Treść opublikowana przez fidziu
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Witam, owszem, gwarancja niby jest, tylko problem w tym, że trzeba je wykręcić, wysłać i czekać, co oczywiście wiąże się z dosyć sporymi kosztami i unieruchomieniem samochodu, na co niezbyt mogę sobie pozwolić(dojazdy do pracy). Może też trafiłem jakiś feralny komplet, ale cóż bywa i tak. Dostałem nauczkę i jeśl jescze będę wymieniał(póki co próbuję sprzedać moją A4) to tylko i wyłącznie na Lemförder. P. S. Jak teraz tak patrzę, to moje stare wahacze ori wyglądają lepiej niż MS po roku. Pozdrawiam fidziu
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Witam, skuszony pozytywnymi opiniami na temat wahaczy MS postanowiłem wpakować również do mojej furmanki(tak się prowadzi po roku na wahaczach MS). Wahacze okazały się wtopą na całej linii, sparciałe gumy w tulejach, do których przykręcony jest amortyzator, rozwarstwione gumy w tulejach tylnych wahaczy dolnych, luźne sworznie w górnych i fatalne prowadzenie samochodu, to skutki taniości MS. Ale jak to mawiają, kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy. ;( P.S. Wahacze były zamontowane tak jak powinny (dokręcane, po rozbujaniu stojącego na kołach samochodu). Nie zrobiłem na nich nawet 15tkm Pozdrawiam fidziu
-
[B5 AEB] Koszt wymiany przekładni kierowniczej
Ajmax, żeby wyjąć magiel, trzeba wyjąć akuulator bo jedna ze śrub mocujących znajduje się właśnie pod nim. adadur, na magiel dostałem gwarancję, ale co z tego jak do Łodzi mam w jedną stronę 250km=250PLN i biorąc pod uwagę to jak mnie załatwili, nie sądzę, że zrobią mi to teraz rzetelnie. Kasy niestety nie odzyskałem, straszenie sądem, federacją konsumentów etc. też na nic. Pozostaje więc tylko ostrzec innych. Pozdrawiam fidziu
-
[B5 AEB] Koszt wymiany przekładni kierowniczej
Witam, ceny regeneracji są różne i zaczynają się gdzieś od 450zł za samą regenerację, ale są też miejsca gdzie wołają 1800-2000zł . Ja "regenerowałem" swoją maglownicę w Łodzi na ulicy Przędzalnianej 6 i jesli mogę to chciałbym ostrzec wszystkich forumowiczów przed tym warsztatem http://maglownice.polskareklama.pl/. Jego własciciel wykorzystał to, że nie byłem przy naprawie i co się okazało maglownica nie była nawet tknięta (wymontowana), fakt ten stwierdziłem niestety dopiero następnego dnia w domu a mieszkam 250km od Łodzi i teraz walczę o zwrot choćby części kasy, bo drugi raz im mojej audioli z pewnością nie zostawię. Radzę więc dać magiel do regeneracji do zaufanego warsztatu, bo ja jestem lżejszy o 650zł i z niezrobioną maglownicą. Pozdrawiam Fidziu [uzupełnij profil] - schiller
-
Jak założyć tylnie boczki w bagażniku Avanta
damos dzięki za wskazówkę, zaraz idę zobaczyć. O efekcie z pewnością poinformuję. Pozdrawiam fidziu [ Dodano: 2006-10-08, 10:45 ] Witam, tak jak obiecałem, informuję o efekcie sprawdzania bezpieczników. Okazuje się, że wszystkie z podanych są ok. Jednakże patrząc na rysunki z ETOSa zaczynam się zastanawiać, czy bezpiecznik podnośnika szyb jest w skrzynce z pozostałymi bezpiecznikami. Ostatnio zakładając wyłącznik pompy paliwa zauważyłem, że pod osłoną nad pedałami jest też kilka bezpieczników płaskich, może więc te od sterowania szybami też są gdzieś indziej? Poniżej ilustracja, na której zaznaczyłem mocowania bezpieczników. Za wszelkie sugestie, co jeszcze sprawdzić z góry dziękuję pozdrawiam fidziu
-
Jak założyć tylnie boczki w bagażniku Avanta
ja jej, nie miałem, bo "mądrzy" Niemcy grzebali coś przy srubach mocujących amortyzator , ale dzięki tobie już wiem i dokręcę jeszcze swój boczek. dzięki! Pozdrawiam fidziu P.S. wiem, że to temat na inny post, ale widzę damos, że masz jakieś ciekawe opisy napraw do audika. Wiesz może, który bezpiecznik jest od elektrycznych szyb, bo w spisie, który znalazłem na stronce nie ma nic o szybach. Za pomoc z góry dzięki.
-
Jak założyć tylnie boczki w bagażniku Avanta
Witaj, z tego co się orientuję, to boczki są na wciskach, ale żeby założyć, to trzeba odkręcić pasy i przełożyć je przez otwory, tak więc trzeba zdjąć siedzisko tylnej kanapy. Z tego co pamiętam, to zdejmowałem też boczek oparcia. Pozdrawiam fidziu
-
Szyby nie działają...pomocy!!!
witam, dzięki za radę, bezpieczniki sprawdziłem i są ok, no chyba, że są jeszcze jakieś poza bokiem deski rozdzielczej? Pozdrawiam fidziu [ Dodano: 2006-09-26, 22:57 ] Witam, widzę, że chyba mój problem jest chyba dosyć odosobniony. Dziś dostałem program Etos i oglądałem sobie wiązkę podnośnika szyb no i jest mocowanie bezpiecznika, tak więc musi być jakiś bezpiecznik ekstra do szyb?! Jednakże nie wiem który to, bo w spisie podanym na kórymś z postów nie znalazłem nic o szybach. Czyżby bezpieczniki szyb były schowane gdzieś indziej? Z góry dzięki za wszelkie sugestie fidziu
-
Szyby nie działają...pomocy!!!
Witam, problem jak w temacie. Nie działają szyby w drzwiach kierowcy i pasażera, nie działa też podświetlenie ich sterowania, tak jak by prąd nie dochodził, rozebrałem boczek drzwi od strony kierowcy i wszystko jest na swoim miejscu, żadnej luźnej wtyczki nie znalazłem. tak więc zanim się wybiorę do elektryka, chciałbym Was prosić o radę, może Ktoś też już tak miał? Za wszelkie informacje z góry dziękuję fidziu
-
sprężarka głośno hałasuje
Witam, gdy kupiłem moje autko toteż było słychać jeden wielki hałas, przyczyną było łożysko koła pasowego sprężarki, tak więc na początek polecałbym odwiedzić jeszcze jakiegoś innego mechanika.