Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Climatronic jak włączyc -wyłączyc


marhiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje audi posiada climatronic.

Niestety nie nabity jeszcze bo kupowałem nową chłodnicę bo stara dostała dzwona.

Czy muszę ją odrazu nabić czy moge to zrobic na wiosnę?

I drugie pytanie jak nawet ogrzewanie włącze to swieci mi przycisk Econ i nie mogę go zagasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pracuje. w B6 nie ma typowego sprzegła elektromagnetycznego które całkowicie wyłącza sprężarke, a zawór elektromagnetyczny który reguluje cisnieniem czynnika. Zawór jest zamkniety co zapewnia minimalną pojemność skokową a tym samym niewielką ilość tłoczonego czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakieś ryzyko jezdzenia bez czynnika? spreżarka chodzi na sucho? gdzies mi sie obiło o uszy ze lepiej nie jezdzic z pusta klima bo może się uszkodzić.

I drugie pytanie: Czy przez to że świeci mi econ to auto bedzie więcej paliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda bez R134 powoduje jej zatarcie, po za tym do układu klimatyzacji podczas jej napełniania wprowadzana jest nie wielka ilość oleju który również smaruje układ.

Jak chcesz się przekonać ile kosztuje nowa sprężarka to możesz śmigać dalej :)

A po za tym to że idzie zima nie znaczy, że klimy nie używamy. Również należy ją raz w tygodniu na 10 minut uruchomić, że by tłoczki w sprężarce popracowały, bo również może ulec zatarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając włączoną klimę w zimie, pozwalamy na włączenie elektrycznej nagrzewnicy.

Druga sprawa, to zdaje się masz osobny pasek na sprężarkę więc jeśli nie chcesz jej napełniać to zdejmij pasek.

jaki masz kod silnika? z ciekawości sprawdzę w Elsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę to nie tak. W A4 B6 i starym typie rozrządu jest sprężarka ze sprzęgłem elektromagnetycznym. Dopiero wraz z nowym rozrządem jest tak jak mowi cwiara. Czyli zmiana nastąpiła gdzies między 2002 a 2003.

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

---------- Post dopisany at 22:27 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

O mam

http://www.klim-faf.pl/sklep/sprzeglo-sprezarki-audi-kf345-p-251.html

lub nowsze

http://www.klim-faf.pl/sklep/sprzeglo-sprezarki-klimatyzacji-audi-kf307-p-190.html

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się. U mnie klima chłodziła elegancko. I jeszcze w lato przestała chłodzić, leciało powietrze o temperaturze jaka była na zewnątrz. Nadmuch chodzi normalnie, ogrzewanie również. Czy nabicie klimy załatwi sprawę? Jak sprawdzić czy niema wycieku (wyświetla się coś czy jak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz sprawdzic czy ci sprzęgło nie zerwało. Bo poza brakiem zimnego powietrza nie będzie innego efektu.

Nawiew i regulacja będą działały normalnie.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz sprawdzic czy ci sprzęgło nie zerwało. Bo poza brakiem zimnego powietrza nie będzie innego efektu.

Nawiew i regulacja będą działały normalnie.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Gdzie dokładnie znajduje się sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:)

Byłem dziś żeby nabić klimę i gość na serwisie stwierdził że skoro wymieniana była chłodnica i auto miało dzwon to rozsądnie będzie nabić tylko trochę czynnika i oleju. Nabił 200 setki czynnika i 15 oleju.

Zauważyłęm że przycisk econ juz nie świeci i moge go dopiero wlączyc.

Ale jak chciałem włączyc klime zeby sprawdzic czy cos bedzie dmuchało to chyba sie nie wlączyła i koleś powiedział że w tej temp sie nie włączy bo było 7 stopni na dworze. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima się nie włączy poniżej +5*C

czyli powinna Ci się normalnie sprężarka załączyć.

Ten koleś to jakiś matoł. Powinien Ci zrobić test szczelności i jeśli układ jest szczelny to normalnie nabić do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:)

Byłem dziś żeby nabić klimę i gość na serwisie stwierdził że skoro wymieniana była chłodnica i auto miało dzwon to rozsądnie będzie nabić tylko trochę czynnika i oleju. Nabił 200 setki czynnika i 15 oleju.

Zauważyłęm że przycisk econ juz nie świeci i moge go dopiero wlączyc.

Ale jak chciałem włączyc klime zeby sprawdzic czy cos bedzie dmuchało to chyba sie nie wlączyła i koleś powiedział że w tej temp sie nie włączy bo było 7 stopni na dworze. Czy to prawda?

Jak będziesz miał wyłączoną klime (zapalony przycisk ECON) i go wyłączysz to powinieneś poczuć delikatnie inna prace silnika w tym momencie z racji załączającej się sprężarki która obciąża trochę prace silnika - oczywiście mówie o aucie na postoju bo przy jeździe jest to raczej niewyczuwalne :) Ja osobiście nigdy jej nie wyłączam, cały czas mam na AUTO (zima i lato) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...