Treść opublikowana przez bartez
-
[B6 AWX] Concert II - Blokada, GALA, wyswietlanie predkosci
Dzieki za pomoc. W takim razie u mnie nie ma GALI. Bo ja kanał 66 mam pusty. jeśli chodzi o kanał 77 to jak ustawimy wartość 1 to będzie nam pokazywał prędkość podczas jazdy do pierwszego wyłączenia radia. Więc po przestawieniu wartości z 0 na 1 nie możemy wyłączyć zapłonu. Narzędzie jest fajne do porównania prędkości samochodu z licznikiem i np. wahań prędkości przy jeździe na tempomacie. Po wyłączeniu radia i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy, ale wartość w kanale 77 nie zmienia się - Trzeba podpiać VAGa. Jakbyś podłączał jeszcze VAGa mógłbyś sprawdzić jaki masz Soft Coding? Pozdrawiam, Bartek
-
[B6 AWX] Concert II - Blokada, GALA, wyswietlanie predkosci
Ad3. Wszedłem: 56-Radio Adaptation - 10 I tu zmieniam kanały od 00 do 99. Jezeli jakies funkcje są dostępne to napisy są zielone wraz z różnymi parametrami np. na kanale 02 mozna dopasować recznie częstotliwość aktualnie słuchanej stacji radiowej, w kanale 05 można wyłączyć poszczególne pary głośników itp. Jeżeli pod danym kanałem nie można dokonywac zmian to napisy są w kolorze bordowym i jest napisane Error. Ppozdrawiam
-
[B6 AWX] Concert II - Blokada, GALA, wyswietlanie predkosci
Witam wszystkich, mam B6 z radiem Audi Concert II i kilka dziwnych problemów. 1. Po odłaczeniu zasilania nie pyta mnie o kod - radio normalnie działa. Troszeczke dzisiaj z nim kombinowałem i okazało sie, że po włozeniu wtyczek od zasilania, glosników i anten na radiu rzeczywiście zobaczyłem napis SAFE. Jednak po włozeniu wtyczki która, przesyła min. dane na FIS na radiu znika napis SAFE i radio zaczyna normalnie działać. Czy to jest normalne zjawisko czy z radiem cos jest nie tak? 2. Nie działa mi GALA - czy można to uaktywnić VAGiem? 3. Po podłączeniu VAGA w ADAPTATION mam dostepne nastepujące kanały: 02, 03, 04, 05, 77, 88, 99. Czy rzeczywiście tylko tyle powinno być dostępnych kanałów? 4. Po zmianie wartości na kanale 77 z wartośi 0 na wartość 1 - wyświetlacz radia zaczał pokazywać prędkość z jaką porusza się pojazd "V: 0 KM/H" (FIS pokazywał normalnie tzn. nazwy stacji radiowych itp.). Wyjechałem z garażu i rzeczywiście radio pokazywało prędkość z jaka porusza sie samochód. Wróciłem do garażu i po ok. 10 minutach radio znowu wyświetlało normalne komunikaty - problem w tym, że na VAGu w kanale 77 dalej widniała wartość 1. Teraz zmiana tej wartości z 0 na 1 i na odwrót nie wpływa na wyświetlanie komunikatów na radiu. Czy wie ktoś może o co chodzi? Jeżeli opisane przeze mnie problemy były poruszane to prosze o podpowiedź gdzie ich szukać, bo ja nie znalazłem. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logu 013 w 01 Engine i pomoc - co z tym zrobić?
