Treść opublikowana przez 4444
-
[A4 B5 AFN] Dziwny dźwięk, słabsza moc
Witam Mam Audi A4 B5 1998r. 1,9TDI AFN 110KM i mam problem...przy przyśpieszaniu - kiedy włącza się turbina słychać syczenie - wpadanie powietrza w kratkach w konsoli środkowej, nie ma znaczenia czy jest włączona klima czy nie. Auto jest ogólnie słabsze i troszkę więcej kopci. Po podłączeniu w serwisie wyskoczył taki błąd: 00575 - Ciśnienie w kolektorze ssącym 17-00 - Różnica regulacji Co to może być? Turbina nie tak dawno była czyszczona, ale najprawdopodobniej jest gdzieś nieszczelność...tylko gdzie? Już troszkę się naszukałem i nic
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
A jaki kosz takiej gruszki?
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
Auto słabnie przy ok. 2tys. obrotów i mocno kopci, wcześniej nie zauważyłem, ale kolega chciał dzisiaj przejechać się autem i przez przypadek zobaczyłem
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
Przeglądałem wężyki wszystkie, które są widoczne i raczej żaden nie jest przetarty. Opaski są raczej dobrze po dokręcane, nie mam pojęcia co to może być
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
Podłoga przypięta jest na opaskach, bo podłoga była poniszczona i nie miała wszystkich zaczepów ;p
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
Auto zaczęło tak chodzić zaraz po odbiorze od mechanika :/
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
z n75 zaraz po zakupie wymieniałem wężyki, teraz mogli faktycznie coś nie docisnąć.
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
To jak usunąć ten problem? Objawem może być słabsze auto? Usunę tą usterkę pod domem ?
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
Witam Mam A4 B5 98' 1,9TDI 110KM AFN. Ostatnio oddałem auto do mechanika - wymieniał łożysko klimatyzacji, wahacz i zakładał podłogę, której brakowało. Po odebraniu auta, podczas przyśpieszania (moment kiedy włącza się turbina) słychać jak przez wiatraki w konsoli środkowej wpada duża ilość powietrza. Wyłączyłem klimę i ogólny nawiew i dalej to samo. Jak przyśpieszam i załącza się turbina to słychać mocne syczenie. Miał ktoś taki przypadek? Co to może być? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Wycieraczka przednia - problem
Dzięki Panowie, udało się bez ciągania plastików, spadło cięgno, założyłem i jak na razie jest ok. Dopiero dzisiaj to zrobiłem, bo w końcu ładna pogoda Czas wykonania około 30 sekund, także jak się okazało błaha sprawa ;p Dzięki za pomoc, pozdrawiam
-
[ALL B5] Wycieraczka przednia - problem
Witam Dzisiaj jechałem w ulewie i coś ostro zgrzytło. Przez chwilę myślałem, że zgubiłem płytę podłogową albo coś odpadłem. A tu patrze - wycieraczka przednia od strony kierowcy przestała chodzić. Zatrzymałem się i zauważyłem, że strasznie luźno chodzi jak się złapie ręką, jak bez ograniczenia. Wycieraczka po stronie pasażera chodzi bez zarzutu i jest sztywna jak się ją weźmie w ręce. Co to może być? Proszę o szybką pomoc, bo jutro muszę jechać 100km do szkoły i wrócić, a teraz mamy ciągle mocne opady :/ Myślałem, że to może bezpiecznik, ale nawet nie sprawdzałem, bo zauważyłem, że strasznie luźno chodzi. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
-
Propozycja spotu w NYSIE
Może i ja wpadnę na rynek ;p
-
Propozycja spotu w NYSIE
Dokładnie, e-klasa taty E290TD automat 97rok ;p Jednak byłem A4 Fotki nie mam obecnej ;p Mam na poprzednich Tablicach. Teraz ma DKL 4..4 Kombi, niebieska, przed FL, stalowe felgi bez kołpaków, dwie anteny z tyłu ;p Często stoi w okolicach Bastionu, w jednym z podwórek ;p.
