Skocz do zawartości

wiciu1919

Pasjonat
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez wiciu1919

  1. Chyba nie . od 10 tys km  jak kupiłem to auto to się nie zmienia .  A czy możliwe jest że jak by nawet już turbo wydawało taki odgłos z powodu zurzycia to nie brało by znacznych ilości oleju ??

    Bo co dziwne to coś sobie gwizda ale oleju pobiera bardzo mało , na moje oko ładnie wstaje co czuć i widać na logach 

  2. Witam

    Wychodzę z pytaniem czy normalne jest że w 1.8 T delikatnie ale wyraźnie słychać turbine ??

    Naj bardziej jak tak take na 5 biegu 2 tys obr i docisnę gazu i wtedy ją słychać i czuć jak dostaje mocy

    Jak otworzę szybę to też ją słyszę . Martwię sie że moze to początek końca 

    pozdr

  3. Dokładnie ,  nie tylko urwanie jest konsekwencją dodatkowy opór to wzrost spalania i spadek mocy , sprawne sprzegło nawet w fazie załączenia powyżej 3tys obr silnika dalej nie przyspiesza . aby nie rozerwało śmigła . Przełożenie tam jest dość duże przy 6 tys obr silnika to by weszło na niebotyczne obroty.

    temat visco jest do granic opinany na forach BMW , sam tez miałem E39 i tam zachowywało sie poprawnie , po schłodzeniu sie wyciszało a tym moim 1,8 to nie ma opcji jak sie załączy to juz trzyma a temperatura silnika jest 87 C tyle ma początek otwarcia termostat wiec niżej nie. spadnie .

    Ale tak myśle może co auto to obyczaj ale jednak nie wiec czeka mnie wymiana 

  4. Tak ja wiem że powinno sie kręcić i znam też zasadę działania . Jednak u mnie zbyt wcześnie wchodzi w fazę szybkich obrotów tak jak u autora tematu . 

    Jednak chciałem się upewnić , bo mogło by się wydawać że wymianił bym dobrą cześć chociaż od razu mi nie pasował . Nie pozostanie nic innego niż zakupić i wymienić

    Pozdr

     

  5. Witam

    Czy pomogło kupno nowego wisko bo u mnie jest podobnie tyle że w 1.8 t 

    Dopóki sie nie pojdzie cieply płyn na chlodnicę to jest ok ale tera jak było 20 c to masakra jadę sobie spokojnie 90km/h i nadal ten wiatrak na wisko dmucha .Klima wyłączona elekryczny wentylator nie pracuje . Z układem chłodzenia jest na 100 % wszystko ok , pewnie ten bimetal w wisco za wczesnie załancza , teraz jakiej firmy kupić żeby to z  50 tys pochodziło ??

  6. 3 minuty temu, Wylye napisał:

     

    Pozycja regulacyjna (tłoczek pod N205 wciśnięty przez solenoid) OBIE PŁOZY JEDNOCZEŚNIE opuszczają się MAX w dół.  Poprzez przesuniecie punktu zagięcia łańcucha następuje "cofnięcie" o wartość 22 stopni wałka ssącego. Owocuje to powstaniem tzw "płukania" Mówimy tu o MAX MOMENCIE.  Tu masz link na oryginalny tekst po rosyjsku https://www.drive2.ru/l/590821/

    Odnośnie "różnych filmów i różnych ciśnienien na YT" itp - to nie będę tego komentować. Standardowo na oleju zalecanym przez producenta - temp 80 - 90 wolne obroty powinno wynosić 1.7Bar inne ciśnienie świadczy o spadku sprawności układu smarowania. Ale... mogę się mylić - skoro bywają i takie "po 0.8 Bar" :)

     

    kurcze własnie tego szukałem :) tego opisu 

    Jeśli kolego to nie tajemnica to napisz na jakiej lepkości oleju jeździsz 

    pozdr

  7. 2 godziny temu, Wylye napisał:

     

    Ad "dopuszczalnego" ciśnienia  to nie wiem gdzie kolega dotarł do takich wartości jak 1BAR wg moich danych nominalne ciśnienie na gorącym silniku - wolne obroty to 1,7Bara. Oczywiście silnik przy 1Bar na wolnych nie "umrze" ale osprzęt jak np napinacz może już robić psikusy...

    Wkleiłem link . Zagraniczna strona bardzo rzeczowy opis układu smarowania 

    jest full filmów z pomiarów ciśnienia w czasie jazdy i widać tam wyniki od 1 do 1.5 bar . Oczywiscie 1.7 to ładny wynik tylko nie otrzymałem odpowiedzi na jakiej lepkości oleju. 

