Treść opublikowana przez tberg1914
-
Zabezpieczenie antykorozyjne w Audi A4 B9
Cześć. Podobno audi nie rdzewieje, ale… Chciałbym Was podpytać o temat korozji. Oczywiście b9 jest autem stosunkowo młodym, ale może w autach z początku produkcji już coś zaczyna się pojawiać? Jakie są Wasze doświadczenia? W bezwypadkowym seacie Leonie żony, wyprodukowanym w 2016 roku progi zaczynają już brązowieć… A to też grupa VAG. Kiedy zapytałem fachowców stwierdzili, że problemem jest gromadzenie się i zaleganie syfu (liści, ziemi itp.) od wewnętrznej strony błotników. Ów syf włazi poprzez nieszczelne plastikowe nadkola. Dziś podczas wymiany oleju moje audi z 2021 roku było na podnośniku i zauważyłem dokładnie to samo zjawisko. W szparze pomiędzy blachami, między progiem a błotnikiem przednim było pełno syfu i liści. Nie ma siły, nawet jeśli blachy w audi są lepsze niż w seacie, taka mieszanka musi z czasem powodować korozję od wewnątrz. Czy ktoś z Was uszczelniał nadkola? A może w ogóle zabezpieczał antykorozyjnie podwozie i profile zamknięte? Podzielcie się wrażeniami. Wyobrażam sobie, że demontaż wszystkich osłon od dołu jest czasochłonne i pracochłonne…
-
Car Play i Android Auto w Audi A4 B9
Witam. Mam biedawersję a4 b9 z 2021 roku jeszcze na gwarancji. W podłokietniku 1xUSB charge only. W serwisie zaśpiewali mi 5-6k PLN za przeróbkę i uruchomienie car play. Czy da się to zrobić bez utraty gwarancji poza serwisem? Pozdrawiam
-
Listwa zgarniająca tylnej lewej szyby piano black
Witam. Poszukuję listwy jak w temacie. Na forum na FB raczej nikt nie pomoże, nasze forum jest ostatnią deską ratunku. W ASO ta część to wydatek pod 900 PLN… Z chęcią zakupiłyby część z demontażu. Może ktoś, coś? Brak listwy widać na poniższym zdjęciu
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Dziękuję. Mam nadzieję, że będę zadowolony aczkolwiek już dzisiaj moje auto zaliczyło blue screen na ekranie MMI. Restart pomógł aczkolwiek nie tego sie spodziewam po audi...
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum. Nazywam się Grzegorz i od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem a4 b9. Urzęduję głównie w Warszawie. Póki co, auto jest nowe i mam nadzieję ominą mnie awarie ale już mam sporo pytań odnośnie elektroniki, upgrade'ów oraz ogólnie, kwestii eksploatacji auta. Pozdrawiam