Michaelo

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Michaelo

1. Siema, jestem właścicielem tego konta na allegro:

Tutaj moje auto z zamontowanym zestawem:

Oferta dla klubowiczów:

Oczywiście w każdym względzie możemy się dogadać.

Jakieś pytania? Śmiało :)

PS Mam opanowaną opcję załączania Climatronica.

2. Pewnie wszyscy tutaj macie turbinki do czyszczenia bądź regeneracji. To przykre lecz prawdziwe. Opisywany tu sposób może pomóc na krótką metę przy małym zasyfieniu kierowniczek w turbawce. Poczytajcie o czyszczeniu turbawki na naszym forum albo passata. :szukaj:

Kolega zapewne ma racje.

Ale jeśli już jesteśmy po takiej regeneracji to moim zdaniem warto co jakiś czas, cyklicznie wywołać ten sztuczny ruch sztangi w pełnym zakresie ruchu, sposobem opisanym przez Zbijar5. Myślę, że na pewno to nie zaszkodzi. W szczególności powinno dotyczyć to osób, które na codzień jeżdżą autami w mieście, co wiąże się zazwyczaj z jazdą na nieco niższych obrotach.

3. Dzięki za instrukcje!

Mam jeden problem:

Po instalacji tempomatu w AJM dokonałem adaptacji wg wskazówek czyli wartosć 11463.

Niestety po wprawieniu auta w ruch wyskakuje błąd nr 778 - Czujnik skrętu kół - G85.

Dodam, że auto jest z 2000r sedan z ESP.

Proszę o pomoc :([br]Dopisany: 10 Kwiecień 2010, 21:25_________________________________________________Gdy "chwyci" błąd, na zegarach świecą się kontrolki: ABS, ESP, oraz czerwony wykrzyknik na Fisie.

Może wrócić do poprzedniego logowania??

Ale w jaki sposób?[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2010, 21:33_________________________________________________Dotarłem do sedna sprawy.

W tej chwili działa wszycho idealnie.

Błąd był spowodowany złym ustawieniem czujnika skrętu kół.

Czujnik skrętu koła - właściwie czujnik obrotu kierownicy.

Był on przekręcony o jeden pełny obrót, czyli wskazywał błędne położenie kierownicy podczas jazdy.

Co powodowało zakłócenie obliczeń dla systemu ESP i wskazanie błędu.

Po cofnięciu tego jednego obrotu czujnika wszystko wróciło do normy.

W tej chwili nie widzę potrzeby kalibracji. Sprawdzono za pomocą Vaga.

Zapewne dotyczy to Audi wyposażonych w ESP.

Pozdrawiam

4. Dziś dokonałem połączenia wg. wskazań kolegi Szymoonk . Wyświetlanie info z radia Concert I na zegarach (3 wtyczki) z pełnym fisem działa w sposób poprawny. Dziękuję bardzo za pomoc :notworthy:

Pozostała mi opcja podłączenia radia tak aby po wyjęciu kluczyka wyłączało się. Ale to już w innym temacie.

Dzięki! :hi:

5. Po przejściu na zasilanie prosto z aku nie słyszę już zakłóceń od wycieraczki tylnej.

Oraz do radia dochodzi większy prąd (chyba o 0,2v~) więcej niż przez zapalniczkę co by skutkowało większą mocą :decayed::wink4:

A co do radyjka to polecam wszystkim! wycina praktycznie wszystkie zakłócenia na ASC. niestety gdy mam SQ w trybie manualnym to do ok "godziny 10" na sq słychać xenony w radiu, ale bardzo delikatnie.

Szczerze wątpię aby przez tą solucję zaczął płynać większy prąd. Raczej to błąd wskazań.

PS. Prąd wyrażamy w amperach (A).

a napięcie w Voltach (V).

:wink4:

6. Ze względu na brak czasu (sesja egzaminacyjna) zająłem się tym problemem dopiero teraz.

Ze schematu licznika wynika że we wtyczce niebieskiej (32-pinowej), pin 23 odpowiada za zasilanie zespołu wskaźników. Tak więc wpiąłem się bezpośrednio amperomierzem tuż przed zegarem w 23 pin. Wynik identyczny gdy wpiąłem się poprzednio w 15 pozycje bezpiecznika.

Do zegarów wchodzą 3 wtyczki (niebieska, szara i zielona). Po wypięciu szarej i zielonej wtyczki podczas pomiaru pobór prądu się nie zmienił, czyli dalej był ok. 340mA. Toteż postanowiłem szukać ubytku w niebieskiej wtyczce, wpinając się amperomierzem po kolei w poszczególne piny.

Dla pinów nr. 5,7 i 9 zauważyłem bardzo podobne zjawisko, lecz o mniejszej wartości poboru prądu.

Piny te odpowiadają za element oznaczony na schemacie jako: „ENGINE COOLANT TEMPERATURE SENSOR”.

Pomyślałem, że gdzieś ten prąd musi się „odkładać”. Rozebrałem zegary (zdjąłem obudowe) i podczas pomiarów, gdy pobór prądu = 340 mA znalazłem obszar, który się nagrzewa. Są to okolice, bądź sam wskaźnik temperatury silnika.

Zamieszczam foto, na którym widać gdzie jest to miejsce..

zegaropis.th.jpg