Treść opublikowana przez lilianatoja
-
Gaśnie po wrzuceniu biegu - automat B5
Ciąg dalszy historii wygląda tak, że: w zakładzie w którym wymieniali mi przewody i zalewali olej, skrzyń nie rozbierają (choć to w sumie całkiem normalne, bo skrzynia to nie małe piwo i nie wszyscy się znają). Skierowali mnie więc do gościa od skrzyń, który naświetlił im problem i jego zdaniem też (tak jak kolegi onsork) jest drobna sprawa jaką jest właśnie lock-up clutch. Ale to niestety nie koniec, gorsze że po zlaniu oleju było w nim mnóstwo opiłków i tu dochodzi regeneracja sprzęgła (a nie wiadomo czy i pompa nie jest zatkana, czy jakoś tak) całość może kosztować nawet 2400 zł (2000 samo sprzęgło – wyjęcie, regeneracja, założenie + lock-up clutch). I teraz jestem w kropce, bo nie wiem czy się bawić czy nie ma to sensu. Mam do wymiany jeszcze rozrząd i katalizator oraz przydałoby się spojrzeć łaskawym okiem na zawszenie. Czyli ponad 4 tysie nie moje, a to właściwie tyle ile warte jest auto na chodzie. Co radzicie – naprawiać czy sprzedawać na części?
-
Gaśnie po wrzuceniu biegu - automat B5
Dzięki ONSORK , zapodam info do warsztatu - mam nadzieję, że się nie obraża i trafiłeś w sedno sprawy Czy ktoś ma może jeszcze jakieś "domysły" w temacie?
-
Gaśnie po wrzuceniu biegu - automat B5
Witam, jak w temacie - ale od początku. Miałam wymieniane węże łączące skrzynię z chłodnicą (stare skorodowały i był wyciek oleju). Mechanik założył nowe (używane), zalał olej i było dobrze przez jeden dzień. Zrobiłam nim wtedy jakieś 40km i problem zaczęłam widzieć przy hamowaniu na światłach - musiało to trwać długo i delikatnie, bo miałam wrażenie, że jak zahamuję szybko to zgaśnie. Przy ruszaniu ze świateł też robił to jakoś nerwowo. Na drugi dzień auto zaczęło gasnąć po wrzuceniu biegu, gdy zbyt wolno dodałam gazu. Na trzeci dzień o jeździe nie było już mowy - po wrzuceniu jakiegokolwiek biegu (oprócz N) zaraz gasło. Jeżdżę tym autem już 5 rok i wszystko było ok. Co może być przyczyną? Olej? Za niski poziom? Zapchany filtr? Mechanik niestety nie jest typowo od ASB (ale tam wymieniali przewody i olej za 700zł, więc niech zrobią to dobrze do końca). Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem :-) ---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 12:40 ---------- Koledzy, nikt nie miał z tym styczności? Jutro odstawiam auto do warsztatu i przydałyby się jakieś cenne wskazówki dla 'blondynki' - bo tak wiekszość kobiet jest traktowana w warsztacie. A to że sama znalazłam te przewody (mechanik nie miał szczęścia przez 2 tygodnie) i tak nie ma znaczenia ;/
-
Spoty Olsztyńskie
Cześć Chłopaki i Pany jak by co to żyję i daaaaaaaaaaawno Was nie czytałam. Tylko się człowiek lekko wyłączy, a tu mały bałagan (delikatnie ująwszy) -w pierwszym poście info o spocie z lutego, jakaś masakra dalej. Myślałam, że to może Marek się 'wyłączył" a On się pyta o Arko (nie miałam jeszcze przyjemności). Aktualnie mam problem z bryką (tzn od jakichś 2 miesięcy się bujam, to z tym to z tamtym). A spoty to jeszcze organizujecie? Czy tylko we własnym gronie się "bawicie" (co niektórzy )
-
Szukam namiarów na kolegę z forum, który handluje częściami
Dziękuję Koledzy za błyskawiczną reakcję. Tak to był Tom
-
Szukam namiarów na kolegę z forum, który handluje częściami
Witam, długo nie zaglądałam na forum a tu jakieś zmiany i wykasowano mi wiadomosci ze skrzynki gdzie miałam namiary na kolege z forum, który sprzedaje części do A4. Czy moge prosić o pomoc w ustaleniu np nick'a. Zgóry wielkie dzięki
-
[B6 AVF] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Jeśli nie masz problemów, to ich nie szukaj. Bo gorzej jak zalejsze niewłaściwiym olejem, albo mechanik się nie popisze - to wówczas możesz mieć faktycznie problem.
-
[ALL B5] Audi a4 19TDI 110km automat
w 100% sprawnej skrzyni nic nie powinno szarpać, jak możesz to szukaj "nowej"
-
Spoty Olsztyńskie
A co tam porabiacie koledzy z wieczora Jak się sobota zapowiada - trenujecie przed Kaletką :gwizdanie:
-
Spoty Olsztyńskie
od razu spojrzałam w kalendarz
-
Spoty Olsztyńskie
Heh, chyba się zmieściłam :> w czasie
-
Spoty Olsztyńskie
Nie było mnie parenaaaaaście dni i nie załapałam się na imprę urodzinową naszego Vipa Ale lepiej późno niż wcale Sto lat Marku
-
Spoty Olsztyńskie
Kurcze, ale czasami mam niezły ubaw jak Was tak "czytam" Panowie
-
Spoty Olsztyńskie
To chyba prędziej (jak widać ;-))))), bo na nastepnym spocie nie będzie mnie napewno :-) odezwę się ja (jesli mozna)
-
Spoty Olsztyńskie
Postaram się na najbliższym spocie albo jeśli to nie problem to gdzieś na "Flisa" pod garażami A tak poza tym to DOSIEGO ROKU Kochani
-
Spoty Olsztyńskie
Zdecydowanie tylko faceci za mało latali po kuchni
-
Spoty Olsztyńskie
Hej Audziacy-Manicy (co niektórzy do potęgi n ) WESOŁYCH ŚWIĄT KOCHANI
-
Spoty Olsztyńskie
Masz jeszcze potrzebę? I na jak długo jak coś to pisz sms
-
Spoty Olsztyńskie
Ale tikuś to już "sprany"
-
Spoty Olsztyńskie
To w którym najmniej? A w którym Ty się bawisz (bawicie)?
-
Spoty Olsztyńskie
Hej Chłopaki, który polecacie klub żeby fajnie się pobawić a przy okazji nie zarwać w ryj , no i żeby nie było samych licealistek
-
Spoty Olsztyńskie
:oklaski:
-
Spoty Olsztyńskie
:gwizdanie:
-
Spoty Olsztyńskie
Ja dopiero ściągnęłam do domu i padam na twarz, a jutro musze wstać rano. Także dzięki za sugestie o "stawianiu" :gwizdanie: ale może innym razem :polew: udanej zabawy Wiara
-
Spoty Olsztyńskie
no no porządek musi być