Skocz do zawartości

kuba111

Pasjonat
  • Postów

    99
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kuba111

  1. Witam. Trochę się nie odzywałem. Niestety nie udało się jak dotąd dojść do tego co się dzieje. Wymieniono jeszcze czujnik ciśnienia paliwa na listwie. Cr. Jakby przez chwilę buło lepiej, ale wszystko wróciło do normy. Zastanawiam się nad nowym sterownikiem. Nie ma już pomysłu.
  2. Akumulator mam nowy. Nie ma spadków napięcia. Odczuwam różnice w pracy silnika np jak zmienia się pogoda. Zauważyłem, że jadąc w góry ( zmiana ciśnienia atmosferycznego) auto zaczyna lepiej pracować. Wiadomo, że układ wtryskowy współpracuje poprzez sterownik z układem dolotowym. Dzisiaj zamówiłem w serwisie oryginalny czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym tzw MAP Sensor. Mierzy ciśnienie bez względu na zmianę ciśnienia atmosferycznego. Jutro przyjdzie. Zamontuję i dam znać czy coś pomogło. Koszt 360 zł.
  3. Auto seryjne. Był kiedyś wzywany na serwis z uwagi na tzw. Diesel Gate. Wiadomo o co chodzi. Ale później szukając jakiegokolwiek punktu zaczepienia wgrywano oryginalny program i bez skutku. Zaczynam się zastanawiać już nad wszystkim. To tak jak np zamek drzwi raz działa raz nie. Wiado jest, ze ewidentnie do wymiany. Temat także znany i oczywisty. Ale tutaj silnik raz pracuje prawildlo raz wręcz nie da się jechać. Masakra
  4. Zaczynam to wiązać z jakimś stykiem lub jego brakiem. Ja naprawdę wymieniłem już prawie wszystko. Zastanawiam się nad sterownikiem silnika i tematem zimnych lutów.
  5. Witam. Objawy jak w tytule. Już nie mam pomysłu co wymienić. Auto traci moc, głośno pracuje. Brak błędów w sterowniku. Ciekowska jest taka, że czasami jak wezmę zakręt lub podskoczy auto na nierównościach to zaczyna poprawnie pracować. Czasami jak pojadę w góry także silnik odzyskuje poprawna pracę. Pomóżcie bo nie mam już siły.
  6. Witam, auto wyraźnie gorzej przyspiesza. Czy spotkaliście się z takim efektem aby jakiekolwiek niedomagania ze strony czy to turbo czy innych elementów podciśnienia powodowało charakterystyczne buczenie w określonym przedziale obrotów silnika, bądź głośniejszych stuków dochodzących z okolic wtryskiwaczy? Przy spadku mocy jestem pewny , że silnik lub coś w jego okolicy szumi. Pojawiła się teoria o zacierającej się pompie olejowej ale to temat na inny dział.
  7. Ostatnie pytanie powiedzcie mi tak szczerze jak pojade do goscia z kompem i zrobię te logi to on zestawienie tych parametrów wydrukuje mi na kartce czy jak to się odbywa?
  8. Co do ceny za gruszkę to szukałem długo i tą z garreta jak czytałem oryginalna tyle w przybliżeniu kosztuje. Czyli koledzy twierdzą, że jest jeszcze nadzieja aby podregulować trochę cięgno? Czy jeżeli teraz podjadę do mechaniora to po podpięciu pod kompa powinno mu wyjść coś nie tak z doładowaniem? Mam jeszcze zamieniony n75 z n18, ale wcześniej tak było i był mocniejszy, a poza tym nie łapie mi notlauf.
  9. Witam serdecznie. Od dłuższego czasu borykam się ze spadkami mocy oraz pojawiajacego się nadmiernego klepania i szarpania mojego audi 1,9 TDI 110 KM. Ostatnio mechanik stwierdził, że prawdopodobnie winą jest gruszka sterująca turbiną bo coś tam syczało. Zamówiłem gruszke Garreta placąc 240 zł. Po założeniu nic praktycznie sinie zmieniło jeśli chodzi o charakterystyke pracy a nawet powiem, że auto nawet bardziej osłabło ewidentnie czuć brak ciągnięcia turbo. Mechanik twierdzi, że regulacja cięgna jest ustawiona jak w starej gruszce. Pomożcie bo oprucz wcześniejszego klekotu przyszedł jeszcze wiekszy brak mocy.Pozdrawiam.