Niedługo później wymieniłem termostat. Okazało się, że dalej nie łapie temperatury i to przy dużych mrozach na zegarach miałem ledwie 70st. Dałem jeszcze raz mechanikowi i nie wiem co zrobił, ale za pmoca kabla i laptopa wszystko naprawił - przynajmniej tak mi wystawił rachunek. Jesli chodzi o silnik to trzepało cały czas, aż w końcu zdarzyło sie tak, ze musiałem wymienic olej. Byłem zmuszony zrobić to w ASO. Od razu spytałem o filtr paliwa, który ostatni raz wymieniałem ok. 50000km temu. Po wymianie filtra paliwa (koszt w ASO 170zł z robocizną) silnik chodzi jak zegareczek, aż nie mogę uwierzyć. Tyle czasu bujałem sie z tym problemem. Z tymi samochodami to podobnie jak z komputerami - nigdy nie wiadomo co w nich siedzi. Pozdrawiam, malybz
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Dzięki wielkie MADBAR. Umoczyłbym parę setek i stracił kupę nerwów gdyby nie Ty. Jeszcze raz dzięki.
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Dzięki wielkie za odpowiedź, rozjasniło mi to sytuację, ale jeszcze nie do końca. 1. Mam odpowiednią taśmę z 8 PIN (Jak kupowałem moduł do kolumny kierownicy pod tempomat - ten z literką N, to przyszedł razem z taśmą). 2. Wiązkę do kierownicy też mam - mam wiązkę tą która łączy taśmę z AIRBAG i ma jeszcze jedną końcówkę z kostką, taką fioletową na 8 PIN. Problem tkwi w tym, że nie wiem gdzie podłącza się tą małą fioletową kostkę. Druga sprawa, to widziałem w ETCE jeszcze jedną wiązkę kabli z taką szerszą końcówką chyba 12PIN. I nie wiem jak to wszystko połączyć. Mam możliwość kupienia poduszki z przyciskami (do czteroramiennej kierownicy) i właśnie nie wiem czego jeszcze będę potrzebował i czy wogóle będę w stanie to wszystko razem połączyć. Dosyć dużo czytałem tych wcześniejszych wątków, ale nie jednoznacznie mi z nich wynika czego ptrzebuję. W odpowiedzi napisałeś, że potrzebny jest jeszcze jakiś moduł. Chodzi o moduł znajdujący się między poduszką, a kierownicą? Pozdrawiam
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Witam wszystkich, czy wie ktoś jak mozna sprawdzić VAGiem czy taśma nadaje się do zamontowania poduszki wielofunkcyjnej? Jesli nie VAGiem, to w jaki inny sposób. Pierwotnie miałem moduł z literką F i nie miałem pełnego FISa. Zamontowałem moduł z literka N. Uaktywniłem tempomat i pełnego FISa. Chciałbym teraz zamontować sterowanie radiem z kierownicy. Mam stadadową kierownice czteroramienną. Czy wystarczy, że wymienię samą poduszkę? Jakich jeszcze części mogę potrzebować? Pozdrawiam
-
[ALL B6] Sygnał dźwiękowy (piszczek)
(Brzęczek) głosniczek był w liczniku i był zepsuty. Dziki za pomoc. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Jak wyjąć AIRBAG z siedzenie przedniego ?
Jak zdjąć ten plastyk? Pozdrawiam
-
[ALL B6] Sygnał dźwiękowy (piszczek)
Dziękuje. Przy pierwszej okazji wymontuje licznik i sprawdzę co jest grane.
-
[ALL B6] Sygnał dźwiękowy (piszczek)
Witam wszystkich, czy w B6 jest sygnal dźwiekowy ostrzegający np. o zaciagniętym ręcznym, lub o niezgaszonych światłach, albo o przekroczeniu prędkości wczesniej ustalonej na komputerze pokładowym? Wydaje mi sie, że kiedyś miałem taki sygnał, ale nie jestem pewien. Zmieniałem moduł w kierownicy, odblokowalem FIS i tempomat - czy moglem przez przypadek wyłaczyć sygnal ostrzegawczy? Jesli jest w aucie taki sygnał, to w którym miejscu go szukać? Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logu 013 w 01 Engine i pomoc - co z tym zrobić?
