Treść opublikowana przez studziany
-
Stuki w silniku
No już miałem czarne myśli...silnik zaraz kaputt. Ale obyło się bez katastrofy.
-
Stuki w silniku
Dla potomności: Powodem stukania jak na filmie była wyciągnięta śruba mocowania wtrysków jak na poniższym zdjęciu. Ponoć śruby te lubią się wydłużać co powoduje poluzowanie się mocowania wtrysków i ich "skakanie" co skutkuje stukami. Szybkość stuków wzrasta wraz ze zwiększaniem prędkości obrotowej silnika. Oprócz wymiany nieszczęsnej śruby do wymiany są również podkładki miedziane oraz oringi gumowe na wtryskach. Moment dokręcenia śruby 8Nm + 270stopni (mój mechanik powiedział, że bezpieczne jest 180st).
-
Stuki w silniku
Cześć kolego, Udało Ci się rozwiązać problem, bo u mnie wczoraj pojawiło się to samo - dokładnie taki sam dźwięk stukania - silnik 2.0 TDI CGLC 177KM. Prośba o informację w temacie.
-
Wymiana włącznika świateł
Pany a powiedzcie mi jakie numery przełącznika z funkcją AUTO pasują do polifta bo za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć na forum nic w tym temacie...
-
Coming/leaving home problem.
Pytanie czy dobrze podpiąłeś czujki? Wygląda na to, że zasilanie czujnika światła jest dopiero po zapłonie...dziwny zachowanie samochodu...
-
Demontaż tapicerki boczka tylnych drzwi - the fotostory
Podobna jest, ale czy taka sama to głowy nie daję. Ale zatrzask działa chyba na tej samej zasadzie. Powiem Ci, że ja kilka kostek już u siebie połamałem:)
-
Bład 01562 wymiana zamka drzwi czyszczenie mikrostyku demontaz tylnej tapicerki
Pany, zakładał ktoś z Was zamienniki zamków z alledrogo? Bo mam dwa tylne szfankujące i myśle nad tymi zamiennikami...
-
Alternator hałasuje, rzęzi, piszczy i strzela
OK. Tak zrobię. Dzięki serdeczne:hi:
-
Lampa przód, brak prądu w kabelkach od świateł mijania
Nie miałem do czynienia z zamiennikami. Słyszałem, że szybk matowieje klosz i odbłyśnik w tych lampach. Poza tym jak założysz nówkę sztukę a drugą będziesz miał starą to będzie to mocno widoczne. Lepiej kupić oryginalną używkę w dobrym stanie. pozdr:hi:
-
Lampa przód, brak prądu w kabelkach od świateł mijania
Niestety nie dobierzesz się, wg mnie, do tego wtyku bez rozklejania lampy. A to to już przyjemne nie jest:kwasny:
-
Alternator hałasuje, rzęzi, piszczy i strzela
I bez zrzucania paska idzie na 100% stwierdzić, że to alternator. Rozmawiałem z macherem i regeneracja alternatora może wynieść do 300zł ( w zależności co padło). Na alledrogo mam altka w dobrym stanie po regeneracji z gwarancją 6 miesięcy za 250 zeta. Dlatego właśnie się zastanawiam co zrobić. Jak swój zregeneruje to wiadomo jak może być - też może paść za chwilę...
-
Bezpiecznik lusterek składanych.
Obstawiam jakieś kabelki pourywane lub padnięty moduł w drzwiach. W pierwszym przypadku pooglądaj kabelki w peszlu pomiędzy drzwiami a karoserią, w drugim tylko VAG. pozdr:hi:
-
Alternator hałasuje, rzęzi, piszczy i strzela
Kurde nie lepiej kupić regenerowaną używkę na allegro za 250 zł?
-
Bezpiecznik lusterek składanych.
Nie wiem czy grzanie szyb jest sterowane silniczkiem w drzwiach, ale ja sprawdziłbym kabelki w peszlu pomiędzy drzwiami, a kabiną bo lubią się przetrzeć. A składanie Ci działa? Vaga podłączałeś? Może wyskoczy jakiś błąd...
