Treść opublikowana przez marhiw
-
Zaolejone cos za alternatorem co to takiego?
- A4 B8 caha trzesie po nocy
Watpie... Obstawiam wtryskiwacz Wielu mechanikow tak mowi ze trzeba sprawdzic korekcje wtryskow na zimnym- Zaolejone cos za alternatorem co to takiego?
Witam Za alternatorem po prawej str przy silniku mam cos zaolejone Wyglada jak filtr oleju ale to nie to bo filtr jest glebiej Cos jak grzybek koloru czarnego Potaram sie wstawic zdjecie bo narazie jest jakis blad Audi a 4 b 8 2.0 tdi caha Czy wiecie co to moze byc?- A4 B8 caha trzesie po nocy
Witam Jestem posiadaczem audi b8 objawy jakie mam to trzesienie na zimnym przez okolo 15-20 sek. Sadzilem ze to moze swieczki wiec ostatnio wymienilem I dalej telepie. Czuc to tylko na kierownicy zupelnie jakby dalej swiece byly do wymiany. W czasie jazdy zero objawow ladnie przyspiesza. Problem wystepuje przy temp. Od 0-12 stopni C. Powyzej tej temp. zewn. ladnie pali. Na kompie na zimnym nie sprawdzalem ale na cieplym ladnie trzyma cisnienie. Raczej wykluczam dwumas ...- temp ma stać na 90 czy może spadać
Witam Czy w waszych Tdikach też temp na desce skacze od 70 do 90? U mnie własnie tak jest jak jadę spokojnie to dojdzie tak do 70-80 , natomiast jak go zacznę gnieść to dojdzie na 90 ale gdy tylko uspokoję jazdę znów opadnie na 70-80. Wcześniej miałem focusa w tddi i tam jak doszło do 90 to juz tak trzymał a tu... Znajomy mechanik mówił że ten silnik tak ma że to normalne, ale znajomy ma passata b5 z tym silnikiem i u niego jak juz wejdzie na 90 to też stoi a nie opada w trakcie jazdy.- wahacze do wymiany czy nie
Musisz zerknąć sam na te wachacze, wtedy ocenisz czy się nadaja do wymiany.Gumy mają być na miejscu, delikatne pękniecia są do przyjęcia. Jeśli Ci nic nie stuka przy ruszaniu lub nie skrzypi to możesz ustawiać.- ESP mam wlączyć czy samo się włączy ?
Witam Mam w Audi Esp tylko jak włączę je przyciskiem to swieci mi na desce taki trójkąt pomarańczowy ze strzałką... czy to znaczy że dopiero wtedy jest włączone, czy że właśnie je wyłączyłem?- czy da rade wjechać do takiego garażu ?
Witam kolegów Mam nietypowe pytanie. Chce przerobic budynek gospodarczy na garaż wstawiając drzwi podnoszone z boku budynku tylko nie wiem czy wjade do niego audicą. Jeśli tak to wydaje mi się że tyłem chociaz nie wiem.... Wymiary budynku to 7 m-4m. Z tym że tu gdzie mam jedyna mozliwość wstawienia bramy garażowej jest do ogrodzenia jakieś 4,5 m. Ponizej rysunek pomocniczy... Poradźcie coś- Felgi 17" opona 235-40 strasznie lata w koleinach. Co zrobic? Foto
a czy jak zmienię na 215/50/17 to czy w koleinachteż go będzie trzeba trzymać żeby nie wypadł? Teraz mam 15 zimowe i jedzie jak po szynach na kazdej nawierzchnii. Choć komfortu to za bardzo czy tak czy tak nie mam bo mam zawieche 1 BE więc jest twardszy i niższy. A felgi są od A6 i podobaja mi się.- Felgi 17" opona 235-40 strasznie lata w koleinach. Co zrobic? Foto
Mam takie felgi i nie wiem czy zmienic je na 16" czy zostawić i zmienic tylko opony na 215 jesli sie zmieszczą... poradzicie cos?- Wlepka z serwisu niemieckiego. Jak ją tłumaczyc?
