Treść opublikowana przez play
-
Pobór prądu
Ok, sprawdzę ten prąd i dam znać. Na jałowym pokazuje 14,5 V. Sprawdzałem dziś. Silnik AFN 110
-
Pobór prądu
Dzięki za odp. Jak długo trzeba czekać aż przejdzie w stan uśpienia??
-
Pobór prądu
Witam, Chciałem zapytać jaki jest pobór prądu na postoju? Dziś auto coś słabiej kręci więc sprawdziłem napięcie i jest 11,9V. Pobór prądu na postoju na zakresie 20A był skokowy i wynosił od 0.1 do nawet 6! Nie wiem czy to normalny ale coś czuję że nie. Dodam że aku wymieniony przed zimą na bosha (12/77/780). Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam
-
Błąd 575
No miałeś rację. Jak na razie wszystko ok.
-
Błąd 575
Witam, rurbo wyczyszczone więc jak narazie jest ok. Auto dziś przegoniłem i chodziło lepiej niż przed czyszczeniem. Mechanik, który mi to robił stwierdził że chodziły dobrze ale w pewnym momencie było przycięcie i to powodowało błąd. Po wyczyszczeniu twierdził że chodzą lekko i prawidłowo. Mam nadzieję, że to już będzie działać. Dzięki za chęci i próbę pomocy ale chyba musze nowy kabel kupić bo na moim nie mogę vag coma podłączyć.
-
Błąd 575
Pisałem wcześniej że nie mogę zrobić logów na moim kablu a do innego narazie nie mam niestety dostępu. Auto jest u mechanika, który czyści turbo poieważ stwierdził po sprawdzeniu turbiny że są jakieś przeskoki więc zobaczymy...
-
Błąd 575
Okolice Nysy woj. opolskie
-
Błąd 575
dobra, dzięki panowie jutro postaram się sprawdzić sztangę. Podciśnienie sprawdzał mi znajomy. Coś z wężykami kombinował, zasysało i mówił że ok. Wymienię też te wężyki. Ponaowie moje wcześniejsze pytanie da się zrobić logi innym programem nic vag com bo mi się nie włącza w ogóle ;/ a vcds nie może się połączyć z silnikiem ;/
-
Błąd 575
Ale turbo chyba chodzi ok poniewaz przy zwiększaniu obrotów przewody ciśnieniowe od turbiny "twardnieją" i przewody podciśnieniowe zasysają bo sprawdzałem.
-
Dwumas jakie objawy?
Ja wymieniałem 2 mas ale w b5 objawy były następujące: -po lekkim naciśnięciu czuć było drgania pedału - slychac bylo zmianę pracy silnika przy wciskaniu sprzęgła, takiego objawu nie powinno być tzn podczas zalaczania i odlaczaqnia sprzegla nie powinno być żadnej zmiany akustycznej - znaczne drgania drążka zmiany biegów, szczególnie podczas przyspieszania - taki jakby metaliczny odgłos przy gaszeniu auta - szarpało strasznie autem jak było nagrzane przy ruszaniu ale to chyba była wina padniętego sprzęgła Przy wymianie koła 2 masowego polecam zmienić sprzęgło, podobno powinno się to robić razem. Sprzęgło jak ci bierze? Mi przed wymianą brało na górze po wymianie trochę poniżej środka. Pozdrawiam
-
Błąd 575
Dzięki za odpowiedź. Postaram się zrobić logi ale nawet vag com nie chce mi się uruchomić;/ 575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica dorególowania.taki błąd mi dziś wyskoczył jak probowałem trochę rozruszać turbo. Dziś próbowałem zrobić logi jednak vcds nie łączył sie z autem, test sw programie wypadł ok. Nie wiem czy moim kablem da się zrobić logi, kabel mam vag k+can commander 1.4. Da się zrobić logi jakimś innym programem ??Wiem że to nie ten dział z kablem ale nie chce już tam spamowac:)
-
Błąd 575
Witam, Ostatnio odczuwałem spadki mocy przy wyższych obrotach( nie wkręcał się na obroty). Wyglądało i to na notlauf. Podłączyłem vaga i wyskoczył mi błąd 575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica dorególowania - BŁĄD SPORADYCZNY. Błąd wykasowany. Pojechałem przetestować i wygląda na ok. Rozpędza się dobrze. Wkręca się na obroty. Wbijam po kolei 1,2,3,4 i tu się kończy szczęście 5 bieg i się zaczyna około 140 km/h 3000 obr i srasznie wolno wkręca się w oborty. Przyspiesza ale to już nie tak samo. Dodam że słychać świszczenie/gwizd ale od kiedy miałem auto było to słychać a dopiero teraz takie problemy. Przyznaje że raz wpadł mi w tryb awaryjny ale potem przez ponad rok było ok. Czy w moim silniku turbawa może się zapiec? Czy to może być N75? W tej chwili nie mam za bardzo jak zrobić logów. Problem występuje raczej na 5 biegu więc nie wiem czy to może być turbo... Wiem że na forum jest pełno tematów tego typu jednak nie było takiego samego jak mój... Proszę o jakieś porady i z góry dziękuję.