-
Alternator hałasuje, rzęzi, piszczy i strzela
Witajcie, Podczas pracy silnika, najczęściej jak jest zimny, ale ostatnio również jak jest nagrzany, występują ciekawe hałasy z mojego alternatora czyli piski, strzały i rzężenie. Dodatkowo przed "strzałem" alternatora występuje chwilowe mocne obciążenie silnika - tak jakby się chwilowo alternator przycinał. Jak strzeli, hałasy ustają chwilowo aby znowu wrócić - zaczyna się od pisków z tarciem, później mocniejsze rzężenie, a następnie "strzał". Czasami hałas ustępuję bez tego strzału. Kontrolka ładowania na silniku pracującym na luzie lub przy przygazowaniu nie zapala się. Ostatnio jechałem na autostradzie ok 160 km/h - na chwilę zaświeciła mi się ta kontrolka, przygasły światła, a silnik dostał mocnego chwilowego obciążenia - odpuściłem wtedy gaz i po sekundzie wszystko wróciło do normy - aczkolwiek niezdecydowałem się na jeszcze jedną próbę przekroczenia prędkości 160km/h bo bałem się, że mi się aternator rozleci lub pasek zerwie. Teraz pytanie do znawców: co mogło paść, co jest do wymiany, za ile i dla czego tak drogo:) Czy przy moich usterkach warto pchać się w regeneracją, czy może od razu atakować w używkę? Z góry dzięki za wszelkie info. pozdr:hi:
-
Opóźniona reakcja na gaz
Odepnij wężyk gumowy dochodzący do grzybka zaworu EGR i wkręć w niego śrubkę. Mi padł ten zawór i miałem takie same objawy. Po zdjeciu wężyka i jego zaślepieniu - wszystko wróciło do normy. Ja stawiam właśnie na padnięty EGR.
-
Sensor poduszek 8D0 959 655 J
To powinno wszystko zachulać. Daj znać czy miałeś jakieś problemy po zamontowaniu sensora. Będzi wtedy można jednoznacznie określić czy trzeba coś kodować czy tylko u mnie jakoś wszystko udało się sklecić bez dodatkowego podłączenia kamputera.
-
Sensor poduszek 8D0 959 655 J
U siebe w B6 z początku produkcji wymieniałem sensor, ale na taki, który mial taką samą literkę jak mój stary. Nic nie kodowałem, nic nie zmieniałem, nawet VINU nie trzeba było przyuczać. Takze podejrzewam, że u ciebie będzie podobnie, o ile dostaniesz sterownik o takich samych oznaczeniach. pozdr:hi:
-
Bendiks czy Cewka ?
Ja też miałem problem z rozrusznikiem. Zacinał się. Kupiłem używkę z 150 zeta w dobrym stanie. Wymieniłem i teraz wszystko jest OK. Także kwota niewielka a spokój bezcenny. Kup jakąś pewną uzywkę i będzie z głowy. A tak to będziesz zakładał/przekładał/przeczyszał/rozkręceł/skręcał swój rozrusznik i pupe zdziałasz. No chyba, ze będziesz go regenerował od A do Z z założenia. pozdr:hi:
-
Demontaż dokładek zderzaka i listw progowych
Hehe. No te listwy to jednorazowe są
-
[B7] Z belgii BRF 136 KM Rozrząd + ?
Szukaj modyfikacji przeprowadzonej przez kolege klubowego jaro4444. Tam masz wszystko opisane dokładnie.
-
montaż oświetlenia nóg pasażerów z tyłu
Podziękował
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
Gad Dejm - co to za klucz:kox: Czy takie oznaczenie ma spline? Gdzieś wyczytałem, że da się je odkręcić Torxem T50. Ale tak czy siak dzięki. Poszukam takiego z takim oznaczeniem. pozdr:hi:
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
Powiedzcie mi panowie jaki klucz jest potrzebny do odkręcenia śrub fotela? Chce fotel wyjąć bo mi cały czas poduszka się włacza.
-
montaż oświetlenia nóg pasażerów z tyłu
Pany, jaki jest potrzebny klucz do odkręcenia foteli ? Musze sobie kupić, bo wszystkie co mam są za małe.