pojadę do ASO w najbliższym terminie;) Ale wydaje mi się że był zmieniany. Bo na pasku niby są napisy tylko że już nie są białe ale wytarte i pod światło jak się dobrze przyjzeć to można jeszcze wszystko odczytać.Myślę że po 10000 km tak chyba pasek wygląda.... Pozatym napinacz wyglądał na nówkę.- zamulenie na 1 i 2 biegu
jednak usterka pojawiła się znowu.... zresztą moze to tylko złudzenie że znikła. Odpiąłem wężyk od egr-a i go zaślepiłem. Auto jakby dostało mocy i wogóle go nie muli :-) Jedyny minus to taki że myślałem że jest zasyfiony w środku wiec go rozebrałem i wcale nie był taki zły jedyne co to go wymyłem w benzynie ale i to nie pomogło. Dalej go dławi przed włączeniem turbiny potem już ciagnie równo. Coś musi być tam walnięte. Pewnie kupię uzywke albo odlącze go programowo całkiem.- Wlepka z serwisu niemieckiego. Jak ją tłumaczyc?
dzis dzwoniłem do aso to kazał gość z dowodem rejestracyjnym przyjechać to za free mi podadzą historię. Sprawdzałem też jeszcze stan paska wzrokowo to powiem że są na nim jeszcze wytarte napisy. Juz nie w kolorze tylko pod światło jak się przyjrzeć to mozna z nich jeszcze wszystko przeczytać.- Sportrowa zawiecha
a czy wachacze bardziej cierpią z takimi amorami jak mam ja tj. czerwonymi? czy zużycie jest takie samo jak w normalnej zawieszce.- Sportrowa zawiecha
Witam Mam pytanie gdybym chciał załozyc ori zawieszenie do swojej b6 czy wystarczą sprężyny i amory czy wachacze też są różne w ori i sporcie? Ja mam czerwone amortyzatory , tyle zauważyłem różnic, no i oczywiscie że jest twardszanp od passata b5.- Wlepka z serwisu niemieckiego. Jak ją tłumaczyc?
a czy ASO przez telefon mi to sprawdzą czy muszę do nich jechac?- Wlepka z serwisu niemieckiego. Jak ją tłumaczyc?
w polskim salonie powiedzą mi kiedy byl robiony rozrząd w niemczech? A słowo zahnriemen to nie znaczy pasek rozrządu?- Wlepka z serwisu niemieckiego. Jak ją tłumaczyc?
Witam Koledzy kupiłem moją b6 w niemczech serwisowana do końca w VW , przebieg 249000 w sterowniku tez ten sam. Sprawdzałem pasek rozrządu , nie widziałem na nim napisów bo był zapylony jakimś pyłem, no chyba że napisy na pasku były gdzieś od srodka. Na drzwiach kierowcy było 2 nalepki jedna na drugiej , z czego ta wierzchnia wyglada tak. Czy to by znaczyło że pasek był zmieniany w 2013 przy przebiegu 240000? Pytam bo narazie nie posiadam lewego grosza na nowy rozrząd. Ostatnio jak wymieniałem filtry to filtr paliwa faktycznie był oryginalny vw-audi z 2012 roku.- zamulenie na 1 i 2 biegu
WItam, Nie wiem czy to było chwilowe czy przez to że auto chwilę stało ale wygląda na to że usterka znikła.Albo inaczej... z kazdym wyjazdem odczuwam to coraz słabiej. Myślę że może turbina była gdzieś zapieczona i teraz ja trochę przedmuchało- czy włączając klimę zawsze włączy się jej wentylator?
u mnie wymieniałem pas przedni wiec wentylatory też i jak włącze klimę to wentylator nie kręci sie.- zamulenie na 1 i 2 biegu
a jak to zrobić? tam jest jakaś kostka wpięta?- Climatronic jak włączyc -wyłączyc
witam ponownie:) Byłem dziś żeby nabić klimę i gość na serwisie stwierdził że skoro wymieniana była chłodnica i auto miało dzwon to rozsądnie będzie nabić tylko trochę czynnika i oleju. Nabił 200 setki czynnika i 15 oleju. Zauważyłęm że przycisk econ juz nie świeci i moge go dopiero wlączyc. Ale jak chciałem włączyc klime zeby sprawdzic czy cos bedzie dmuchało to chyba sie nie wlączyła i koleś powiedział że w tej temp sie nie włączy bo było 7 stopni na dworze. Czy to prawda?- Climatronic jak włączyc -wyłączyc
mój kod silnika avf i mam jeden pasek na wszystko chyba.. ile kosztuje nabicie klimy ?- Climatronic jak włączyc -wyłączyc
a czy jest jakieś ryzyko jezdzenia bez czynnika? spreżarka chodzi na sucho? gdzies mi sie obiło o uszy ze lepiej nie jezdzic z pusta klima bo może się uszkodzić. I drugie pytanie: Czy przez to że świeci mi econ to auto bedzie więcej paliło?- Climatronic jak włączyc -wyłączyc
to znaczy ze teraz sprezarka caly czas pracuje? - A4 B8 caha trzesie po nocy