Treść opublikowana przez zybi67
-
Autoscan
Panowie do czego służy autosan czy z tego skanu można coś wyczytać ja proza pierwszy dziś zrobiłem ale nie wiem o co chodzi
-
Zasysanie zbiornika paliwa
kopiłem używkę ale działa poprawnie( chyba????) zalancza się przy temperaturze 80st i gdy ściągam przewód od filtra to czuć na palcu jak zasysa tylko czy ten zaworek po załączeniu powinien chodzić non-stop czy ma robić sobie przerwy
-
Korekty długo terminowe
Panowie tak jak w temacie gdzie znajdę korekty długo terminowe w vag 311 dla silnika aeb
-
Zasysanie zbiornika paliwa
Dzięki jak zauważyłem to ma dużo mniej nisz inne
-
Zasysanie zbiornika paliwa
Witaj bawol1 to fakt mam nieoryginalny korek możne tu leży przyczyna a zaworek o którym piszesz to ten który zaznaczyłem na fotce na czerwono
-
Zasysanie zbiornika paliwa
Deki to jest jakiś pomysł spróbuje i przekonam się czy to on ale czyżby dwa były walnięte czy ten wężyk idący do zbiornika można przedmuchać sprężarką od strony zaworku?? moze wiesz co to znaczy gdy na niektórych kanałach są takie napisy czy to oznacza braki w programie czy niedostępne w tym modelu
-
Zasysanie zbiornika paliwa
Myślisz o wężykach miedzy zbiornikiem a zaworkiem czy inne
-
Zasysanie zbiornika paliwa
Ja wymieniłem tarze ten zaworek na filtrze i nadal jest to samo tak jak pisałem on działa cyka
-
Zasysanie zbiornika paliwa
Witam panów szukam rady od dłuższego czasu jeżdżę z otwartym wlewem ponieważ po zamknięciu wlewu mocno zasysa mi zbiornik zawór N80 działa poprawnie nawet gdy cyka to zasysa bak możne ktoś miał styczność z podobna sytuacja i ma pomysł jak ten problem rozwiązać ?? czytałem ze VAG silnik [01] nastawy podstawowe [04] grupa wskazań [070].ale ja znalazłem tylko to panowie co to znaczy gdy na niektórych kanałach są takie napisy czy to oznacza braki w programie ---------- Post dopisany at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany at 12:37 ---------- Panowie a przy wlewie to coś zaznaczone na czerwono to tez jest zawór
-
Wolne obroty
tak adaptacja jest okei próbowałem tego lecz gdy zmieniam wartość 128 na inna to wyskakuje błąd Idle Speed Adaptation (see your Repair Manual): With engine warmed up, at idle: [select] [01 engine] [Adaptation - 10] Enter channel 01 Enter an adaptation value between 124 and 132 [ Save] Tego tez prubowalem ---------- Post dopisany at 16:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:53 ---------- Podłączyłem vag i wolne obroty są 800 a gdy jadę i wrzucę na luz spadają do 600 nie falują są stabilne do momentu zatrzymania wtedy wskakują na 800 czy to normalne przepustnica czyszczona praktycznie nie było potrzeby czyszczenia adaptacja poprawna morze jakieś pomysły
-
Wolne obroty
Witam panowie zmieniłem ecu na drugie i związku z tym mam pytanie czy w vag ma opcje podnoszenia wolnych obrotów na starym miałem 900 a na tym mam 760 czy tak już musi być szukałem na forach i nic konkretnego nie wyczytałem
-
Teperatura
Witam mam małe pytanie czy jest ktoś kto wie z jakiego czujnika jest odczyt temperatury na klima-troniku na kanale 49 i 51 wiem ze 49 to temperatura płynu a 51 temperatura silnika lecz nie wiem gdzie są poszczególne czujniki Pytanie dwa czy kanał 49 startuje od stopni dzięki jeśli ktoś odpowie
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
czy to oto chodzi Włącz zapłon uruchom Vag-com wejdź w Immobilizer wybierz: Adaptacja Wybierz kanał 00 (dla przeprowadzenia adaptacji) Jeśli będzie się pytało o wartość to wpisz "0" Zatwierdź. Zakończ transmisję. Wyłącz zapłon i włącz ponownie. Lampka sygnalizacyjna immobilizera w liczniku powinna zgasnąć po 1 s.
