Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bartez

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bartez

  1. DZIĘKUJĘ WAM ZA POMOC Pozdrawiam, malybz
  2. Witam wszystkich, Z powodu ubytków płynu chłodzącego oddałem auto do mechanika. Mechanik stwierdził, że jest to wina uszczelki pod głowicą. Dał jeszcze samą głowicę do sprawdzenia, ponieważ stwierdził, że uszczelka już raz była wymieniana i wg niego stosunkowo nie dawno (max. 2 lata temu). Przy okazji powiedział, że jest uszkodzne mocowanie pompy paliwowej, a dokładnie jakaś plastykowa część (śruba). Mówi, że ktoś zrobił fuszerkę i beznadziejnie to posklejał - śrubę wkleił na stałe tak, że teraz trzeba rozwiercać. Mam następujące pytania: 1. Czy przy wymianie głowicy w tym silniku istnieje konieczność odkręcania pompy paliwowej? 2. Jaka pompa paliwowa była montowana w tym modelu? Auto z 2001roku VIN: WAUZZZ8E12A072984 3. Czy wie ktoś może jaki jest koszt takiej pompy? 4. Czy ma ktoś do sprzedania pompę paliwową? Mocno proszę o pomoc i pozdrawiam, malybz
  3. Czujnik znajduje się w zamku. Samego czujnika raczej nie wymontujesz ponieważ zamek jest zanitowany. Za nowy zamek w ASO zapłaciłem 170.24zł w marcu tego roku. Udało mi się wyszarpać czujnik z zamka bez uszkodzenia zamka, ale i tak nigdzie nie kupiłem samego czujnika. Największy problem, to zdjąć pokrywę klapy bagażnika - reszta to detale. Pozdrawiam, malybz
  4. Zgadzam się z tym. Mi druga padła po ok. 2 miesiącach. Odnośnie regulacji lamp. Może jest ktoś na forum, kto nie dawno miał regulowane? Gdyby miał chwilę czasu to mógłby podjechać na daną odległość (np. 5m) do ściany, nie gasić swiateł i zmierzyć "metrówką" na ścianie wysokość od ziemi do ógniska światła. Gdyby wyregulować samemu w ten prowizoryczny sposób, to byłoby to chyba lepsze od wymiany żarówek bez regulacji.
  5. Dziękuję za podpowiedź jak wymienić żarówkę w tylnej lampie. Jeśli chodzi o przednie to po dwóch miesiącach od spalenia się jednej żarówki, spaliła się ta z drugiej strony. Teraz już nie płaciłem, tylko sam ją wymieniłem - sprawa banalna. Zajęła mi może 15 min, robiłem to pierwszy raz. Te śruby na dole wystarczy lekko poluzować (nie trzeba całkowicie wykręcać). Zastanawiam się tylko, czy po takiej wymianie nie trzeba regulować lampy? Właściwie jak samemu wyregulować przednie lampy?
  6. WItam, ostatnio spaliła mi się żarówka od strony kierowcy i pojechałem do swojego mechanika. Wymienił mi ją za 50zł (żarówkę dał). Przyjrzałem się jak to robi - rzeczywiście wystarczy odkręcić 4 śruby - dwie te u góry i dwie ulokowane za leflektorem niżej (z tego co pamiętam są w troche szerszym rozstawie niż te u góry). Po odkręceniu śrób, gość wyjął cały reflektor odczepiając jeden kabel zasilający. Cała operacja trwała może 10 min. Ja nie mam ksenonów. Mechanik powiedział, że gdybym miał ksenony to musiałby demontować zdrerzak. Jak spaliła mi się postojówka z prawej strony, to odkręciłem dwie śrubki od przewodu nawiewowego, zdemontowałem ten przewód i bez odkręcania reflektora wymieniłem żarówkę. Do pozostałych żarówek nie dostałbym się bez demontażu lampy. Jakoś dziwnie zakłada się potem ten przewód (już po wymianie) - trzeba zwrócić uwagę, żeby dwa elementy tego przewodu zaczepiły się o siebie (z góry oczywiście nie ma problemu, ale pod spodem nie chcą zaskoczyć). Jak się tego nie dopilnuje, to od razu widać, że jest zamontowany tak nienaturalnie. Z tyłu natomiast nie mam pojęcia jak wymienić żarówkę. Może ktoś wie?
  7. Numer nadwozia to: WAUZZZ................ Pozdrawiam
  8. Dziękuję za odpowiedzi i za pomoc. Czy wie ktoś jaki jest numer katalogowy pompowtryskiwacza do silnika AWX. Znalazłem 2x taniej w sklepie, ale chciałem mieć pewność że kupuję dobry towar.
