Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nanosoft

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Miałem to samo. Wytryski, one nie lały w przelew tylko dosłownie szczały. Kupiłem ze znajomego serwisu Bosh po regeneracji i auto jeździ jak nówka
  2. A orientujesz się czy trzeba od start engine prowadzić dodatkową wiązkę?
  3. Witam Zbieram części niezbędne do wykonania moda keyless go. Potrzebuję panel z start engine. Niestety ciężko znaleźć w dobrym stanie ładny panel pod wersję 3G Basic. Pytanie czy z 3G Plus będzie kompatybilny z 3G Basic? Teoretycznie i na logikę myślę, że powinno to działać. Ale pewności nie mam. Posiadam manuala, panel który znalazłem pochodzi z automatu. Z tego co widzę ramka z oznaczeniami D, P itd... jest na zatrzaskach. Po jej demontażu ramka od manuala podejdzie bez problemu?
  4. Bardzo ciekawe temat.. No ale od tego mamy to forum żeby dyskutować. Ok masz takie podejście i ja za to Cię szanuję chociaż osobiście się nie znamy. Nie mniej też chcę jeździć z komfortem dla innych uczestników ruchu i nie narażać się. Więc jakie masz podejście już abstrahując od tej homologacji. Załóżmy czysto teoretycznie, że są lampy jakieś tam XYZ. Mamy wykonaną modyfikacje na bi-led nawet takiej samej marki ale niech będą mocniejsze o X procent. Wszystkie badania wykazują, że światło, sposób w jaki święcą i inne parametry techniczne są prawidłowe i nikomu nie dzieje się krzywda po czym pojazd zostaje dopuszczony do ruchu. Nawet załóżmy już, że zostały wysłane do badania na jakąś ekspertyzę / do opinii biegłego.
  5. No to chyba po to jadę ustawić lampy do diagnosty aby upewnić się, że właśnie nie "wypalam oczu". Z resztą jak masz chwilę to obejrzyj ten filmik. Bo wczoraj na niego trafiłem i zaciekawiło mnie bardzo. Kolejny diagnostą który nie widzi w tym problemu. Autogamma biled -> Fajnie, chciałbym lampy zrobić i jeździć bezpiecznie, nie oślepiać innych. Oczywiście, że tak.. ale też zauważyłem wiele nowych aut ma takie lampy fabryczne, że oślepiają jak cholera i widzisz co z tego że homologacja jest jak jednak po gałach dają.
  6. Trochę nie rozumie To dlaczego w zwykłej halogenowej mogę kupić żarówkę dowolnego producenta włożyć i nikt z tego problemu nie robi? Z resztą to już mój problem i moje ryzyko.
  7. Lampy mają homologację, są na biledach. A ja chcę włożyć swoje bi-ledy które mają odrobinę więcej mocy i to tyle. Również posiadają homologację. Więc nie uważam żebym tracił homologację. Skonsultowałem to z diagnostą i powiedział że jeżeli wszystko posiada homologację i światło ma odpowiednią temperaturę barwy, nie oślepia, działa regulacja to będzie wszystko w porządku.
  8. No ok pomijając już kwestie tej całej homologacji Oczekuję bardziej technicznej porady. I ewentualnej opinii co do zaprezentowanych lamp. Czy miał ktoś z tym styczność. Oryginalne lampy i tak sobie zostawiam w razie czego. Nie wyrzucam. U mnie na mieście śmiga Audi na podobnych lampach a jako że mam okazję temat mnie mocno zaciekawił ale zastanawiam się jak technicznie to ogarnąć. W bi-xenony nie chce iść bo nie mam zderzaka z miejscem na spryski, naprawiam ten co mam. Stąd temat bi-ledów
  9. Witam Naprawiam przód po zderzeniu z sarną. Mam plan aby wymienić lampy na te ze zdjęcia. Firma Sonar. Lampy wyglądają na dość solidnie wykonane. I posiadają homologację co najważniejsze. Chce umieścić w nich 3 calowy bi-led. Nie znalazłem danych technicznych co do soczewki jaka w nich jest . Nie wiem czy nie zaopatrzyć się również w biled 2.5 cala by w razie czego mieć pod ręką gdyby 3 cale się nie mieściły. Próbował ktoś montować podobne lampy ? I ewentualnie przerabiać / modyfikować? Bi-ledy jakie sobie wypatrzyłem są z firmy autogamma i jak wspomniałem mają rozmiar 3 cali. Nie mam pojęcia również czy trzeba do tego kupić jakieś konwertery its... Docelowo będzie mi to robił mój mechanik tak czy tak ale chciałbym aby miał już wszystko niezbędne do modyfikacji. Czy też lepiej kupić oryginalne bi-xenony i poddać je modyfikacji? Chciałbym do końca tygodnia mieć już ogarnięte auto a z lampami muszę koniecznie zrobić porządek bo oryginalne halogeny to jest tragedia...
