe dali i są dzielone? A jeżeli nie to wiesz może gdzie mogę nabyć dzielone lampy Depo?
-
Jakie lampy do Audi A4 B5 97 r. przedlift?
Kurde no, w tytule pierwszej aukcji jest wyraźnie napisane, że 97-01. Oszukują?
-
Jakie lampy do Audi A4 B5 97 r. przedlift?
Witam. Jakie polecacie lampy do Audi A4 B5 97 r.? Myślałem nad takimi Depo zwykłymi albo z oringami: 1. allegro.pl ALLEGRO.PL 2. allegro.pl ALLEGRO.PL Które według was będą się lepiej prezentować? Sedan w kolorze srebrnym. I czy lampy te wymagają jakichś przeróbek w samochodzie czy montaż typu plug and play? I czy lampy mają jakiś problem z parowaniem, jak jest z ich jakością? Pozdrawiam.
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Ponoć LPG stanowi wyzwanie dla układu zapłonowego i na benzynie może być wszystko dobrze, a po instalacji LPG może się okazać, że masz coś z układu zapłonowego do wymiany.
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Ponieważ przeanalizowałem to w internecie porównując objawy i wychodziłoby na to, że cewka zapłonowa ma ponoć charakterystyczny objaw - gdy się przyspiesza od niskich obrotów to przerywa. Reszta tych objawów - porównując objawy uszkodzonej cewki ze złą regulacją LPG, są wspólne.
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
A czemu wykluczałbyś cewkę?
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Generalnie problemy teraz są takie: - 1 sekundowe mocne drganie przy przełączaniu na LPG (prawie zawsze obecne) - drgania na postoju na niskich obrotach (zawsze jakieś drgania są lecz bardzo często lekkie, a tylko czasami mocniejsze) - przerywanie przy przyspieszaniu na niskich obrotach na danym biegu np. dynamiczne wciśnięcie gazu na 3 biegu przy 1500 obrotach (czasami obecne, czasami jest dobrze)