Treść opublikowana przez starcode
-
[ALL] Choroba szalonych Diesli.
Chwila moment, czy tak się działo na wyłączonym silniku? Tzn. po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki? Możliwe jest, aby silnik działał mimo iż jest "wyłączony"?
-
[B7 BRD] Pompowtrysk - nowy czy regenerować ?
Ceny które podajecie... tj 3500, czy chciazby 2700 są mega duże. Koszt nowego pompowtryskiwacza to około 1100 zł + montaz około 200 zl + nowe sruby, jakies tam ringi (nie znam sie) kolejne 200 zł... wiec razem to maks 1500 zł. Oczywiście wszystko na oryginalnych częściach, nowych z gwarancją... Ja 4 dni temu, wymieniałem pompowtrysk na 1 cylindrze i zapłaciłem za wszystko 1170 zł (włącznie z przesyłką i napiwkiem dla kuriera).
-
[ALL] Straszna pomyłka - błędne paliwo!
Szukałem, znalazłem. Prześledziłem dwa wątki: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=33522.0 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=36001.0 ale nie znalazłem tam jednoznacznej odpowiedzi. Mixol S nie jest do silników z zapłonem iskrowym?
-
[ALL] Straszna pomyłka - błędne paliwo!
To mnie troszkę uspokoiliście. Miałem zamiar wlać STP - tylko że "Formuła do czyszczenia wtyskiwaczy Diesla" - pytanie: czy w obecnej sytuacji sie tym nie wstrzymać? Czy może ten preparat w tym przypadku nie ma nic do rzeczy?
-
[ALL] Straszna pomyłka - błędne paliwo!
Między wlaniem PB a ON nie uruchamialem silnika.
-
[ALL] Straszna pomyłka - błędne paliwo!
Witam wszystkich. Mam takie dość pilne pytanie, zdarzyło mi się przez przypadek (nie uwagę) zalać nieco PB do diesla. Piszę nieco, ponieważ zorientowałem się w trakcie i zalałem około 5-6l. Chcąc temu jakoś zaradzić zalałem ponad 56 litrow ropy (ON Verva). Czyli mniej więcej jest to w proporcjach: 56 litry ropy + rezerwa ropy i 5 litrow PB. Czy w takim wypadku konieczne jest czyszczenie ukladu paliwowego? Jest to dość problematyczne z uwagi, ze jestem poza "domem". Proszę o szybką odpowiedź forumowiczów. Pozdrawiam.
-
[B7 BLB] Rzuca silnikiem na jałowym biegu
Padają pomopowtryski. Koszt jednego w aso: ~1600 zł, a są 4 sztuki. Jednakże sprawę załatwia zazwyczaj wymiana jednego. Który nie działa dobrze, można sprawdzić podłączając VAG. Używane sprawne pompki chodzą po około 700zł. Zaczyna się od trzesienia na jałowym biegu, poźniej jest szarpanie przy przyspieszaniu od około 1500 do 2500 rpm.
-
Oposy też lubią audi :D
http://www.joemonster.org/art/12948/Mala_niespodzianka_podczas_przegladu?utm_source=Czytnik_rss&utm_medium=link&utm_campaign=rss
-
Spocik Lubuski :)
ja bym sobie chętnie logi sprawdził
-
Spocik Lubuski :)
mnie nie będzie... jadę zobaczyć Guano Apes Do zobaczenia za tydzień
-
Spocik Lubuski :)
Ja planuje być ale chyba spotkamy sie na "pod dachem"... bo bedzie padac... bedzie ktoś z VAG'iem?
-
Zielona Góra - AUTO BRUM
telefony do nich to: 605 284 167 lub 609 801 856 pytanie: wiecie, czy znają się / mają sprzęt do nowszych audi? (rocznik 2006). Pytam, ponieważ byłem w BatCar'ze i tam sprzęt mieli za stary. Pozdrawiam.
-
[B7 BWT] S-line 2.0 TFSI Black Edition Fotki 5686 Km (sprawdzony) :)
Powiedz proszę, jak wygląda sprawa plastików i ogólnie wewnętrznego wykończenia. Słyszałem, że wersje amerykańskie mają materiały gorszego gatunku (i że tak powiem są mniej spasowane). Jednakże na zdjęciach wygląda, że niczym się nie różni od wersji europejskiej...