  9. Poniżej zdjęcie klucza serwisowego nr 3370 z internetu. Mam nadzieję, że zdjęcie wyświetli się. W razie gdyby się nie wyświetliło to proszę wpisać w przeglądarce: https://erwin.volkswagen.de/workshop/englisch/pictures/3370.jpg
  10. Witam wszystkich. Mam problem z moją niuńką. Trzęsie autem na biegu jałowym po nagrzaniu silnik. Jak silnik jest zimny to wszystko jest ok. Dodatkowo przy przyśpieszaniu, kiedy auto jest jeszcze na wolnych obrotach autem lekko szarpie. Jak wejdzie na wyższe obroty tzn. ok 2200-2400 to przestaje szarpać i idzie bardzo ładnie. Jeśli przyśpieszam autem niezbyt dynamicznie, to również nie czuć szarpania. Podłączony był do komputera i otrzymano następujący komunikat: System: Silnik Tekst usterki: 18076 Zawór pompowtryskiwacza CYL.3 Potem parę informacji typu: Brakmocy, szarpanie, nie pracują wszystkie cylindry, silnik gaśnie PRZYCZYNA: - Przerwa / zwarcie / opory w obwodzie V/A/Ohm - Uszkodzony zawór pompowtryskiwacza - Uszkodzony sterownik Zwracam się z zapytaniami - czy wystarczy wymiana pompowtrysku? czy ktoś wie gdzie to najlepiej zrobić w okolicach Szczecina w rozsądnej cenie? Mechanik powiedział mi że nowy pompowtrysk kosztuje 2700zł, regenerowany 2100zł, wymiana ok. 200zł no i wstępne oględziny w celu precyzyjnego zdiagnozowania usterki ok. 300zł. Dodał, że stary pompowtrysk muszę zostawić u niego chyba, że chcę dopłacić 500zł. CZY TO JEST WYCENA RZETELNA? Spojrzałem na ceny pompowtrysków na Allegro i trochę byłem zszokowany, że używane można dostać za 300zł - zadzwoniłem do sprzedawcy i On skierował mnie tutaj. Bardzo proszę o odpowiedź i wszystkich pozdrawiam. malybz
  11. Witam wszystkich. <br><br>Mam problem z moją niuńką. Trzęsie autem na biegu jałowym po nagrzaniu silnik. Jak silnik jest zimny to wszystko jest ok. <br>Dodatkowo przy przyśpieszaniu, kiedy auto jest jeszcze na wolnych obrotach autem lekko szarpie. Jak wejdzie na wyższe obroty tzn. ok 2200-2400 to przestaje szarpać i idzie bardzo ładnie. Jeśli przyśpieszam autem niezbyt dynamicznie, to również nie czuć szarpania. <br>Podłączony był do komputera i otrzymano następujący komunikat: <br><br>System: Silnik <br> Tekst usterki: 18076 <br> Zawór pompowtryskiwacza CYL.3 <br> Potem parę informacji typu: Brakmocy, szarpanie, nie pracują wszystkie cylindry, silnik gaśnie <br> PRZYCZYNA: <br> - Przerwa / zwarcie / opory w obwodzie V/A/Ohm <br> - Uszkodzony zawór pompowtryskiwacza <br> - Uszkodzony sterownik <br><br>Zwracam się z zapytaniami - czy wystarczy wymiana pompowtrysku? czy ktoś wie gdzie to najlepiej zrobić w okolicach Szczecina w rozsądnej cenie? <br>Mechanik powiedział mi że nowy pompowtrysk kosztuje 2700zł, regenerowany 2100zł, wymiana ok. 200zł no i wstępne oględziny w celu precyzyjnego zdiagnozowania usterki ok. 300zł. Dodał, że stary pompowtrysk muszę zostawić u niego chyba, że chcę dopłacić 500zł. CZY TO JEST WYCENA RZETELNA? <br> Spojrzałem na ceny pompowtrysków na Allegro i trochę byłem zszokowany, że używane można dostać za 300zł - zadzwoniłem do sprzedawcy i On skierował mnie tutaj. <br><br>Bardzo proszę o odpowiedź i wszystkich pozdrawiam. <br>malybz <br><br> Nie piszemy "kolorowo" na forum / Flyer
  12. Ze względu na moją pierwszą wizytę na forum witam wszystkich i pozdrawiam.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.