Dzięki za odpowiedzi, zamieszcam wszystkie logi które zrobiłem. Bardzo proszę o ich analizę. Grupy normalne: 000 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d852eb17c3af66d.html 001 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd30a2b7fdb52a9b.html 003 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ec67060b5752f58.html 004 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/26475ffc9a765917.html 007 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f7ab322b50047b2.html 013 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7571b6cdcf461d1b.html 018 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1a9e4b7cdd7fd1.html 023 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf69bea7920c50c3.html Grupy Basic Setting 000 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9feda2ea0a54b573.html 003 - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24d203dd5776a079.html Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logu 013 w 01 Engine i pomoc - co z tym zrobić?
Witam, Zamieszcam tylko log z próby statycznej z grupy 01 Engine 013 basic setting ponieważ pozostałe grupy w basic setting wyglądają porównywalnie z logami na forum zaakceptowanymi jako ok. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7571b6cdcf461d1b.html Ewidentnie jest jakiś problem z cylindrem 3. Warto nadmienić, że po kupnie auta - jakieś 1,5 roku temu wymieniałem wszystkie pompowtryski ponieważ trzepało autem na biegu jałowym jak cholera oraz na niskich obrotach przy przyśpieszaniu. Zostały wstawione używane pompowtryski i poprawiła się sytuacja o tyle, że na biegu jałowym auto trzęsło się trochę lżej, natomiast przy przyśpieszaniu nie było już żadnych problemów. ok. 0,5 roku temu wymieniałem uszczelkę pod głowicą, przy okazji okazało się, że należy wymienić pompę VACUM (u mnie była Lucasa i taką samą kupiłem - używaną). Po tym zabiegu autem trząsło troszkę na biegu jałowaym bez jakiegokolwiek obciążenia (tzn. wył. światła, klima itp. wystarczało włączyć klimę i silnik pracował równo). Nie dawno zaczęło trząśc autem znowu na biegu jałowym - tak konkretnie (przy przyśpieszaniu nie ma problemu). Po odczytaniu błędów wyskoczyło w grupie 01-Engine: 16687 - Cylinder 3 Misfire Detected "Cylinder 3 - wypadanie zapłonów" P0303 - 35-10 - - - Intermittent Po skasowaniu błędu i zrobieniu ok. 500km w cyklu mieszanym, zrobiłem ponowny odczyt i błędu już nie było. Logów dynamicznych jeszcze nie robiłem. Proszę o pomoc, bo już nie mam zdrowia do tej mojej niuńki. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Niedogrzny silnik przy niskich temperaturach
Dzieki myslę, że coś znajdę, pozdrawiam
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Witam, Było drugie podejście do zamontowania nowego modułu - tym razem z literą N. Kupiłem w ASO obudowę pod tempomat - 148zł (starą tak wyrezałem, że aż wstyd) Oprócz tempomatu zamotowałem sterowanie komputerem. Nie zamontowałem jeszcze czujnika płynu w spryskiwaczach ( na razie mam zmasowany), ale kupiłem w ASO czujnik, kostkę, kabel z pinem do licznika i kabel z pinami do kostki - łącznie ok. 73zł (czekam na lepsze warunki atm.). Jeśli ktoś potrzebowałby numery części to proszę o pytanie - do ASO jeździłem kilka razy i w końcu trafiłem na kompetentnego pracownika, który wszystko odszukał w Etce. Tym razem z kodowaniem nie było najmniejszego problemu, za co jeszcze raz dziekuję zaangażowanym w ten temat. Wszystko działa - jeszcze tylko po tankowaniu sprawdzę czy nie trzeba zroić kalibracji spalania. Jakby ktoś ze Szczecina lub okolic potrzebował pomocy to proszę na maila. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Niedogrzny silnik przy niskich temperaturach