  10. Witam czy ktoś z kolegów i koleżanek mógłby mi podac dokladny nr zaworu n 75 do AFN 110 KM po lifcie 99 r. Oczywiście biala główka. Z gory dziękuję i pozdrawiam. Nadmienie że nie wiem czy jest to 1H0 906 627 A czy 1H0 906 627 ?
  11. coraz bardziej skłaniam się ku temu, że coś się dzieje takiego, że komputer źle steruje pracą silnika.Dlaczego jeszcze nie wiem.Jak zmieniam takie parametry jak obciążenie silnika to kiedy buczy i traci moc, w tym momencie odzyskuje, chodzi ciszej itd. Cały czas zastanawia mnie ta wilgotnośc powietrza. Za około 2 tygodnie bede robił klimę - nabijanie, czyszczenie itp. Kumpel, który będzie to robił zapoznany z moimi problemami powiedział, że pozrzucamy paski klinowe i zobaczymy jak silnik pracuje bez obciążenia sprężarki , alternatora i wspomagania,.
  12. co znaczy dociskałeś, chodzi ci czy sprawdzałem poduchy?Dzisiaj znowu sytuacja sie powtórzyła.Skończyłem prace o 6 rano odpalam - silnik chodzi tak sobie, dodaje gazu a tu muł, dudni silnik brzydko brzmi, jak stary traktor. Coś musi być związane z temperaturą.Pamiętam jak podmieniłem wtrysk sterujący z innego audika to zbierał sie o niebo lepiej przy zimnym silniku i kultura pracy znacznie leprza była, ale badano mój wtrysk i kilka zakładów potwierdzało, że jest sprawny. Dobijaja mnie te objawy klekotu i braku mocy!Czy ktoś wie może co to jest za czujnik na rurze plastikowej idącej od EGR za n18.Rozebrałem tą rurę to było trochę oleju i wytarłem ten czujnik, zamieniłem n75 z n18 i tak jakby mniej drgań w aucie.[br]Dopisany: 28 Marzec 2010, 06:02_________________________________________________A co powiecie na temat przepływomierza. U mnie jak zaczeły sie kiedys ostre drgania, auto muł tragedia - w pewnym momencie zaczął padać deszcz i..... auto po 5 s odzyło dostało kopa- o wiele lepiej chodził?
  13. ale u mnie drgał silnik i dlatego wibracje były przekazywane na tłumik. Miałem także znaczne spadki mocy. Po wymianie rozrządu wibracje ustały, odzyskał moc i rano przy zimnym jak odpalił to ładnie pracował nic nie dudniło i nie stukało, ale po kilku dniach wszystko powróciło.
  14. jnx o którym wyjściu z podciśnieniem rozmawiamy, wiem gdzie jest przegroda, ale to wyjście?Sprecyzujesz?Jeżeli chodzi o obserwację to robić to w momencie dodawania gazu czy jak?
  15. jak ściągałem n75 i wężyki to miałem swobodny dostęp do sztangi. Podważyłem ją śrubokrętem zapierając o obudowę turbo i ruszałem dźwignią. U mnie jak silnik jest zgaszony to nie mam szans ruszyć jej rękami, jak jest u was?
  16. Jakie złącze wymieniłeś mar_92, miałeś też drgania i spadki mocy, a jak z buczeniem- jestem bardzo ciekawy. Ja ostatnio zamieniłem n75 z n18 i tak jakby silnik przestał drgać, ale już miałem tak w przeszłości, że dzisiaj spokój a jutro tragedia. Rozruszałem także kierownice turbo, ale miałem czyszczone około 2 miesiące temu więc chyba to nie turbo.Za każde sugestie dzięki.