-
[B5 ADP] Założenie alarmu do 1.6 1996 rok.Pomocy
Z załączonego schemaqtu do aukcji wynika iż potrzebna będzie dioda prostownicza do podłączenia kierunkowskazów ponieważ jest tylko jeden kabel od centrali. Wygląda na to iż wszystkie potrzebne informację znaleźć można w podanych przeze mnie linkach wyżej.
-
[B5 ADP] Założenie alarmu do 1.6 1996 rok.Pomocy
Też mogę pomóc ponieważ sam niedawno montowałem niestety link z alarmem nie działa. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1986772.html Ja dużo znalazłem w tym temacie i w tym http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=64122.0 Powinno pomóc. Znajdziesz tam lokalizację prawdopodobnie wszystkich potrzebnych ci kabli. Potrzebny będzie ci pewnie miernik uniwersalny do odnalezienia poszczególnych kabli.
-
[ALL] Podpinanie kabli do kostek
Ja też uważam iż polutowanie to najlepszy sposób jednak sytuacja trochę to utrudnia. Może postaram się o garaż z zasilaniem jutro... Czyli według ciebie poskręcanie kabli będzie lepsze od szybkozłączek? Zakupiłem dziś kilka sztuk więc zobaczę jak to jutro z tym będzie.
-
[ALL] Podpinanie kabli do kostek
lutownice posiadam więc to nie problem tylko nie mam jak lutować z braku zasilania w garażu ;/
-
[ALL] Podpinanie kabli do kostek
Panowie wiem że moje pytanie jest żenujące ale jak wpinacie się w kostki ?? Przecinacie kable i lutujecie? Da się to ewentualnie zrobić bez lutowania? Chciałem podłączyć sobie alarm ale nie za bardzo mam możliwość lutowania więc czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy da się dopiąć kable do kostek?
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
Panowie wiem że moje pytanie jest żenujące ale jak wpinacie się w kostki ?? Przecinacie kable i lutujecie? Da się to ewentualnie zrobić bez lutowania? Proszę o wyrozumiałość
-
[ALL B5] Zablokowana tylna kanapa w Avant, zablokowany zamek.
Ja także przyłączami się do pytania. U mnie bardziej chodzi o wymianę pasa środkowego który się zablokował i za cholerę nie da się odblokować.
-
[B5 AFN] Rozpiska instalacji obok lewego podnóżka
Dzięki to na pewno coś wyjaśni. Jeszcze czy w miejscu gdzie są bezpieczniki znajdzie się gniazdo podłączone bezposrednio do aku czy musze podłączać kabel pod aku ??
-
[B5 AFN] Rozpiska instalacji obok lewego podnóżka
Witam, Panowie może ma ktoś z was rozpiskę instalacji znajdującej się za osłoną obok podnóżka kierowcy? Chciałem alarm podłączyć i potrzebne mi są poszczególne kable. Czy znajde tam stałe 12 V oraz 12v po zapłonie?? Za tą osłoną znajduje się wiele kostek wie ktoś może jakie kostki z jakimi kablami za co odpowiadają?Czy przy bezpieznikach znajdę stałe 12 V ?? Będę wdzięczny za każdą pomoc.
-
Montaż licznika z Audi A6 C5 do Audi A4 B5
http://allegro.pl/licznik-a6-c5-a4-fis-komputer-1-9-tdi-2-5-can-920-i2076328986.html Czy taki licznik podejdzie do mojej a4 ? Trzeba przerabiać wtyczki do działania fisa? Nie mam w obecnej w ogóle fisa.
-
[ALL B5] Spryskiwacz tylna szyba
To może się zgadzać bo według numeru vin moje auto to 98 więc już sam nie wiem. W papierach mam ze 97 bo to końcówka roku
-
[ALL B5] Spryskiwacz tylna szyba
No to chyba jest jakiś zwał z tym spryskiem tylnej szyby. Ten zbiorniczek masz osłonięty czymś ? Ja mam tam coś ale osłonięte taką pianka, jutro pójdę jeszcze sprawdzę.
-
[ALL B5] Spryskiwacz tylna szyba
Panowie mam takie pytanie - Czy podczas włączania spryskiwacza tylnej szyby z przodu też powinien lecieć płyn? Ponieważ u mnie leci tylko z przodu tak ledwo co na samym dole szyby a tył suchy ;/ Czy w moim modelu powinien być zbiornik w bagażniku? Jeśli tak to czy jest on bezpośrednio widoczny ? Ponieważ ja w tej wnęce po prawej stronie go nie widzę ;/