Witam,
Nie miejcie do mnie pretensji o tego posta ale czytajac archiwum mam juz metlik w glowie.
Kupilem A4 [AJM] i chce wymienic olej.
U siebie mam kartke przy silniku z wymiana oleju ale jest tylko wpisane CASTROL 505.01
Czy oleje z norma 505.01 to tylko syntetyki czy tez pol syntetyki? np. na allegro (MOTUL) jest napisane raz synt. raz pol synt. no i przez to wszystko nie wiem co mam kupic.
Pozdrawiam,
Witam,
W linku przesyłam fotkę silnika 1,9 TDI [AJM] (zaciągnięta z sieci).
Pod osłoną (w miejscu zaznaczonym na czerwono) jest taki metalowy zawór lub coś takiego - nie wiem jak to sie nazywa. Zauważyłem jednak, że cieknie spod tej blaszanej puszeczki olej (nie wiem być może spod uszczelki)
Powiedzcie mi co to jest i czy wyciek oleju w tym miejscu jest groźny? Jeśli tak co należy zrobić i na jaki koszt się szykować?
Pozdrawiam serdecznie.