Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Koszt wymiany przekładni kierowniczej


Ajmax

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu w mojej niuni pojawiły się wycieki płynu do wspomagania ,co kilka tygodni muszę dolewać płynu do wspomagania (200ml) nie wiedziałem gdzie jest ten wyciek aż do dziś przy zmianie opon zaniepokoiła mnie cześć przekładni która wychodzi do drążków jest tam osłona gumowa,gdy ja ścisnąłem to było słychać ze znajduje sie w niej płyn.Chyba widocznie pod osłoną jest gdzieś nieszczelność i to powoduje ze płyn jest w osłonie gumowej a przy skręcaniu jego nadmiar zostaje usunięty.Mam pytanie czy z wymianą tej przekładni (maglownicy) jest dużo roboty? I ile płaciliście u mechanika za taką wymianę.Nie wiem też czy kupić sam zestaw uszczelniający i mechanik sam to zrobi czy kupić przekładnie po regeneracji z gwarancją na 12miesięcy.Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ceny regeneracji są różne i zaczynają się gdzieś od 450zł za samą regenerację, ale są też miejsca gdzie wołają 1800-2000zł :thumbdown:. Ja "regenerowałem" swoją maglownicę w Łodzi na ulicy Przędzalnianej 6 i jesli mogę to chciałbym ostrzec wszystkich forumowiczów przed tym warsztatem http://maglownice.polskareklama.pl/. Jego własciciel wykorzystał to, że nie byłem przy naprawie i co się okazało maglownica nie była nawet tknięta (wymontowana), fakt ten stwierdziłem niestety dopiero następnego dnia w domu a mieszkam 250km od Łodzi i teraz walczę o zwrot choćby części kasy, bo drugi raz im mojej audioli z pewnością nie zostawię. Radzę więc dać magiel do regeneracji do zaufanego warsztatu, bo ja jestem lżejszy o 650zł i z niezrobioną maglownicą.

Pozdrawiam Fidziu

[uzupełnij profil] - schiller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidziu jak robisz coś u mechanika i zostawiasz więcej niż 100zł to bierz rachunek (podstawa reklamacji) a poza tym powinieneś mieć gwarancję jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie miales objawy gdzie ci ciekla?bo skoro jej nienaprawiali to powinna dalej ciec po 2 dniach napewno cie pamietaja,pokaz im ze dalej leci....czy bylo inaczej?????i jeszcze jedno u siebie tez musze wymienic jak wroce do polski,w wakacje jezdzilem w mojej okolicy do 100km,i znalazlem 1 zaklad zajmujacy sie regeneracja(z czego jak szukalem ulicy,trafilem do warsztatu zajmujacego sie audi,vw,skoda glownie i odradzali mi wizyte tam gdzyz niespotkali sie z tym ze bylo w tym zakladzie zrobione cos kiedykolwiek jak nalezy-wiec nietrafilem tam(bardzo ciezko ze znalezieniem ulicy)) teraz chcem kupic na allegro bo tam najpredzej(chyba ze ktos z zachodniopomorskiego okolice KOSZALINA I SLUPSKA )polecaja kogos to prosze o kontakt) i znalazlem takie cos .. http://moto.allegro.pl/item266360533_maglownica_przekladnia_kier_audi_a4_vw_passat_b5.html

czy ktos kupowal lub robil magla u nich i czy te uszczelniacze sa dobre co stosuja(bo slyszalem ze polskie dlugo nietrzymaja) albo niech ktos poratuje linkien skad zamawial magla i jest ok...dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje kupic maglownice z gwaracja, lub pojezdzic po szrotach i poszukac dobrej, bo zawsze mozna trafic na oszustow ktorzy twierdza ze nam ja zregenerowali a po tydodniu dalej leje. A do tylu po takiej regeneracji jestesmy z 700zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie miales objawy gdzie ci ciekla?bo skoro jej nienaprawiali to powinna dalej ciec po 2 dniach napewno cie pamietaja,pokaz im ze dalej leci....czy bylo inaczej?????i jeszcze jedno u siebie tez musze wymienic jak wroce do polski,w wakacje jezdzilem w mojej okolicy do 100km,i znalazlem 1 zaklad zajmujacy sie regeneracja(z czego jak szukalem ulicy,trafilem do warsztatu zajmujacego sie audi,vw,skoda glownie i odradzali mi wizyte tam gdzyz niespotkali sie z tym ze bylo w tym zakladzie zrobione cos kiedykolwiek jak nalezy-wiec nietrafilem tam(bardzo ciezko ze znalezieniem ulicy)) teraz chcem kupic na allegro bo tam najpredzej(chyba ze ktos z zachodniopomorskiego okolice KOSZALINA I SLUPSKA )polecaja kogos to prosze o kontakt) i znalazlem takie cos .. http://moto.allegro.pl/item266360533_maglownica_przekladnia_kier_audi_a4_vw_passat_b5.html

czy ktos kupowal lub robil magla u nich i czy te uszczelniacze sa dobre co stosuja(bo slyszalem ze polskie dlugo nietrzymaja) albo niech ktos poratuje linkien skad zamawial magla i jest ok...dzieki