  17. na pewno.Jeżeli na coś wpadnienie to piszcie.
  18. Byłem ostatnio u mechanika - znawca diesla, ale naprawia tylko ciężarowe. Stierdził, że początek kąta wtrysku zalezy od wielu parametrów między innymi wilgotności powietrza, temperatury, obciążenia silnika itp, zrobił mi cały wykład na temat jak jeden parametr wpływa na inny. Stwierdził, że w takich jak mój przypadkach niezbędna jest wizyta u dobrego elektromechanika albo elektronika z dobrym sprzętem. Podobno nasze komputery VAG nie pokazują wszystkich nieprawidłowości. Mam namiar na dobrego specjaliste w Raciborzu, który potrawi sprawdzić prawidłowość działania każdego obwodu elektrycznego.Co chwilę mam o czym myśleć- taki egzemplarz audi A4. Pozdrawiam
  19. ale u mnie spada moc, i twardo pracuje jakby kąt wtrysku się przestawiał. Na zimnym silniku makabryczny spadek mocy.Jak podmieniłem wtrysk sterujący to było lepiej na zimnym.
  20. koło dwumasowe i sprzęgło czyszczenie turbo, n 75, rozrząd- po wymianie którego drgania ustały ale wróciły, drgania w zakresie 1800-2000 obr i buczenie, szarpanie przy ruszaniu!
  21. Witam Wszystkich serdecznia.Od wielu miesięcy walczę z drganiami i buczeniem w moim TDI 110 km, ostatnio zauważyłem pewną regułę mianowicie kiedy zaczyna padać deszcz auto cichnie, buczenie i dudnienie ustaje, podczas przyspieszania mniej szarpie. Podobne objawy nastepuję podczas włączenia klimy. Co powoduje zwiększona wilgotnośc powietrza, czy ktoś się z tym spotkał.Wymieniłem już dużo części i dalej nie wiem co się dzieje- pomóżcie bo opadam z sił.
  22. Witam wszystkich, mam podobne problemy jak koledzy i walcze z nimi od około 2lat.Mechanicy rozkładaja ręce.Były momenty , że aoto tak drgało i buczało, ze nie dało sie jechac- halas nie do opisania. Dwumas, plecionke itd powymieniane- i nic.W lutym jade do jakiegoś super gościa od diesla i podobno gośc daje radę. Pomyślcie o takiej teorii- być może jakis element tzn- pompa wspomagania, sprężarka klimatyzacji lub alternator stawiaja opór i pojawiaja sie różnego rodzaju drgania i buczenia.Nadmienie, że u mnie także buczy i dudni w okolicach filtra powietrza.Pozdrawiam.
  23. Witam wszystkich ponownie.Wracam znowu do drgań w moim audi a4. W dalszym ciągu nie potrafię sobie poradzić z dziwnymi drganiami i spadkami mocy.Ostatnio kolejny , już nie wiem który mechanik, zasugerował, że różnego rodzaju dziwne zachowania silnika może powodować zacierająca się sprężarka klimatyzacji lub pompa wspomagania. ponieważ silnik poprzez koło pasowe przekazuje na te elementy napęd, to każde zakłócenie ich pracy może prowadzić do tego, że silnik zacznie drgać i tracić moc.Co Wy na taką teorię.W moim audi przy włączonej kilimie w lecie silnikiem bardzo rzuca i jest okropnie słaby- wszystkie komputery " świata" nic nie pokazały.Pozdrawiam.
  24. Dzięki koledzy za wszystkie sugestie.Narzuca mi się jeszcze jedno kiedy podmieniłem wtrysk sterujący to było znacznie lepiej, ale mój wtrysk według wszystkich pomiarów jest 100 % sprawny.Dzisiaj znowu auto chodziło jak chciało, najpierw drgania, a później jak postał około 8 godzin po odpaleniu ciągnał fajnie na wszystkich biegach i tak ładnie silnik pracował i nie było charakterystycznego buczenia i drgań w zakresie 1800 obr/min.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...