Treść opublikowana przez nanosoft
-
Zderzak z Audi A4 B9 do A4 B8?
Ale koledzy wy tak dla jaj, że dasz radę itp... ? Hehe Bo kiedyś jak zapytałem o to mechanika to myślałem, że jebnie chłop ze śmiechu. Ja się pytam na poważnie, bo auto mam tak czy siak do naprawy. Korzystając, że jest w stanie w jakim jest dlatego chcę to zrobić. Mogę nabyć za nieduże pieniądze nowy kompletny zderzak od B9 stąd chęć skorzystania z okazji. Mogę ale nie muszę tego robić. Ja lubię się bawić z takimi rzeczami, mi to przyjemność sprawia ale nie mam aż tak dużej wiedzy. Pytanie czy w ogóle jest to realne. Skoro C7 pod pasował chłopak na C6 więc dlaczego nie dałoby rady zrobić B9 do b8
-
Zderzak z Audi A4 B9 do A4 B8?
Witam Moje audi a4 b8 polift miało spotkanie z sarna. Mam 2 pytania. W zasadzie na pierwsze pytanie odpowiedź zdaje się oczywista bo raczej z B8 sline zderzak powinien pasować. Natomiast skoro tak czy siak mam do wymiany zderzak to pytanie czy da się dopasować zderzak od B9 ? Wiem, że również lampy poleca do wymiany ale widziałem już u siebie na mieście moda gdzie chłopak jeździ A6 C6 na zderzaku od C7 wraz z lampami więc stąd to pytanie. No u coś wydaje mi się że maska też poleci z b9 aby to dopasować albo chociaż boki (nadkola)
-
Falujące ciśnienie na listwie wtryskowej i błąd ciśnienia w Audi A4 B8 2.0TDI CJCD
Sprawdzając pompę paliwa w zbiorniku są jakieś dane odniesienia na przykład ilość paliwa / na minutę/ileś sekund ile pompa powinna przelać do pojemnika ?
-
Falujące ciśnienie na listwie wtryskowej i błąd ciśnienia w Audi A4 B8 2.0TDI CJCD
Czyli w pierwszej kolejności wypadało by sprawdzić wydajność pompy w zbiorniku tak na logikę.
-
Falujące ciśnienie na listwie wtryskowej i błąd ciśnienia w Audi A4 B8 2.0TDI CJCD
Jasne, wszystko rozumiem. Popatrzyłem również na te schematy wszystko jasno opisane dzięki. Logi też robiłem na VCDS ostatnio, i rzeczywista wartość bardzo faluje, w miarę rozgrzania silnika się stabilizuje ale przy obciążeniu ponownie są odchylenia. Jeżeli chodzi o pompę w baku to w jej przypadku też wywali błąd "za niskie cisnienie" ?
-
Falujące ciśnienie na listwie wtryskowej i błąd ciśnienia w Audi A4 B8 2.0TDI CJCD
To jakie dane potrzebujesz? Jak odłączyłem czujnik ciśnienia nie poprawiło się a było jeszcze gorzej.
-
Falujące ciśnienie na listwie wtryskowej i błąd ciśnienia w Audi A4 B8 2.0TDI CJCD
Czyli generalnie po wymianie powinno ustąpić ? Proszę powiedz mi jeszcze bo na zdjęciach czasami wieże jak zawór jest z oringiem, tego mojego jeszcze nie odpakowalem ale zakładam że jest bez oringu. Wiesz może jaki jest numer tego oringu ?
-
Falujące ciśnienie na listwie wtryskowej i błąd ciśnienia w Audi A4 B8 2.0TDI CJCD
Zawór zamontowany a pompę oczywiście oddać nie mogę. Ale zawór który jeszcze nie został zamontowany na railu mogę oddać. Dlatego trochę stanąłem w miejscu czy wymieniać czujnik czy zawór. Bo jeżeli okaże się padnięty czujnik to zawór mogę zwrócić bez problemu póki nie został rozpakowany i zamontowany. Ale raczej na zawór wszystko wskazuje. Ale wolę dopytać kogoś kto ma jakieś pojęcie w temacie.
