waldi1960

• Skrzynia
  • Paliwo

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia waldi1960

Reputacja

1. Witam. Mam problem z anteną. P o rozkręceniu od dołu ukazało się coś takiego . To chyba jest wzmacniacz antenowy, chyba walnięty bo radio nie wybiera wszystkich stacji a na tych które znajdzie słabo odbiera. Mam pytanie: jaką antenę kupić bo na Allegro są jakieś Raku 2 i Roka. Na Allegro są słabe zdjęcia i trudno mi dokładnie określić. Może ktoś to już "przećwiczył" i podpowie mi którą antenę kupić. I jeszcze jedno: anteny na allegro mają wbudowany wzmacniacz i jedną końcówkę a do tego wznacniacza dochodzą dwie.....co w takim razie z drugą, po co ona jest? Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
  2. Moje radio chorus chyba zgłupiało..... odbiera tylko niektóre stacje. I tu mam pytanie czy to wina radia czy anteny? Jeśli to wina anteny, to na Allegro widziałem anteny takie jak moja ale jak zajrzałem u siebie po zdjęciu lampki (kombi) to widzę jakąś puszeczkę. Jak o wykręcić i co o jest? Na Allegro piszą też antena ze wzmacniaczem. Kupować? Pozdrawiam. P.s. Kupię radio ori z CD.
  3. Widziałem takie przeróbki, chyba nawet gdzieś tu, na forum. Wiem że trzeba kupić jakieś mocowanie ? na 2 din........ale dalej nie ogarniam.
  4. Witam. Mam pytanie: czy radio cd Concert 1 din z A3 będzie pasować (bez przeróbek) do mojego A4 B5 lift. W tej chwili mam Chorus z kasetą. https://www.olx.pl/oferta/radio-audi-concert-CID5-IDlgase.html#7681481246
  5. Witam. Chcę zamontować u siebie cd navigation plus z a6 c5. Szukam kogoś kto to niedrogo ogarnie i podpowie co mam kupić jakie graty). A może ktoś ma taki komplet i chce sprzedać z montażem. Pozdrawiam.
  6. Witam. Pozwólcie podepnę się pod temat. W moim a4 B5 99 tdi avant padło całkiem oświetlenie wnętrza. Nie działa ani po włączeniu w środku, czy kluczyk włączony czy nie, nie działa po otwarciu drzwi. Jedynie ci się zapala po otwarciu drzwi to lampki w drzwiach i pod nogami z przodu. Od jakiegoś czasu nie zapalała się też lampka i oświetlenie pod nogami w prawych przednich drzwiach, czasem się zapalała po kilku nastu sekundach. Dziś rozebrałem drzwi, wyjąłem zamek i po wyjęciu wtyczki przy zamku i przeczyszczeniu oświetlenie pod nogami zapala się od razu po otwarciu drzwi. Jednak oświetlenia wnętrza nadal nie ma. Zauważyłem że przy zamku, tam gdzie się wpina wtyczkę pięciopinową z pięcioma przewodami, są tylko trzy "nóżki", dwie jakby były obcięte lub wyśniedziały... Bezpieczniki te s ok. Co może być przyczyną braku oświetlenia wnętrza? Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc.
  7. waldi1960

klakson

Z tego co widzę nic nie było tam kombinowane, wygląda na fabryczne. Zresztą mam ten samochód już prawie 10 lat, kupiłem od Niemca i nie sądzę żeby było tam coś zmieniane. Podejrzewam że wychodziła seria z jednym klaksonem..... A tak poza tym to jak tam zmieściłeś dwa klaksony?
  8. waldi1960

klakson

Dzięki za podpowiedź, też takie kupię. Pozdrawiam Odgrzewam temat bo klakson zaczął działać i nie kupowałem nowego. Ale znowu buczy nie trąbi i zajrzałem do niego, myślałem że są dwa a tu niespodzianka - jest jeden. A wszędzie sprzedają dwa, wysoki i niski. Nie rozumiem, czyżby u mnie było inaczej albo drugi jest gdzieś ukryty i też padł? Proszę o podpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
  9. Obie, rozumiem. Ale jakie kupić? Czy te oznaczenia o których pisałem mają jakieś znaczenie czy jest jakiś standard - do kombi i tyle? I jakiej firmy najlepiej?
  10. Witam. W moim A4 B5 Avant 1,9 tdi AFN pękła mi jena sprężyna z tyłu. Mam pytanie: czy wymienić tylko tę pękniętą czy z obu stron? I jakie sprężyny kupić? Z tego co tu poczytałem to ponoć liczy się oznaczenie we wklejce w bagażniku i kolory na sprężynie. U mnie we wklejce w bagażniku jest 1BA a na sprężynie trzy kropki niebieskie i żółta albo zielona (trudno rozpoznać bo trochę starta). Co radzicie? Pozdrawiam.
  11. waldi1960

klakson

Ok, dzięki za odpowiedź. A już myślałem że będę musiał zdejmować nadkole albo zderzak..... I jeszcze jedno, jakie kupiłeś? Nowe czy używki? Jeden styk czy dwa?
  12. waldi1960

klakson

Witam. Może ktoś mi podpowie jak dobrać się do sygnałów dźwiękowych (gdzie ich szukać)? Chyba się któryś spieprzył bo trąbi jakoś tak nisko..... Acha, gdyby był spieprzony sygnał to jaki kupić, bo słyszałem że są w sprzedaży jakieś sterowane masą, czy coś takiego. Są z dwoma stykami, inne z jednym. A4 B5 99r. Avant po lifcie, 1.9 tdi, AFN. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.
  13. waldi1960

regeneracja turbiny

Witam. Mam pytanie: gdzie kupić turbinę po regeneracji. Szukam czegoś pewnego, sprawdzonego. Na Allegro oferują turbiny po regeneracji za np. 670 zł, gwarancja na rok, 100% pozytywnych komentarzy. Czy warto to kupić? Np coś takiego: http://allegro.pl/turbina-passat-b5-audi-a4-1-9-tdi-101-110-115km-i5502650957.html Czekam na poważne odpowiedzi.
  14. Witam . Mam do wyboru w rozmiarze 195/65/15 : Dunlop Bluresponse, Pirelli Cinturato P1, GoodYear Efficientgrip performance, Michelin Energy Saver +. Które polecacie?