    Ale skoro auto legitymuje 240 km to tuner pewnie zalecił 5w50

    Tutaj film z przekroju napinacza a dalej z zasady naprężania łańcucha a co za tym idzie zmiany fazy w zależności który slizg sie wysuwa a który chowa 

    Od 6:57 minuta 

     

  8. 6 minut temu, Wylye napisał:

    Zgadza się ale też wtedy , przestawia wałek na 22 stopnie  w grupie 090 to widać .  Wyłancza się SAI w grupie 090 fazator znów OOF wałek pokazuje 0 stopni a dzwieku nie ma .

    To samo uzyskałem podczas klekotu i pracy SAI odłączyłem kostke od fazatora i cisza .

    Wcześniej też są wnioski  że fazator po czesci jest do ekologi tak samo jak SAI i jest to prawda 

    Piszę to w oparciu o silnik AWT ! Naj łatwiej to zobaczyć odpalając laptop na silnik grupa 090 i pięknie widać że kiedy chodzi SAI fazator na ON.

    Może w innych programowo jest inaczej choć nie sądzę

     

    6 minut temu, Wylye napisał:

     

     

  9. Dopuszczalne na wolnych to 1 Bar . Mają po jeszcze mniej tak 0.8 i jest ok . U mnie na full rozgrzanym nic nie słychać.

    W momencie kiedy włancza się SAI na zimnym i coś tam słychać na wolnych mam 4 atm . :)

    Jesli kolego masz takie wartości to gratulacje pewnie mały przebieg albo ... oleju  5w50 .

    Olej rozgrzewałeś podczas jazdy ?? 

    Do poczytania 

    http://www.audizine.com/forum/showthread.php/610203-1-8t-Oil-Pressure-Survival-Guide-and-troubleshooting-DIY

    Co do napinacza nie chodzi mi o krojenie pewne rzeczy mnie zastanawiają układ kanałow mnie mało inetresuje

  10. 43 minuty temu, WYSKUN napisał:

    dobrze mówisz fajnie by było zrobić sekcje zwłok napinacza i opisać. U mnie na zimnym silniku kiedy pracuje SAI to słychać (łąńcuch albo coś) jak SAI przestaje działaćpo ok 20-30 sek to już żadnych dzwięków napinacza nie słychać. A moje ciśnienei oleju na gorącym silniku to:

    jałowe 1.5 bara

    2tys obr 3,6 bara

    3.5tys  4,6 bara

     

    Gdybym miał napinacz to zrobił bym sekcje dość dokładnie może jakieś wnioski by były . 

    Ja mam cisnienie na wolnych około 1.3 , przy 2tyś  to ma prawie 4 i tak trzyma na full obr to max 5 bar bo zawór obcina ciśnienie 

    Podczas tego grzechotu kiedy pracuje SAI w grupie 090 przestawia wałek na ON i 22 stopnie . 

    Mam kilka typów dlaczego tak jest i jest to związane po czesci z zużyciem napinacza . 

  11. Może co sterownik to obyczaj AWT a AVJ jakieś różnice są .

    Ja jeszczę podejmę temat tego napinacza . Nikt nie zrobił sekcji zwłok co się w nim psuje , ani typowej zasady działania. Ja znam jego zasade działania ale nie mam napinacza żeby dokładnie sprawdzić. Czy jest to spowodowane nie szczelnościami tłoków które wypychają slizgi , a może nie szczelność dostaje tłoczek za elektromagnesem który przekierowuje ciśnienie  raz to w góre raz w dół. Dolny tłoczek i slizg ma ciężej bo na dole występuje siła napędowa a także wysuwa sie momencie przyspieszania wałka .

    Zakładam że każdy kto ma problemy mierzył ciśnienie oleju ( ja mam  wzorcowe a i tak sie odzywa kiedy pracuje pompa SAI , na gorącym cisza ) 

  12. Na logu tego nie widać ale kiedy zrobił bym go od 1500 do 6500 rpm z butem w podłogę to fazator jest cały czas na off 

    jest to typowy ze spokojnej jazdy trasa jakieś wyprzedzanie , delikatne wciskanie gazu wystarczające ( oczywiście dla mnie ) do sprawnej jazdy to bliźniaczy log pracy turbo 

    Praktycznie pracuje jak zwykła benzyna 

    http://vaglog.pl/log-033_115_020_hs7B1B.html

    Ale już bez fazatora tak przyjemnie nie jest kiedy się jedzie , normalnie bez buta bez kręcenia 

    Idea zastosowania fazatora  wzieła sie z ekologi , zastępując EGR który np stosował OPEL , myśle że ma być to połączenie przyjemnego z pożytecznym fajniejszy przebieg momentu i wewnętrzna recyrkulacja ( zmiana overlapu )

    Mocy nie przybędzie , zawsze się smiałęm jak ktoś mówił ja mam 1.4 i 100KM ale przy ilu obrotach 6800 ?? . Moc fizycznie nie istnieje to wyliczenie składowej momentu i obrotów .

