Tak , rozumiem ,,, ale po wymianie też bedą grały ?? ja wymeniłem z myślą , że te odgłosy ucichną albo zmaleją.
A tu niespodzianka nic sie nie zminiło dalej rano odpalam i słszę to stukanie tak jak przed wymianą.
Może jeszcze mozna coś zrobić ? sam juz nie wiem ...
pozdrawiam
Wiesz co muisz chyba grupowiczom więcej napisać ... Albo nagrac ten dzwięk i pokazać. Wtedy napewno uzyskasz pomoc.
Nie wiadomo w jakich okoliczościach występuje ten dzwiek.
http://www.sendspace.com/file/z570ha
Oto link do mp3 z tym odgłosem ...
Dziwe jest to ze gdy odpalam jest cisza nastepnie ten odgłos po 4 sekundach i zaraz wraca wszytko do normy.
Wiesz co jak mam tak samo... i okazało sie ze silnieczek jet ok ... wiec sparwdz sobie kostkę... bo sparwdzałęm silniczek i działa , napiecie jest 12 v.
Wiec walczę ,,,
Kurcze przysuchałem sie i juz sam nie wiem czy to sa popychacze... Poniewaz ten stukot pojawia sie sekundę odpalniu. Ja byłem pewien ze to popychacze... Mechanik zreszta też ... i mu mina zbledła jak okazało sie nadal jest jest ten stukot.
Wydaj mi się ze powinienem nagrać moze to i wtedy bedzie mi łatiej przedstawić problem.
Tak olej wymieniony , na Mobil 10.40 Turbo diesel. Nunia chodzi jak złoto , nie bierze oleju , pali malutko , i jedynie co mi przychodzi do głowy to sparwdzić pompę oleju.
Witam wszystkich.
Po odpaleniu silnika w mojej niuni przez około 5 sekund było słychać metaliczny metaliczne tykanie.
Wymieniłem szklanki ( popychacze ) i byłem pewien , ze to zniknie ale niespodzianka nadal efekty specjalne są ale już o wiele krótsze około 1 sekundy.
Zastanawiam się , czy to może nie pompa oleju. ?? Czy nikt z klubowiczów się z czymś takim nie spotkał .
Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
Dzięki