Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapicerki boczka tylnych drzwi - the fotostory


studziany

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec może najpierw geneza powstania wątku (cobym nie zerwal ostrzeżenia). Miałem trzy problemy u siebie: 1. Chciałem sprawdzić czy mam z tyłu głośniki (niestety nie); 2. Szwankował mi czujnik w tylnych prawych drzwiach tzn raz łączył i nie łączył wiec trzeba było rozwiązać zagadnienie czy potrzebna jest wymiana zamka czy cos niełączy (rozwiązane pozytywnie); 3. Skasztanił mi się mechanizm otwierania tylnej szyby elektrycznej (połamane plastiki) co powodowało samoistne otwieranie szyby a jak ktoś chciał to mógł sobie bezproblemowo z zewnątrz otworzyć szybkę rekami (rozwiązanie prowizoryczne tymczasowe tłumacząc w skrócie - druciarstwo).
Niektórzy powiedzą, że temat w zupełności niepotrzebny. Niezupełnie się wtedy z tym zgodzę, gdyż jest wiele osób na forum które dopiero co zaczynają przygodę z z metodą "zrób to sam" i do niedawna ja sam b yłem takowym delikwentem. Ja sam przez kilka dni szukalem na forum naszym i innych rozwiązania problemu zdjęcia tylnej tapicerki - niestety niczego typu fotostory nieznalazłem, natomiast znalazłem kilka przydatnych informacji teoretycznych. Ale wiadomo - jak człowiek niezobaczy na własne oczy to nieuwierzy. I tak oto powstaje moje pierwsze własnoręczne fotostory. Nieobyło sie bez strat bo jakieś straty muszą być:albo w sprzęcie albo w ludziach :). Kupa biadolenia a za chwile tylko 5 fotek :) hehe. Więc do rzeczy:

1. Jak wiadomo w pierwszej kolejności należy zdemontować listwę ozdobną drzwi. Ja to robiłem ciągnąc listwę od strony klamki: spód listwy i pociągnąłem (należy uważać przy demontażu tej listwy w miejscu od zamka bo tam jest taki zaczep podobny do haczyka - można go łatwo wyłamać).

549a3b391c86853em.jpg

2. Po zdjęciu listwy ukazują nam się 3 wkręty krzyżakowe:

0d699f31fc91e41cm.jpg

3. Jeden wkręt jest w uchwycie do zamykania drzwi. Jest umieszczony pod skosem i ciężko sie do niego dobrać, ale dla chcącego nic trudnego :)

f5148e3b8571a5dcm.jpg

4. Ostatnia śrubka może być aczkolwiek nie musi ( u mnie nie było) w dolnej części drzwi:

3eafd2443217b8d4m.jpg

5. Cały boczek mamy już odkręcony. Teraz zaczynają się schody :kox:. Jak pewnie większość już wie, zazwyczaj nie da się ściągnąć tapicerki bez pourywania spinek od tapicerki. Mówiłem tak sobie "a co sie nie da, śroty po prostu urywają spinki :polew:" więc oznajmiam wszem i wobec, że też jestem śrotą ;(. Urwałem 2 z 5 spinek.
Dodam jeszcze, że wg mnie najlepiej jest ciągnąć tapicerkę od dołu, gdyż tam jest tylko jedna spinka. Jako pomoc w ściągnięciu tapicerki załączam zdjęcie z rozmieszczeniem spinek:

32d2c41705ebd48cm.jpg

6. Żeby mieć swobodę w ruchu należy jeszcze odłączyć cięgno od klamki oraz kostki od podświetlenia drzwi oraz jak ktoś posiada od elektrycznego sterowania szybami.


Tak już nie w temacie. Jeśli komuś szwankuje czujnik w tylnych prawych drzwiach to rozwiązaniem może okazać się zdjęcie kostki (pokazanej poniżej na zdjęciu) i zapuszczeniu jej styków np wd-40. U mnie pomogło i działa już od miesiąca bez żadnych problemów. Tą kostkę jest ciężko ściągnąć gdyż z tyłu ma taki zatrzask, który trzeba zwolnić (ja pomagałem sobie lusterkiem coby zobaczyć jak to jest założone.

b9c0354b44edb0fam.jpg

To by było na tyle. Jeśli coś by było niejasne to proszę pytać.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać zdjęcia zdejmowania przedniej tapicerki pasażera bo właśnie chyba siadł mi czujnik.Będę wdzięczny.

:szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj:

Szukanie naprawde nie jest trudne, wystarczy spróbować a jak już nie chce wam sie szukac to czytajcie FAQ.

http://www.a4-klub.pl/smf/wnetrze/all_b6_demontaz_tapicerki_przednich_drzwi-t3947.0.html

W tym watku zawarte sa wszystkie potrzebne informacje. Zdjęć z demontażu przedniej tapicerki nie mam.Poza tym demontaż przedniej tapicerki różni się tylko tym od tylniej że po stronie pasażera z przodu jest jedna śruba więcej pod listwą a po stronie kierowcy dodatkowo jedna śruba pod zaślepką przy rączce. Ciągnąć należy od spodu dość mocno i najlepiej przy dość wysokiej temperaturze ( ja przy takich awrunkach nieurwałem żadnej spinki).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbę trzeba zdjąć. Zdejmujamy osłonkę 1, odkręcamy śrubę 2 i można korbę 3 wyjąć. :)

1ONwp9-85bf4467c2e664f480c0f41aab9adbb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamm pytanko

co z linką od klamki ??? jak ją odpinaliście bo o ile przewod od głośnika jest zakonczony zwyklą wtyczką i łatwo go wypiąć to z linką od klamki zakończoną hakiem juz nie jest tak łatwo

(potrzebuje wymienic blende głośnika ktora jest klejona więc muszę całkiem zdjąć tapicere zanieść ją do domu rozwiercić klejone połączenie i wkleić nową blende chyba ze ktoś zna łątwiejszą metodę )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z linką od klamki ??? jak ją odpinaliście bo o ile przewod od głośnika jest zakonczony zwyklą wtyczką i łatwo go wypiąć to z linką od klamki zakończoną hakiem juz nie jest tak łatwo

jak nie jest łatwo? najpierw wyjmujesz linkę z uchwytu/zatrzasku-potem zdejmujesz haczyk i po sprawie...tak samo jest i przy module zamka,zatrzask i haczyk :wink4:[br]Dopisany: 01 Lipiec 2010, 22:39_________________________________________________

9520bbc74127c28dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja banalna sprawa pytałem bo mnie ktos postraszył ze ten czarny uchwycik z ktorego wypinasz białą złączke lubi pęknąć a wtedy lipa .

W kazdym badz razie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te spinki które pękają mają jakiś nr katalogowy? pytam bo typy z ASO VW w kielcach jakby są z innej bajki i bez nr raczwej mogą nie znaleść tych spinek :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCIN607 nie uzywaja dobrze szukajki :decayed:

8E0 868 243 jest 6 sztuk w tapicerce 1.60 PLN ASO albo

8E0 867 276 jest 2 sztuki 1.90 PLN ASO

Tylko nie wiem ktory Ci strzeli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszeleję kupię wszystkie :good:

dzięki Grzesiu :notworthy:[br]Dopisany: 22 Luty 2011, 16:11_________________________________________________jutro jadę po spinki- 3 zł/ szt drogo mam wrażenie że przepłacam :gwizdanie: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakoś ok. 2,70pln płaciłemw ASO za sztukę... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zabieram się za otwieramie tylnych drzwi-pójniej rozkręcamy (czytać-siejemy zniszczenie) a na konmiec składamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super instrukcja! Kilka razy zabierałem się za ściąganie boczków z tyłu ale nie wiedziałem jak to ugryźć. Dzięki za instrukcje!

P.S.

Zaczepy są wszystkie nietknięte! :banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, super poradnik ;) Ja mam troszeczkę inne pytanie, na poradniku pokazałeś wtyczkę z styku zamka drzwi (ta do której rozpięcia używałeś lusterka) czy ta wtyczka nie jest identyczna jak ta która jest w rurze dolotu powietrza do flitra i w reflektorach ? bo z tymi dwoma nie mogłem sobie poradzić ! nie mam zielonego pojęcia jak te wtyki się rozpina :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna jest, ale czy taka sama to głowy nie daję. Ale zatrzask działa chyba na tej samej zasadzie. Powiem Ci, że ja kilka kostek już u siebie połamałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem problem z czujnikiem dzwi :) Wyjalem kostkę, dmuchlem i wszystko hula.... :D Ale polamalem 4 te duże spinki :( Macie numer tej spinki zeby zakupić w aso ? I taka mala biała tez poszła :(0fcc18c54c7c46430ed5bd5287dc3c72.jpg3617821b4f0158ddb82c79a279897490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...