Ja właśnie zamówiłem sobie maglownice z tej firmy i czekam aż mi ją dostarczą bedę płacił 900zł ale jak wymienie i odesle im swoja to zwrócą mi 300zł.Zobaczymy co z tego będzie.Dobrze że kolega Fidziu napisał o tych z Łodzi co regeneruja ,bo juz też tam miałem jechać gościu gadał ze nie ma problemu do nich przyjeżdzają ludzie z całej Polski jak przyjade rano to popołudniu wyjezdzam naprawionym autkiem teraz widze ze to fajna sciema,a strone w necie maja bardzo kuszącą myślałem ze to fachowcy ale jak przeczytałem tego posta od Fidziu to :thumbdown:

Wstępnie jestem umówiony na wymianę w warsztacie a to szacunkowy koszt :

regenaracja magla-600zł

wymiana -160zł

zbieżnośc-85zł

płyn-21zł

drążki-110zł

w sumie około 976zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pojezdzisz troche to napisz o wrazeniach i jak sie trzyma i czy ze zwrotem kaski niebylo klopotow jak oddales stara,ja mam jeszcze 1m-c do powrotu do kraju wiec poczekam z zamowieniem az sprawdzisz ja....dzieki -odezwij sie za jakis czas....

i jeszcze jedno jakiej firmy koncowki drazkow zakladasz???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na giełdzie w Gliwicach i kupiłem

końcówki drążka z firmy CHART -55zł/szt

płyn do wspomagania z FEBI (zielony)- 25zł/ltr

Zobaczymy jak długo wytrzymią te końcówki

Po wymianie napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki mam pytanie czy znalazl ktos stronke ze sklepem lub hurtownia z nowymi przekladniami orginalnymi do audi a4 ? i moze ktos sie orientuje ile nowa przekladnia kosztuje wiem mniej wiecej ze cos kolo 3 tys. podobno hmm jak ktos zna stronki z takimi czesciami i wie ile kosztuje prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno w ASO i można zostawić starą w rozliczeniu ale o cenę nie pytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz po sprawie na dniach bede wymienial przekłądnie koszt regenerowanej niby nowa ale regenerowana orginalnie w salonie koszt takiej 1300zł plus olej wymiana zbieznosc itp. wyniesie oklo 1500zł :/ no ale bedzie jak nowe;) mam nadzieje odpukac w niemalowane hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie przekładni jak narazie odpukać w niemalowane jest ok.Trochę ciężej chodzi mi kierownica ale po 1000km myślę ze sie tam wszystko dopasuje jakby nie było założone są wszystkie nowe uszczelniacze.Dziwi mnie jedno czy przy tej wymianie trzeba odkręcać akumulator?

Bo po odebraniu samochodu miałem zakodowane radio czyli mechanik rozłączył akum tylko po co ?

Przy jeździe zauważyłem ze przy zmianie biegów obroty zamiast spadać przy wciśnięciu sprzęgła to jeszcze trochę wzrastają.Czy może być to spowodowane tym ze po rozłączeniu przepustnica nadaje sie znowu do zaadoptowania?,dodam ze już miałem taki przypadek ze wzrostem obrotów przy zmianie biegów,ale gregory zaadaptował mi przepustnice i wszystko było w porządku.Teraz po wymianie przekładni znów mam to samo z tymi obrotami dziwi mnie co oni tam namieszali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajmax, żeby wyjąć magiel, trzeba wyjąć akuulator bo jedna ze śrub mocujących znajduje się właśnie pod nim.

adadur, na magiel dostałem gwarancję, ale co z tego jak do Łodzi mam w jedną stronę 250km=250PLN i biorąc pod uwagę to jak mnie załatwili, nie sądzę, że zrobią mi to teraz rzetelnie. Kasy niestety nie odzyskałem, straszenie sądem, federacją konsumentów etc. też na nic. Pozostaje więc tylko ostrzec innych.

Pozdrawiam

fidziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowki mechanik mowil ze komus lezala czy cos i nowka bo mialem miec nowa regenerowana za1300zł ale byl nie ten rozmiar i pojechal oddac a znajomy mial na zbyciu nowke za 1050zł bez koncowek mialem farta ale koles mial takie dojscia ze za 600zł nowki mial ale wszystko im si erozeszlo wykupili odrazu dlatego tanio bo zdrapywali znaczki audi i sprzedawali taniej ale juz sie skoncyzlo to:/ teraz zadzwonie bo wachacze taniej mial mi zalatwic orginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez trafiłem na taki warsztat w Gdańsku przy ulicy Trakt Św. Wojciecha dwa razy zrobili mnie w bambuko i wywaliłem ok 1600łz w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...