    Tutaj są wzory .

    http://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/moc.html

    Jeśli fazator ma podnosić moment o 10 % i zakładająć że włączy się przy 3000 rpm . trzeba zobaczyć na wykresie ILE MOCY ma wtedy auto przy tych 3 k i mozna założyć że przy tych 3k dzieki zmianie fazy mamy o 10 % mocy . Przy pełnym bucie a na pewno powyżej 6000 rpm jest zawsze wyłączony wałek jest na 0  a moc maksymalna przykładowo dla AWT to 150 KM dostępna tylko powyżej 6 k rpm 

    Myślę też że rola fazatora w silniku BEX właśnie może sie sprowadzać do ekologi ( tak napisane mapy ) jest to silnik juz powążniej dmuchnięty, turbo k03s , taki prawdziwy turbo. Wersje 150 to soft turbo powyżej 5 tyś doładowanie jest ze 0.3 bar , 

     

  13. Tutaj log pracy zmiennych faz w AWT

    http://vaglog.pl/log-033_090_002_r5go6.html

    Seryjny silnik pod odpięciu kostki traci bardzo na elastyczności (sprawdzałem ) , może ktos kto ma dmuchniete na 180 -200 km nie  odczuwa różnicy bo turbo nadrabia . Nie jest to tylko dla ekologi , seryjna 150 na codzień jest bardzo fajna ( pod warunkiem że jest sprawna ) nie każdy dmucha na 180 km bo turbo K03 sie do tego nie nadaj K03s to inna bajka , seryjne  150 po usunięciu fazatora traci na elastycznosci .

    Wyprzedzenie wałka na srednich obrotach daje wzrost momentu , W BMW na pojedynczym  VAnosie było tak samo wałek był przyspieszany o stałą wartość , jest to ładnie opisane na forach BMW .

    Nie jest to żadne VVT dla ubogich tylko wymyślili taki dość archaiczny sposób z przeciąganiem przez ciśnienie łańcuszka z góry na dół , w BMW  Vanos dziaął na zasadzie gwintu slimakowego , a tam znowu wycierają sie uszczelnienia tłoczków , tulejki . Nasze silniki maja po ponad 300 tys nie wierze w przebiegi poniżej w 15 letnim aucie. 

    Podczas pracy pompy SAI na zimnym wałek przestawia się w pozycję ON wyprzedzony 22 stopnie . Wtedy najbardziej u mnie  grzechocze , myślę że ma na to wpływ zimny olej (zalecają 5w30 , ja takiego nie polecam po przebiegach 300 tyś silnik już ciasny nie jest naj lepiej 5W40 )  oraz mniej równo mierna  praca silnika która wprawia w wibracje łańcuch . Żałuje że kiedy miałem napinacz w łapach to nie wywaliłem sitka oleju pomimo że było czyste.

  14. Grupa 32 korekcje  Add  . musi być tak do 5 % im bliżej zera tym lepiej . korecja na plus to uboga mieszanka na wolnych co za tym idzie dolewa paliwa moze byc nieszczelność. ale tez moga byc inne przyczyny tego stanu rzeczy.

    Zobacz też grupę 33 w czasie rzeczywistym pokazuje korekcje dawki jesli bedzie na plus to moze być nie szczelność (od tego bym zaczoł )

  15. I Znalazł ktos rozwiązanie ?? Ja mam AWT i tez mnie to irytuje . Korekcje na wolnych mam 0 czasem nawet na minusie wiec raczej lewego powietrza brak  , czujnik sprzęgła ok ,  Obroty wolne idealne równe czy zimny czy ciepły . Auto chodzi super jak na serie ładnie ciągnie od 2 tys do odcinki ( robiłem komplet logów dynamicznych ) .

  16. Witam

    Dziś odpalam auto , jakieś dziwne dudnienie . Otwieram maskę dochodzi z rozrządu , zaraz zgasiłem . Po oględzinach pękł zaraz przy króćcu węzyk ten idący przy pokrywie płyn jakoś dołem pomoczył pasek rozrządu .

    Po naprawie węża ,  odpaliłem pasek już prawie nie stukał , a jak sie auto rozgrzało i wysechł to wróciło do normy. Rozrząd ma 20 tyś czy muszę teraz go wymieniać z powodu kontaktu z płynem :(

  17. 7 minut temu, koloboro napisał:

    u mnie tez tak jest. myślałem ze to pompa oleju i wymienilem i dalej ten sam dźwięk. po za tym ok

    To mnie kolego zaskoczyłeś . Ile km zrobiłeś z tym dzwiękiem ??

    to jest mój film 

    https://www.youtube.com/watch?v=b6mLD5rBf1o&feature=youtu.be

    Dźwięk u Ciebie też dochodzi z miski ?? W jakim stanie był łańcuch napędzający pompę ?? Sitko było czyste ??

×
×
  • Dodaj nową pozycję...