  10. nanosoft zmienił(a) swoje zdjęcie profilowe
  11. Dobrze moi drodzy, dziękuję za dzisiejszą rozmowę. Już tak po za diagnostyką, życzę wam szczęśliwego nowego roku. Nie ma co dalej gdybać, wtryski wraz z pompą polecą do Bosha na sprawdzenie i będzie wiadomo co dalej robić.
  12. To znaczy rozrząd był przestawiony jak już kupiłem auto, nikt o tym nie wiedział. Nawet mój znajomy nie miał o tym pojęcia. Nie wiem gdzie mu to robili w DE. My z Michałem moim mechanikiem dopiero jak otworzyliśmy obudowę rozrządu to wszystko wyszło na jaw. Mi zgasł kilka razy, szarpnęło silnikiem może wtedy przeskoczył co nie zmienia faktu, że pompa nie była ustawiona na blokady. Bo chodzi o to, ze my wymienialiśmy rozrząd na nowy.
  13. Tak na listwie wymienione wszystko. Nie naprawiam sam z prostej przyczyny, nie mam na to czasu to raz i odpowiednich kluczy, na upartego ten czujnik wymieniłbym sam ale jednak jak robi to człowiek, który w tym siedzi to i ja jestem spokojniejszy, ja wolę się nie dotykać. No a nie jest tak, że jak pompa była źle ustawiona na rozrządzie to stawia większy opór niż powinna i nie tłoczy w odpowiednim momencie ? Co mogło mieć również bezpośredni wpływ na ewentualne checki - za niskie ciśnienie ? Nawet chyba w serwisówce ELSA jest informacja w sekcji rozrządu o tym, że musi być poprawnie na blokadę ustawiona, dlatego zastanawia mnie czy mogło to powodować jakieś jej uszkodzenie oprócz nieprawidłowej pracy.
  14. Ale będę to jeszcze sprawdzał bo to dopiero dzień - dwa dni od wymiany czujnika. Dodatkowo dodam, że jakiś spec w DE bo auto mam od znajomego z DE, który był pierwszym właścicielem z Salonu, jak ustawił źle pompę na rozrządzie to mogło jej to jakoś zaszkodzić ? Bo że ona stawia duży opór i w zalezności od otwarcia / zamknięcia zaworów powinna tłoczyć w odpowiednim momencie to wiem aby był ten boost w momencie otwarcia wtryskiwaczy itd...
  15. Na listwie mam ponad 220-280 do 320. Nie ważne czy na zimnym czy ciepłym. Rzeczywiste mam delikatnie zawsze większe niż wymagane i na luzie wacha się od 240-80 do 320, rzadko kiedy do 220 spadnie. To sprawdzałem już milion razy, na starym czujniku różnice ciśnień wychodziły większe nawet od -20000 do -60000 się kilka razy zdarzyło. Teraz kilkanaście razy sprawdzałem to miałem chyba max ujemna różnicę coś -6tyś (kpa ? chyba tak )
  16. Jasne i o taką odpowiedzi może nie powiem że mi chodziło ale jakiś konkret już to jest. Tak się z Michałem (od VAG) zastanawialiśmy nad tym ale jeszcze się łudziłem, że padło coś z zaworów ./ czujników bo jednak jakby nie patrzył często się to zdarza. U ojca w B8 wystarczyło wymienić zawór regulacji bo zawiesił się i leciał spust ciśnienia na grubo. W innej B8 miałem sytuację za wysokiego ciśnienia, tam też wystarczyło wymienić ten na listwie i chyba na pompie bodej ale nie pamiętam. Też szarpała ta ostatnia jak mój. Jednak ja to musze mieć pecha! Ale pytanie dlaczego teraz po zrobieniu tych wszystkich rzeczy w magiczny sposób przestał prawie całkowicie poszarpywać na zimnym to mnie zastanawia teraz najbardziej. Jeszcze tym bardziej, że minusowa temperatura. Wcześniej zapomnij o jakiejkolwiek jeździe jak swojego nie odczekałeś po odpaleniu. Bite 20 min w aucie albo chodził jak czołg. Miałem w 1.5 dci problem z wtryskami ale tam to mi lały cały czas, bez wyjątku jaka temperatura, czy zimny czy ciepły, czy taki czy siaki. Pompa mi opiłki puściła wtedy...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.