• Postów

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Szaczek

1. Udało się ogarnąć linię poziomą [emoji4] po małych poprawkach lewego jet równo tak jak być powinno [emoji4]
    Pozostaje sprawdzić na drodze i ustawić odpowiedni zasięg.
    20171029_184919.jpg
    20171029_184928.jpg
    20171029_184937.jpg
    To jeszcze napisz proszę co i jak zrobiłeś.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

2. Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem, nawet ktoś z forum odpowiedział mi co oznaczają cyferki w kółeczku, cytat: "Zawarte są tam tylko dane o kolejnym numerze seryjnym odlewu, oraz "charge number" który identyfikuje konkretny wytop z ktorego wykonany jest odlew"

3. Dzięki,

Kiedyś czytałem tamten wątek a teraz, gdy chciałem opisać swój problem, nie mogłem go namierzyć.... ;-) Widocznie za słabo szukałem.

Co do datasheet czujnika, chyba nie do końca jest do naszego czujnika, bo w wersji A opisane tam są  cztery PIN-y, a w naszych czujnikach są trzy. Ale może i tak warto spróbować pomierzyć, pomijając ostatni PIN ;-)

Dziękuję i pozdrawiam,

Dokładnie, plus i gnd z aku18650 4,2v, trzeci kabelek to sygnał. Po sprawdzeniu na stole i stwierdzeniu, że jest OK montujemy i ponownie adaptacja ksenonów.[emoji2]

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

4. Ja u siebie tez wymieniłem 3 czujniki na zamienniki i malowałem je pod kolor lx7z, tylko wiadomo z umiarem nie zalewać wszystkiego litrami lakieru, działa już ok 1,5 roku, wszystko ok

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

5. @Frimuś i @Wandej polecam przeczytać: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98249-Naprawa-czujnika-od-samopoziomowania-świateł

Poza samymi czujnikami sprawdzić przewody i wtyczki.

Wg mnie wdała się gdzieś korozja i trzeba przeczyścić i sprawdzić połączenia.

Nie macie i tak nic do stracenia, ewentualnie zakupić używane albo nówki z ASO.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

6. Pytanie do was pojawił mi się błąd 1539 związany z samoregulacja xenonu.

Adaptacji przeprowadzić się nie da

cbc15ce3a34d8c6db96fe2897f9aa10d.jpg

Wczoraj wracałem z Zakopanego to musiałem ręcznie obniżyć lampy bo wszystkich oslepialem.

Gdzie szukać usterki. Dodam że po każdym włączeniu zapłonu światła się obniżają i wracają do swojej pierwotnej pozycji czyli silniczki wykluczam

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Sprawdź działanie czujników samopoziomu w vag gr2.

Prawdopodobnie zaczynają się psuć. Na początku też tak mialem sporadycznie wchodził błąd i po 3 tygodniach został na stałe.

Sprawa do ogarnięcia.

Jak blisko 0v to uszkodzony czujnik, ale prawdopodobnie do odratowania. Poszukaj jak naprawić, podałem kilka postów wcześniej linka.

Póki nie usuniesz wszystkich błędów nie przeprowadzisz adaptacji xenonów.

7. :hi:

Panowie czujnik poziomowania o numerze: 4F0907503 podejdzie do naszych B6? Mam teraz założone z A4 B7 i przedni mi nie działa :doh: Jaki powinien być numer czujnika?

EDIT:

Żeby nie było - sprawdziłem w odpowiednim temacie oznaczenie i symbol czujnika jest podany inny. Ale sprzedawca podał info, że czujnik pasuje m.in do A4 także wolę się upewnić żeby nie kupować w ciemno :hi:

Poczytaj ten temat: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98249-Naprawa-czujnika-od-samopoziomowania-świateł

8. Witam,

U mnie również pojawił się problem z tylnym czujnikiem.

Po rozebraniu wg instrukcji z pierwszego postu w środku pokazało się dużo wody, oraz wdała się korozja która utleniła nużkę z pierwszego rezystora na lewo od scalaka

Mam teraz pytanie do Kolegi kkam czym go zastąpić?

Pozdrawiam,

Edyta.

Rezystorek smd wymieniony na 55-60 kohm z jakiegoś tam złomu elektronicznego, wszystko ładnie działa, zadowolenie z wykonanej naprawy - bezcenne.

Dla innych, tutaj jest data sheet tego czujnika: http://www.hella.com/emergency/assets/media_global/627_Angular_Position_Sensors_KI_HELLA_EN.pdf.

Jak sobie już poszukałem i pooglądałem dokładnie co mam zamontowane to te czujniki w wielu różnych modelach samochodów były montowane np. Laguna II 8200000772 koszt używki to 25zł.

Pozdrawiam.

9. Ja rok temu na HERE jechalem i bylo ok, ale wlasnie brak punktow posrednich to minus mapy

A i panowie, gdzie mozna zostawic auto za free zeby dojsc na Punta Rata ?

W Sygic jest opcja "zaproponuj parking" u mnie się sprawdziło.

W sygicu można wygodnie planować trasę na GM i później konwertować na format sygica w ITN Converter 1.90, wklejasz na kartę sd i jazda, w programie można dodawać punkty pośrednie jak i całą trasę (im więcej punktów w stosunku do GM tym lepiej wyznacza i prowadzi), u mnie było to 1600 km.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

10. Podepne sie do tematu navi w telefonie, bo wyjeżdzam w sobote do CRO :grin:

Mówicie że Here daje rade, a co z Sygic? używa ktoś?

Ja w niedziele z Vodic na sygicu wracałem, świetna navi pokazuje fotoradary, mapy aktualne, polecam.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

11. A czy ktoś mnie poratuje odpowiedzią jakie klucze będę potrzebował do odkręcenia gumowych przewodów hamulcowych niestety wymagają wymiany. Moje zaciski to standard, przód 288mm a tył 245 mm.

Szukam i szukam i nic znaleźć nie mogę a nie chcę kupować całego zestawu kluczy na jeden raz.

12. Można użyć długich, czyli mrugnąć, ale nie można zostawić włączonych długich np. przez przypadkowe pchnięcie przełącznika. Ogólnie nie używam prawie długich a jak jeszcze działał SD2 i miałem włącznik na Auto to w ogóle zapomniałem o światłach. Ale się właśnie przełączyło i 2 mosfety w SD2 się spaliły.

13. Witajcie,

Mam takie pytanie czy ten moduł DRL ma zabezpieczenie przed spaleniem, pytam bo do tej pory jeździłem 2 lata z SD2 od Kogiela ale ostatnimi czasy się spalił (były włączone długie) czy w tym module też jest ta przypadłość i trzeba uważać aby przez przypadek nie włączyć dźwigni od długich.

Pozdrawiam,