Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Sygnał dźwiękowy (piszczek)


bartez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

czy w B6 jest sygnal dźwiekowy ostrzegający np. o zaciagniętym ręcznym, lub o niezgaszonych światłach, albo o przekroczeniu prędkości wczesniej ustalonej na komputerze pokładowym?

Wydaje mi sie, że kiedyś miałem taki sygnał, ale nie jestem pewien. Zmieniałem moduł w kierownicy, odblokowalem FIS i tempomat - czy moglem przez przypadek wyłaczyć sygnal ostrzegawczy?

Jesli jest w aucie taki sygnał, to w którym miejscu go szukać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał dźwiękowy jest na pewno i się mieści w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Przy pierwszej okazji wymontuje licznik i sprawdzę co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kto wyje*** moja wypowiedz z tego wątku?? :disgust:

Ale zeby nie było OT. Tak jest taki sygnał na 100% w B6 ale gdzie się znajduje to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Brzęczek) głosniczek był w liczniku i był zepsuty.

Dziki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej jak to wymienic jakie koszta i ogolnie co gdzie i jak :P

kolego mi wymienial to koles w gliwicach pod blokiem wyciagnal licznik poszedl do domu wymienil buczek wmontowal spowrotem i tyle zaplacilem 150zł jak cos to moge wyslac nr tel od kolesia na PW ale wydaje mi sie ze to dla ciebie za daleko bedzie zeby podjechac do gliwic :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli brak piszczka zapalonych świateł to co może być uwalone ? Licznik piszczy przy rezerwie , przekroczeniu prędkości , braku płynu od sprysk. i na fisie pokazuje otwarcie drzwi. Sygnał pojawiał się sporadycznie ale myślałem ze spowodowane było to ledami w postojówkach teraz mam zwykłe żarówki i nie piszczy tak jak przedtem na ledach :( jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to nie działa kompletnie, mam 1/2 fis i jeszcze nigdy mi nie bzyczał.

Gadać jak to naprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie dotematu dzisiaj wymienialem czyjnik pod pedalem hamulca zdejmowalem plastik pod kierownica wydaje mi sie ze nic nie zrobilem wymienilem czujnik. jedno naprawilem a drugie zepsulem nie dziala brzeczek zapalonych swiatel, zaciagnietego recznego i innych

pomocy co mam zrobic a brzeczek przydatny bo czesto zapominam o swiatlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie,

Ja u siebie sam wymieniłem temat spoko tylko ja kupilem w slepie pierwszy lepszy brzeczek gabartbowo by mi wszedł ale tylko mi cichutko rzęźi jak otworzę drzwi sprawdzałem na aku działał a w zegarach rzęźi czy na zegarach jest inne napięcie ?

pozdrawiam colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trzeba brzęczyk na 3v lub 5v, może taki z płyty głównej komputera (oczywiście wbudowany w płytę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mi brzęczek przestał działać chyba przez ostatnie mrozy.

Skoro już wiadomo gdzie jest ten element to ma ktoś może wskazówkę jak rozebrać licznik?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjąć licznik (post 1 i 3):

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=22520.0;highlight=can+z+zegar%F3w

Brzęczyk jest z tyłu licznika. Sprawdźcie jaki prąd jest na kebalkach od brzęczyka i podobne dobierajcie. Gdzieś widziałem już temat o wymianie brzęczyka i ktoś tam podawał parametry jakie powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek musi byc zwykłym głosniczkiem ,ponieważ licznik podaje napiecie juz modulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza ze nie mozna zmienic tego okropnego dzwieku brzeczenia,a szkod bo sa o wiele ladniejsze np ten ktory ustawic,aby przypominal o pozostawieniu kluczyku w stacyje przy otwartych drzwiach*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...