-
Propozycja spotu w NYSIE
Dzisiaj będę w Nysie, na 80% audi na 20% e-klasą taty, zobaczymy czy uda mi się dzisiaj zmienić olej. Jakby ktoś miał ochotę zobaczyć to będzie stała w okolicach Bastionu ;p
-
Propozycja spotu w NYSIE
Witam wszystkich, też często śmigam po Nysie, z racji tego, że tam studiuję. Jak będzie jakiś zlot to proszę o info. Być może ktoś widział moje audi ;p avant, niebieski 98r. na tablicach DKL ;p
-
[ALL B5] Zacięty pas tylni, nie mogę złożyc kanapy... avant
Mam to samo, ten sam rok i model 99, ten sam pas ;p Nie wpadłem na pomysł jeszcze co z tym zrobić ;p
-
[B5 AFN] Dziwny problem z silnikiem
Za mojej kadencji nie, wcześniej nie wiem, ale raczej nie. Słuchajcie, zauważyłem, że kabel który idzie chyba od N75 jest jakby na środku złamany, tzn ten czarny materiał nie jest przerwany, ale jak się przejedzie palcami to czuć jakby pęknięcie. wężyk, zaraz zrobię zdjęcie i podeślę fotkę i powiecie czy to może być przyczyna, na 50% jest pęknięty pod materiałem Fotka gdzie zaznaczyłem - moim zdaniem pęknięcie pod materiałem. Tu jeszcze zdjęcie jakiejś plamki oleju, skąd to nie wiem, nie jest ona świeża raczej [br]Dopisany: 12 Wrzesień 2009, 01:04_________________________________________________Czy to może być przyczyną? Proszę o pomoc, gdyż auto więcej stoi, niż jeździ z tego powodu [br]Dopisany: 13 Wrzesień 2009, 15:20_________________________________________________Witam Proszę o zamknięcie tematu. Problem rozwiązany, czyszczenie turbiny pomogło [br]Dopisany: 25 Wrzesień 2009, 23:33_________________________________________________Proszę o zamknięcie tematu, czyszczenie turbiny pomogło i auto nie przełącza się w tryb awaryjny.
-
[VW TOURAN] Problem z zapalaniem
Wymagana jest zmiana w mapie rozruchowej w sterowniku. Jest tam zależność dawki paliwa od temperatury i obrotów silnika. Tak mi powiedział znajomy z ASO, który postawił diagnozę przez tel, bo mieszka ode mnie dosyć daleko, mówił, że często się to zdarza i jest standard.
-
[VW TOURAN] Problem z zapalaniem
No nic, będę jechał za tydzień do Wrocławia to podjadę do magików od chip tuningu i zapytam.
-
[VW TOURAN] Problem z zapalaniem
Ktoś mi mówił, że to może być problem z ustawieniem dawki paliwa, ale czy to przy takim przebiegu?
-
[VW TOURAN] Problem z zapalaniem
Tzn? W aucie nie było nic grzebane, serwisowany do końca w ASO
-
[VW TOURAN] Problem z zapalaniem
Witam Wiem, że to forum Audi A4, jestem posiadaczem A4 i Tourana, więc pozwoliłem sobie założyć ten temat, gdyż mam problemy z zapalaniem. Auto z 2004r. przebieg 74tys. km (oryginał) silnik 1,9TDI 105KM. Auto na zimnym silniku zapala bardzo dobrze, na rozgrzanym już długo kręci rozrusznik i nawet jest takie szarpnięcie przy zapaleniu. Świece były wymieniane w VW, akumulator raczej też ok. Po podłączeniu po komputer też nie pokazało błędów. Co to może być? Proszę o pomoc.
-
[B5 AFN] Dziwny problem z silnikiem
Jutro posprawdzam, a na który wężyk szczególnie zwrócić uwagę?
-
[B5 AFN] Dziwny problem z silnikiem
A kogo możecie polecić na Dolnym Śląsku? U mnie wołają 450zł ;/ Jak oceniacie tourana? 1,9TDi 105KM 2004r. i tylko 73tys. km
-
[B5 AFN] Dziwny problem z silnikiem
Czyli na co stawiasz?