-
Spocik Lubuski :)
Czyli ktoś kogoś śledzi
-
[B7 BRE] Pompowtryski
Być może proste dla mechanika, ja nie wiem co odkręcić i jak. W tym co może można nazwać pokrywą przykręcono śrubami o gwiazdkowym wzorze - takich kluczy nie posiadam. Wg. tej listy to pasuje część numer: >03G 130 073 G #03G 130 073 GX Tak?
-
[B7 BPW] Chip 2,0 TDI z DPF + turbina od BRD
Posiadam silnik BRE 2.0. Czytałem, że są wersje z DPF i bez niego. Jak to stwierdzić? Co daje DPF? Są jakieś różnice pomiędzy tymi silnikami (tj z DPF i bez niego)?
-
[B7 BRE] Pompowtryski
Witam ! Potrzebuje numer części: pompowtrysk w silniku Audi B7, 2.0 TDI BRE. Ktoś zna lub wie gdzie można znaleźć? Czy istnieją jakieś zamienniki? - tj. alternatywy do oryginalnie montowanego (np. zamiast Bosh'owego, wersja Simensa itp.) Pozdrawiam
-
Spocik Lubuski :)
BMW dzisiaj dało pokaz cofania kabrioletem
-
[B5 AJM] Mocne szarpanie silnika
Nie jestem pewien... strzelam, ale obstawiłbym problem z pompowtryskami. Podobny problem mam u siebie.
-
[B7 BRE] Kopcenie, nierówne oborty
Wiem, że robiliśmy tylko sprawdzenie błędów. mxzibi ten środek tylko w Skodzie do nabycia jest, czy też gdzieś indziej (np. stacje paliw, sklepy motoryzacyjne)? WiesiekM teraz przez tydzień potestuje płyny - jak nie pomoże (oby jednak pomogło ) - uśmiechnę się do Ciebie w sprawie logów. Logi również robi się poprzez VAG? Pozdrawiam.
-
[B7 BRE] Kopcenie, nierówne oborty
VAG zrobiony... zero błędów. Kupiłem płyn do czyszczenia STP (polecany w którymś z tematów). Sprawdzę i opiszę co i jak.
-
[B7 BRE] Kopcenie, nierówne oborty
Co to jest PDk?
-
[B7 BRE] Kopcenie, nierówne oborty
Z oryginalnego karnistra (zamkniętego wcześniej), gdzie "resztkę" dostałem, więc olej z pewnego źródła. (tj. nie z beczki)
-
[B7 BRE] Kopcenie, nierówne oborty
Witam! Pojawiły się u mnie niedawno takie oto problemy: 1. Wymieniłem olej w samochodzie (+filtry oleju, paliwa) i od tego momentu (być może przypadek) zauważyłem większe kopcenie przy uruchomieniu silnika (jak jest w trasie ciężko mi stwierdzić). Z pewnością jednak wcześniej tego nie było. 2. Co więcej przy postoju, silnik pracuje nierówno - tj. oborty spadają poniżej 1tys (niewiele) i wzrastają do 1tys (wahają się), przez co budą nieco trzęsie. W przypadku gdy silnik jest już rozgrzany na postoju obroty spadaja nieco poniżej 1tys i również trzęsie. 3. Kolejnym niepokojącym elementem jest szarpanie / trzęsienie silnika (szkrzyni czy czegokolwiek innego) przy przyspieszaniu w okolicach 2 tys obrotów (bieg 5, 6). Nie dzieje się tak zawsze, tylko sporadycznie. Nie sądzę abym przeciążał silnik, ponieważ poniżej idzie ładnie, i właśnie w oklicach 2 tys szarpie... poszarpie i dalej już normalnie (albo wysprzęgle na chwile - to również pomaga). Zalany olej: Shell 5W-40. Wymianę robiłem w BatCar w Zielonej Górze, gdzie zresztą nie wyzerowali serwisu, bo mieli za stary soft i nie mogli się podłączyć (próbowali kilka razy). Zastanawiam się czy czegoś nie namieszali. Ma ktoś jakiś pomysł przyczyny owych problemów? P.S. Gdzie w Zielonej Górze można wyzerować serwis z komputera oraz wyregulować silnik? (pomijając serwis VW)? Pozdrawiam.
-
[ALL B7] Instalacja polskiego menu do RNS-E + mapy.
Witam! Poszukuje kogoś, kto zajmuje się instalacją polskiego menu w nawigacji RNS-E (MMI). Teren: Wrocław. Proszę o kontakt. Pozdrawiam