Witam wszystkich, pomóżcie proszę - niedogrzewa mi się silnik przy niskich temperaturach na dworze - tzn. już przy temp ok. 0 stC silnik nie chce złapać 90st. podłączałem Vaga i wykazał błąd nr 0604 (coś o zepsutym potecjometrze G113 w klimatyzacji), ale jaki to ma wpływ na silnik? Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Błędy po montażu tempomatu - co z tym zrobić
Dzięki wilkie. rzeczywiście po skasowaniu już się nie pojawiają i wszystko dzisała. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Błędy po montażu tempomatu - co z tym zrobić
Witam wszystkich. Kupiłem VAG żeby uruchomić tempomat. W tym momencie wszystko działa, ale po diagnostyce wyskoczyło mi sporo błędów. Nie wiem czy wystarczy, że to skasuję? czy należy coś z tym zrobić? 1. W module komfortu są to następujące błędy: Control Module Part Number: 8E0 953 549 Q Component and/or Version: Lenksáulenmodul 0701 Software Coding: 00022 Work Shop Code: WSC 07777 10 Faults Found: 00883 - Ignition Switch (D) Terminal S 57-10 - Electric Circuit Failure - Intermittent 00474 - Control Module for Immobilizer 49-10 - No Communications - Intermittent 01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285) 49-10 - No Communications - Intermittent 01303 - Telephone Transceiver (R36) 49-00 - No Communications 01301 - Control Module for Voice Recognition (J507) 49-00 - No Communications 01304 - Radio 49-10 - No Communications - Intermittent 01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 49-10 - No Communications - Intermittent 01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387) 49-10 - No Communications - Intermittent 01426 - Controls in Steering Wheel (E221) 49-00 - No Communications 00888 - Wiper Switch for Intermittent Operation (E22) 37-10 - Faulty - Intermittent 2. W module ENGINE są to następujące błędy: 18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller P1649 - 35-10 - - - Intermittent 18097 - Powertrain Data Bus: Implausible Message from Elect. Load Controller P1689 - 35-10 - - - Intermittent 17977 - Cruise Control Switch (E45): Implausible Signal P1569 - 35-10 - - - Intermittent Proszę o pomoc.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Wreszcie działa :>. Nie wiem w którym momencie zadzałał, ponieważ wpisywałem wszystko na włączonym i na wyłączonym silniku. Nie wiedziałem też, że tempomat włączy się w trakcie jazdy. Nie wiedziałem też, że te wszytskie wyświetlane błędy nie mają wpływu na tempomat. Ważne jest dobre oprogramowanie. Wszystkie rady opisane na forum na pewno są ok. i dzięki za to oraz za zdjęcia. Dziękuje _Bartek_ za zainteresowanie i pomoc. Pozdrawiam
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Zainstalowałem VAG-COM 311.2. Mimo, że mam kabel USB to działa na COM - być może za sprawą sterowników z Polskiego VAGa. Po zainstalowaniu nie było najmniej szego problemu żeby załatwić sprawę ABS i ESP. TEMPOMAT natomiast nadal nie działa. W 16 Steering Wheel pojawiają się wciąż błędy: Control Module Part Number: 8E0 953 549 Q Component and/or Version: Lenksáulenmodul 0701 Software Coding: 00022 Work Shop Code: WSC 07777 10 Faults Found: 00883 - Ignition Switch (D) Terminal S 57-10 - Electric Circuit Failure - Intermittent 00474 - Control Module for Immobilizer 49-10 - No Communications - Intermittent 01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285) 49-10 - No Communications - Intermittent 01303 - Telephone Transceiver (R36) 49-00 - No Communications 01301 - Control Module for Voice Recognition (J507) 49-00 - No Communications 01304 - Radio 49-10 - No Communications - Intermittent 01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 49-10 - No Communications - Intermittent 01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387) 49-10 - No Communications - Intermittent 01426 - Controls in Steering Wheel (E221) 49-00 - No Communications 00888 - Wiper Switch for Intermittent Operation (E22) 37-10 - Faulty - Intermittent Nie wiem co z tym zrobić? Czy może ktoś pomóc
