Skocz do zawartości

Bogas

Pasjonat
  • Postów

    61
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Bogas

  1. W tym samochodzie bardzo częste są awarie (naderwania, zerwania) wiązek przewodowych prowadzących do drzwi - od tego bym zaczął - sprawdzić czy nie jest coś ponadrywane.

    Oczywiście pomijam fakt że wymieniłeś baterie w pilocie aby ewentualnie taki błachy powód wyeliminować...

  2. Godzinę temu, karaluch8 napisał:

    Bo w polsce jest taki mit ze im wiekszy przebieg tym olej 10 czy juz 15. Glupota na potege.

    Faktem jest że ja od 15 lat nie miałem takiego samochodu do którego lałbym inny olej niż pełen syntetyk ale w moim pierwszym samochodzie prawie 20 lat temu mechanik zalewał półsyntetyk ze względu na duże zużycie i wycieki oleju - fakt to były inne silniki niż są teraz i w dodatku bez turbo (Opel Vectra 2.0 z 1990r ;-) ), więc nie pisze tego że tak się powinno robić teraz tylko podałem to jako przykład w odniesieniu do problemów z możliwym rozszczelnieniem skrzyni po wymianie oleju - i bardziej jako pole do dyskusji na temat czy nowy olej może coś w skrzyni namieszać i dlaczego ASO nie przewiduje wymiany takiego oleju :-)

  3. Uniroyal Rainsport 3 są bardzo miękkie i komfortowe, super wyglądają, dobrze jeżdżą na deszczu nie piszczą, moim zdaniem ciche.

    Minusy: szybka ścieralność, czuć miękkość opony przy dynamicznej jeździe w zakrętach i łukach.

    Bardzo dużym plusem jest dobra cena.

  4. Jak ksenon pada (żarnik do wymiany) to często świeci tak delikatnie na fioletowo/różowo i raczej jak już padnie to nie powstanie. Spróbuj podmienić stronami przetwornice zasilającą ksenon z lewej na prawą, w ten sposób zdiagnozujesz czy to z nią jest problem - a obstawiam że przetwornica.

  5. 7 godzin temu, slawekk1980 napisał:

    Nieprawda, na miękko wchodzi 4 L, po chwilowym odpaleniu dolałem jeszcze niecałe 2 setki i było na 2/3 miarki, więc 4L to na pewno za mało, brać 5L to co zostanie to na ewentualną dolewkę.

    To rzeczywiście jest jakaś większa różnica między BRB B7 a AVF/AWX B6 bo w tym poprzednim 4l starczało i na wymianę i na dolewki :)

  6. 4 godziny temu, karaluch8 napisał:

    Tylko bez takich bzdur ze olej wyplucze syf i zacznie ciec. Nowa skrzynia ma w sobie czysty olej bez brudu. Jak zacznie ciec to znaczy ze jakis uszczelniacz puscil i nalezy go wymienic. 

    No ale w silniku z wyższym przebiegiem też wlewamy coraz bardziej gęsty olej - przechodzimy z syntetyka 5W30 na 10W40 więc pytanie jest też takie czy lanie oleju  przeznaczonego do nowej skrzyni nie wypłucze tych uszczelniaczy?

  7. Teoretycznie serwis Audi nie zaleca wymiany oleju w skrzyni.

    W praktyce u mnie:

    1. Audi A4 B6 1.9 Tdi ponad 250 tys przebiegu - olej w skrzyni i w moście Quattro żółciutki, czysty - pobierałem u mecha próbkę bo zastanawiałem się nad wymianą - nie było sensu, odradził mi

    2. A6 C6 z Tiptronikiem - wymieniłem olej mimo zaleceń serwisu bo akurat w tych skrzyniach wymiana znacznie przedłuża ich żywotność - ryzykiem jest możliwość rozszczelnienia się skrzyni po wymianie oleju na skutek wypłukania brudu który tą skrzynię uszczelniał - jakoś tak mi to tłumaczono - brzmi logicznie...

    Reasumując - w automatach użytkownicy zalecają wymianę, w manualach niekoniecznie.

  8. 23 minuty temu, marcin4x4 napisał:

    chodzi o popychacze zaworowe, potrafią hałasować gdy ciśnienie oleju jest zbyt słabe. Dobra oliwa i nie ma problemu.

    w TSI też grają... nawet na dobrym oleju.

    Tak dokładnie, cytowałem mojego mechanika bo sam byłem pełen obaw odnośnie kosztów naprawy rozrządu - on mnie uspokoił a mam do niego naprawdę spore zaufanie. Poprostu samochod potrzebuje chwilki aby osiągnąć odpowiednie ciśnienie oleju i uzyskać stabilne smarowanie. Jak jest napinacz walniety to rozrząd dzwoni nie tylko przy odpalaniu.

  9. Jak dymi na czarno to EGR też może się nie otwiera (zapieczony), poza tym jak z EGR cieknie olej to znaczy że w całym układzie turbo jest olej i jak depniesz mocniej to ten olej jest przepalany - stąd dymienie.

    Motuk Xclean jest dobry ale to olej zalecany do samochodów z DPF (leję go do mojej A6) i ma on lepkość 5w-30,

    do 1,9 tdi zawsze lałem Motul Specyfic 5w-40 i taki chyba wszyscy polecają do twojego silnika :-)

  10. Ale chyba w przypadku dołożonego DPF nie jest on sterowany przez komputer samochodu? Więc nie ma procesu wymuszonego wypalania który to skutkuje tym że może powodować cofanie i przedostawanie się ropy do komory zaworowej i oleju - tym samy powodować jego zwiększanie objętości.

    W samochodach przystosowanych do DPF jest cała masa czujników które nadzorują jego prace jak również procesy wypalania i zwiększanie podawania mieszanki paliwowej.

  11. Dobry tuner nie zrobi programu dla samochodu którego silnik jest słaby lub niedomaga  - a prawda jest tak że dobry AWX czy AVF dmucha zawsze w standardzie więcej niż jest w papierach, taże napewno warto najpierw zrobić porządek z silnikiem i poźniej chipować żeby to miało sens i było w 100% bezpieczne...

  12. Koledzy z rozrządem to też nie przesadzajmy - przy odpaleniu zimnego silnika w 3.0 tdi jest bardzo słabe smarowanie i przez kilka sekund może być słuchać grające zawory - to jest częsty objaw w tych samochodach, ale większość użytkowników spanikowana wypisami wyczytanymi na forach leci od razu wymieniać rozrząd...

    A mechanicy chętnie to robią bo mają z tego niezły hajs!!

    DPF nie warto ruszać do puki nie będzie z nim problemu - jednak powinniśmy wszyscy wpierać ekologię!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...