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Witam panowie chce podmienić ecu pożyczyłem od znajomego z jego a4 ma te same numery co mój 8D0907557T tylko rok starszy ale gdy czytam o adaptacji immobilizera to tam piszą o kluczu ja nie posiadam tego kodu ani ten kolega w swoim czy da się to pominąć nie chce schrzanić znajomemu czy ktoś możne opisać cala procedurę czy konieczna jest wizyta u elektromechanika
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
mam rozumieć,że zajmujesz się naprawą ECU? Czy możemy porozmawiać przez tel? podaj numer ?czy ten w podpisie należy do ciebie?
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
czyli ttylko z końcówkami 557t-558e czy 558b tez
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Witam panowie chyba jednak to ECU właśnie wróciłem z pracy podpielem vag i jest błąd 16989 P0605-35-00 i niemego go skasować wcześniej pojawiał się kasowałem i znikał potem był jakiś czas na stale znów skasowałem i znika myślałem ze to koniec problemu z nim ale myliłem się jednak to komp zaczynam szukać coś na podmiankę ale powiem ze mniemam zielonego pojęcia jak to zrobić jaki podpasuje do AEB ja mam nr.8D0907557T bosch 0 261 204 185 data-24.05.97 czy musi być taki sam i jak zaadoptować imo. i ecu jak to fizycznie wykonać proszę o wskazówki jeśli to możliwe a morze ktoś z was posiada takie ECU
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
a jak zrobić ten twardy reset
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
siad mi sterownik gazu zmieniłem na nowszy po próbie ustawienia map okazało sie ze mocno skakać podciśnienie zrobiłem logi okazało sie ze dv do wymiany wymieniłem suszarka ląduje 0,6bar ale map nie mogłem ustawić bo palił masakra wiec zaczołem jeździć na pb i zonk pb pobiera podobnie dodam ze podejrzewam zena starym pobiera mi gaz i pb równo czesnie teraz wiem ze on pobierał mi tyle paliwa a tego wcześniej nie sprawdziłem
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
tak to ze to nie zasilenie pb wiem ale od zaworu n80 idzie przewód do kolektora sacego możne te zwrotne puszczają i tam łapie lewe powietrza czy to realne bo nie wiem do czego jest n80 i te dwa zwrotne ---------- Post dopisany at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ---------- czy z odpiętą przepławką morze palić mniej jak długo tak mogę jeździć
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
mam auto osiem lat i zawsze mieścił się w 10l a gazu 11 nie więcej
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
czy dziurawy wydech mógł by wpływać na takie spalanie mam pytanie dzisiaj zauważyłem dziwne zjawisko na wolnych obrotach jest coś jak strzał w tłumik ale gdy to następuje obrotomierz nawet nie drgnie wiec to nie tłumik bo przy strzale obroty by drgnęły wiec podejrzewam zbiornik pb lecz n80 cyka i to raczej niema wpływu na zużycie pb i lpg, hamulce sprawdzałem jako pierwsze teraz już nie mam pomysłu ---------- Post dopisany at 19:25 ---------- Poprzedni post napisany at 19:20 ---------- przejrzałem fora na temat spalania i nic nie znalazłem to ciężki przypadek możne ktoś ma jakiś pomysł to proszę o sugestie
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
na lpg jest jeszcze gorzej pali więcej około 25l/100 także dziurawy zbiornik odpada co jeszcze zostało, różnica w temperaturze miedzy klimą a blatem jest 3st klima pokazuje 90 zegar 87 vag pokazuje 87 to czujnik chyba tez odpada
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Witam nagralem filmik z statecznych ---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:43 ---------- a to z vag-com ---------- Post dopisany at 17:54 ---------- Poprzedni post napisany at 17:48 ---------- po podpiecu vag błędów niema ponieważ nie jeżdżę na gazie ale pb na 15l robię około 70km to masakra co dalej
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
jak zrobić logi st. sondy i te korekty