-
Falujące ciśnienie na listwie wtryskowej i błąd ciśnienia w Audi A4 B8 2.0TDI CJCD
Mam problem z A4 B8 Avant 2013 2.0 TDI CJCD 150km Zaczęło się od tego, że na zimnym faluje ciśnienie na railu. Między od 1400 obrotów jak odpalę go na zimno nie ma siły jechać , trzęsie całym autem. Jeżeli postoi przez noc a jest ciepło to problem nie jest aż tak duży. Ale im zimniej zwłaszcza w zimie tym problem większy Jak ujadę te 500-1500m problem znika. Natomiast na autostradzie między te 100-140 jak przyspieszam mam migająca spiralkę i błąd za niskiego ciśnienia na listwie wtryskowej. Ale to też nie zawsze. Pierwsze co wymieniłem zawór regulacji ilości paliwa na pompie CR. Pomogło o tyle, że auto przestało być zamulone podczas przyspieszania tak do tych 100km/h nawet z gazem w podłogę i włączonym trybem dynamic. Przed wymianą zaworu na autostradzie jak już robił się taki zamulony można było wyczuć że za chwilę pojawi się błąd. Teraz błąd pojawia się rzadziej można bardziej butować ale błąd wyskakuje bez wcześniejszego objawu zamulenia podczas przyspieszania itd... wiec wymiana w jakimś stopniu pomogła. Kolejne co mi przyszło do głowy to czujnik ciśnienia paliwa na railu. Gdyż logicznie rzecz biorąc zawór regulacji ciśnienia ma za zadanie upuszczać ciśnienie gdy jest za wysokie w celu jego regulacji. I wtedy miałbym błąd za wysokiego ciśnienia. I to mnie zmyliło gdyż jak to się mówi kij ma dwa końce. Ciśnienie może być faktycznie zbyt małe bo co w przypadku jeżeli zawór się zawiesza lub niedomyka i upuszcza ciśnienie wtedy gdy nie jest to wymagane. Zakupiony mam oryginalny czujnik Audi z ASO (mogę go oddać) oraz mam zawór Bosha wszystko dobrane zgodnie z numerami części. Zawór też mogę oddać. (Jeszcze nic nie montowałem oprócz tego na pompę) Czy moje rozumowanie jest tutaj prawidłowe i faktycznie ten zawór może być głównym winowajcą? Sprawdzałem korekty wtrysków, wartości są bliskie zeru tak jak powinno być. Filtr paliwa zmieniany 2x w roku, DPF w dobrej kondycji, EGR czyszczony, olej wymieniany co 8-10 tyś. Filtr powietrza też już wymieniony w tym roku X2. Często dolewam do paliwa preparat z Liqui Moly. Jestem świadomym użytkownikiem, DPF wypalam w kontrolowanych warunkach itd.
-
Chwilowe szarpanie w A4 B8 2.0TDI CJCD
Nie mam chwilowo możliwości wykonania auto-scan. Chyba, że jest jakaś możliwość aplikacją na androida. Spróbuję podpytać znajomego, może będzie miał chwilkę wykonać. Dzisiaj np. było już cieplej i szarpanie było znacznie mniej odczuwalne, wręcz na jedynce nie dało się zauważyć dopiero na dwójce chwilowo wystąpiło.
-
Chwilowe szarpanie w A4 B8 2.0TDI CJCD
Wstępna diagnoza pompa wysokiego ciśnienia. (Błąd pokazał VCDS) Ale skoro "uszkodzona" to dlaczego po kilkuset metrach silnik zaczyna pracować prawidłowo bez zająknięcia. Później może być już zimny jak postoi kilka godzin i objaw nie występuje. Zaś dopiero występuje tylko na drugi dzień.
-
Chwilowe szarpanie w A4 B8 2.0TDI CJCD
Witam. Od jakiegoś czasu, koło 2 tyg a4 b8 2.0 TDI kod silnika cjcd jak odpalam pierwszy raz po nocy pierwsze kilkaset metrów szarpie jak jest powiedzmy od 1500 obrotów wzwyż. Wystarczy ujechać dosłownie kawałek max 1km i problem ustaje całkowicie. Co ciekawe jak nie wbiję biegu i daje gaz do oporu nie odczuwam żadnych defektów. Tylko na biegu... i tylko jak postoi przez noc do świeżego rozruchu. Jestem świeżo po wymianie filtrów i oleju + robiłem płukankę przed wymianą, do oleju dorzuciłem ceratec, DPF wypala się poprawnie. Odpowietrzony układ paliwowy i robiłem kalibrację przepustnicy. Brak jakichkolwiek błędów z obd. Nigdy nie zakopcił ani na moment. Mam wrażenie, że od momentu wymiany nasiliło się. Silnik pracuje bardzo równo. Nie zauważyłem jakichś błędnych odczytów z czujników przepływu powietrza, listwie paliwa czy z innych dostępnych podczas podstawowej diagnostyki OBD. Używam apki carista. Mogę ewentualnie sprawdzić czasy wtrysków przez VCDS. Miał ktoś taki problem ? Dodam też, że problem nie występuje za każdym razem. Powiem trochę to tak wygląda, jakby dostawał za mało Paliwa. Wiem jaki był efekt lejących wtrysków w innym aucie więc ewentualny problem z lejącym wtryskiem raczej wydaje mi się mało realny.