-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Koszmar - może zestawymy wszystkie patenty razem, póżniej efektywność rozpiszmy na te układy poprawek - a kolego Kostek - do dolotu tylko moze olej z powietrzem sie dostac czy sa jakies inne mozliwosci ?? a moze uszczelka pod głowicą ?
-
[B6 ALT] Poszukuję schematu kolektora ssącego - i jak zdemontować go najbezpieczniej ...
właśnie - czy to bracanie powoduje to ze działa - jak to sprawdzić ?
-
[B6 ALT] Poszukuję schematu kolektora ssącego - i jak zdemontować go najbezpieczniej ...
Tak też to interpretowałem - ale skąd tyle tam byłoby oleju - skoro olej został spalony - a pomimo odłączenia od dolotu wciąż się pojawia na czujnku - i to świeży w miarę ... bo czysciutki
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
dokładnie tak jak mówisz - zastanwiałem się czy na jałowym jak ręcznie obróce jakoś można usłyszeć czy się obraca czy nie - czy może nastąpiła usterka, gdzie dzwignia się obraca ale nie zwieksza ilości powierza uszkodzony mechanizm...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
tak, oba doloty zaślepione a po tylu kkm powinno już go wessać ... a nie pojawiać się np na czujniku temperatury który jest na górze kolektora .... :/
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
podbijam - jak sprawdzić - czy ręczne obracanie kieronicą powietrza odatkowego na biegu jałowym powoduje zmianę obrotów silnika ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Poszukuję schematu kolektora ssącego - i jak zdemontować go najbezpieczniej ... odłączyłem wszystko co mogło łączyć się z dolotem a olej dalej tam jest ... nie ciągnie odmą ani trójnikiem ... :/
-
[B6 ALT] Poszukuję schematu kolektora ssącego - i jak zdemontować go najbezpieczniej ...
Witam. Poszukuję schematu kolektora ssącego - i jak zdemontować go najbezpieczniej ... chcę sprawdzić działanie przepustnicy powietrza dodatkowego. Pierdziele się z braniem oleju - odłączyłem już wszystko co mogło być zassane z oparów olejowych a dalej w kolektorze jest olej ... wystarczy z przodu obok kieronicy po. dodat. wykręcić czujnik temp ... jest w oleju :/ skąd tam się bierze ??? możecie pomóc koledzy ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
ale potrafi 2 - 3 kkm przejchac i zabrac kilka setek a raz wciaga jak głupi - ... nie ma stalego zuzycia - raz duzo raz prawie wcale a ten sam styl jazdy ...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
czy są metdy pewne w 100% ze poprawiają działanie ??? - czy sprawdzacie stan swiec gdy dużo pali oleju ? na których garach najwięcej nagaru ? teraz zaczął znowu mi żreć /././ nie wiem już co robić - odciety od dolotu i dalej bierze - może w kanale dolotowym jest jescze jakiś element gdzie można ciagnąć powietrze - może kierownic pow dodatkowego - pomimo ze działa dzwignia - jak sprawdzić że działa bez demontażu ??
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
tylko zmiana czwórnika ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
to czekamy - ale dobre pytanie - który patent ma najwyższą skuteczność i o ile zmniesjza branie oleju ...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
ale oba idą z dołu silnika ... jedno to odma a drugie dochodzi do dolotu od strony kabiny kierowcy
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
odpowietrzenie przez odme i z drugiej strony tez ???
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
u mnie i odciąłem dojście do serwa i dalej olej idzie - wiem że jest jeszcze przewód pod kanałem dolotowym - z lewej strony jak zdemontujecie przewody - na dole jest przewód na zatrzask który schodzi na dół ... tylko nei wiem gdzie - wyglad jakby mial olej opadać nim ... hmmmm gdzie dochodzi i jaką ma funkcje ?