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Dziekuję za odpowiedzi. Ściągnąłem, tylko mam kabel na USB. Czy mogę z nim coś zrobić? Czy VAG-COM obsłuży USB? Pozdrawiam[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 14:46_________________________________________________Sciagnąlem VAG-COM 409.1 - ten ma USB. Idę testować, jak nie zadzała to chyba rozwale to auto.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Z kodów na naklejce znalazłem jeden który dotyczy hamulców (1LB) więc zakładam, że koduję 09555 a później 04255. Problem w tym, że nie wiem jak za pomocą Polski VAG 4.9 wykonać Procedurę kalibracji czujnika skrętu kierownicy, a bez tego błędy nie znikną. Może wie ktoś jak to zrobić za pomocą tej aplikacji? [br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 10:40_________________________________________________Panowie pomóżcie
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Dziekuje za radę. Życzę spokojnych i wesołych ostatnich chwil świątecznych zarówno Tobie jak i wszystkim uczestnikom forum. Pozdrawiam malybz[br]Dopisany: 26 Grudzień 2009, 17:19_________________________________________________Zamontowałem w B6 Avant z 2001r moduł Q z tempomatem, ale bez Fisa (tzn bez manetki sterującej komputerem pokładowym). Nic nie działa i same błędy Mam kabel i Polski VAG 4.9 - czy zrobię coś z tym? 1. W ABSie standardowo - błąd 778 i 1044 (nie wiem jak odczytać rodzaj hamulców - w identyfikacji pokazał się numer 8E0614517 ABS/ESP Front 1726, w informacji o urządzeniu pokazuje się numer: 0265950011 BB 28126) 2. Moduł Komfortu - błąd nr 1366 i opis: Otwarty przy wypadku brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem 3. Kierownica - Błędy o numerach: 883 - niznany magistrala CAN - Brak sygnału 474 - niznany magistrala CAN - Brak sygnału 1317 - Sterownik tablicy przyrządów J285 1303 - niznany magistrala CAN - Brak sygnału 1301 - niznany magistrala CAN - Brak sygnału 1304 - Radio magistrala CAN - Brak sygnału 1331 - Moduł ster. drzwi kierowcy J386 (Objawia się tym, że automatyczne opuszczanie/podnoszenie szyby nie działa) 1332 - Moduł ster. pasażera (ten sam objaw) 1426 - niznany magistrala CAN - Brak sygnału 888 - niznany Pomóżcie!!! [br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 21:04_________________________________________________Zapomniałem dopisać, że wszedłem w "Kierownica" najpierw zrobiłem przekodowanie i wpisałem 00022 (Manual, tylko tempomat, tylna wycieraczka). Odziwo wycieraczka tylna działa. Później w adaptacji wprowadziłem kanał 81 i wpisałem 00111, następnie nacisnąłem zapisz i wyszedłem. Przejechałem się i rzeczywiście ABS nie działa i ESP też nie działa.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Wygląda na to że pisałem o Tobie. Mówiłeś przez telefon, że wszystko będzie działało. Potem okazało się, że taśmę muszę dać z B6, a później jeszcze to, że kierownica multifunkcyjna nie będzie działać. Tak więc nie jesteś wiarygodnym kontrahentem lub posiadasz niepełną wiedzę. Trzeba przyznać, że sprzęt jest w super stanie wizualnym (stanu technicznego jeszcze nie znam), kontakt był ok i szybko doszła paczka.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Witam wszystkich Równiez mam zamiar zamontować sobie w A4 B6 2001r tempomat i uruchomic rozszerzone funkcje na FISie. Kupiłem moduł sterujący z literką Q (z A4 B7). Jeszcze do mnie nie dotarł, ale ma być w poniedziałek wysłany. W skład kupionego zestawu wchodzi manetka świateł i tempomatu oraz moduł. Czy taśma z mojego B6 będzie pasowała? i czy tempomat oraz rozszerzony FIS (po dodatkowym zakupie manetki obsługującej FIS) również będzie działał? Z tego co wyczytałem na forum to nie powinna działać kierownica multifunkcyjna. Proszę o szybka odpowiedź. Mam wrażenie, że człowiek który chce mi to sprzedać tylko udaje że się zna. Pozdrawiam malybz