Treść opublikowana przez grzes791
-
wibracje nadwozia
a więc tak test zrobiony zimny silnik drzwi otwarte nic się nie dzieje odczuwalne tylko lekkie mrowienie natomiast po wejściu na 2100 obrotów drzwi zaczynają lekko podskakiwać
-
wibracje nadwozia
tak jak pisałem poduchy wszystkie wymienione aby została ta w przednim pasie opony nówki (ale nigdzie nie jest powiedziane ze jak nowe to dobre wolną chwilą sprawdzę) przeguby w porządku łożyska nic nie słychać tak że ręce opadają
-
wibracje nadwozia
no ok fajnie pozazdrościć rozwiązania problemu tylko ,że tak jak mówię u mnie jest cisza wydech sztywny nigdzie nie dotyka przez najbliższy czas nie będę miał auta nie będzie okazji przy nim pogrzebać ale tak czy inaczej jakieś podpowiedzi mile widziane pozdrawiam
-
wibracje nadwozia
nie no to u mnie jest troszkę lepiej tzn może tylko na długości 5 cm ta plecionka wychodzi z tego pierścienia i nie jest tak popękana tak że chyba raczej to nie będzie tego wina aczkolwiek mogę się mylić
-
wibracje nadwozia
na wydechu jedynie co zaobserwowałem to to, ze delikatnie w jednym miejscu odchodzi ta metalowa siatka na miękkim łączeniu nic po za tym
-
wibracje nadwozia
Panowie a więc tak przy prędkościach 130-150 zaczyna się trzęsienie budą przy normalnej jeździe trzęsienie nie występuje podczas przyspieszania, jazdy pod górkę tylko przy stałej prędkości wymienione zostały wszystkie poduszki ,przeguby wew, opony niby 4 nówki sztuki ręce opadają brak pomysłu chodzi mi jeszcze po głowie dwumasa proszę o jakieś porady z góry bardzo dziękuję pozdrawiam
-
dodatek do oleju LIQUI MOLY Oil Additiv MOS2
hehehehehe panowie ten internet to samo zło hihihih troszkę poczytałem na temat tych dodatków i ile ludzi tyle opini ale jak zszedłem na temat ceramizera to już w ogóle bania pełna
-
dodatek do oleju LIQUI MOLY Oil Additiv MOS2
tu cię może zaskoczę kiedyś przez głupotę popsułem miskę olejową i była ściągana do spawania i ku mojej radości było tam czyściutko przy wymianie uszczelniaczy na wałkach rozrządu jak również pod klawiaturą nie stwierdziłem jakiś dziwnych zaległości syfu i stąd moje pytanie na temat własnie owej płukanki czy jest sens się w to bawić????
-
dodatek do oleju LIQUI MOLY Oil Additiv MOS2
no coś się ruszyło w temacie miło ja najpierw zakupiłem a dopiero pomyślałem żeby ruszyć temat na forum i coś więcej się dowiedzieć żeby po wlaniu tego przypadkiem sobie nie poprawić .A podpowiedzcie mi czy warto jest zalać jakąś płukankę ???? autko ma nalatane 340 000 z czego ostatnie 30 tyś latało na motulu x-clean 5w30 a teraz 15 000 zrobiłem na liqui moly synthoil high tech 5w40 z góry wielkie dzięki pozdrawiam
-
dodatek do oleju LIQUI MOLY Oil Additiv MOS2
panowie szybkie pytanie co myślicie o dodatku do oleju LIQUI MOLY Oil Additiv MOS2 czy ktoś to stosuje w naszych 1.8T i w ogóle czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat czy warto się w to bawić z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam widzę ,że nikt się nie chce wypowiedzieć bądź też nic nie wie na ten temat szkoda
-
Światła wstecznego
No co racja to racja ok jak znajdę chwilkę to spróbuję się dostać do ecu i coś tam pogrzebać
-
Światła wstecznego
Koledzy a czy w ogóle ja dobrze kminie że to może być przekaźnik czy to może w skrzyni jakieś dziadostwo siedzi? ??
-
Światła wstecznego
Kolego dziękuję bardzo za schemacik obstawiam że ten przekaźnik to j 226 obstawiam bo jak pisałem jestem kiepski z elektryki i jeszcze prośba może wiesz w którym miejscu on się znajduje mniej więcej napewno by mi to ułatwiło zadanie z góry jeszcze raz dzięki za pomoc
-
Światła wstecznego
Witam wszystkich i proszę o poradę a więc ostatnio zauważyłem że nie mam świateł wstecznego po podpieciu pod vcds mam taki błąd 18194 sygnał świateł cofania przerwa w obwodzie P1786-35-00-- z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi dodam że mas skrzynie multitronic wiem ze muszę szukać gdzieś na kablach z tego co sprawdziłem bezpieczniki są całe i ciekawi mnie czy nie ma gdzieś jeszcze jakiegoś przekaźnika albo innego ustrojstwa jak by ktoś miał dostęp do instalacji elektrycznej i coś mądrego podpowiedzieć to byłoby super bo u mnie z eletryką to tak nie za bardzo jest i nie chce rozwalić czegoś co nie ma z tym związku
-
spawanie zderzaka
dzięki wielkie za pomoc
-
spawanie zderzaka
Witam wszystkich mam prośbę o pomoc w ustaleniu jakiegos nr spoiwa do przedniego zderzaka z góry bardzo dziękuję i pozdrawim
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Witam co do ssewisu SOPY moje audi było tam jakieś 2 może 3 lata temu z objawami braku mocy inni mechanicy stwierdzili że to wina skrzyni dlatego oczytałem się na necie i wybrałem SOPE . Auto stało 2 tyg została wymieniona turbina ,głowica poszła do regeneracji ,wymieniony przepływomierz , wymieniony napinacz łańcucha rozrządu po tych operacjach oddano mi auto teoretycznie naprawione zaraz po wyjechaniu z serwisu dzwonie do nich i mówię , że auto jest w takim stanie jak było i nie ma żadnej poprawy wtedy pan SOPA powiedział mi tak że auta z taką skrzynią biegów (multi) pobierają bardzo dużo mocy i dlatego auto jest takie mułowate i że on tym jeździł i wszystko jest jak w najlepszym porządku. Niestety mi to nie dawało spokoju i pojechałem autem na hamownie (wiem że tych skrzyń się nie hamuje)ale jak mu miałem udowodnić że nie ma racji po wykonaniu tej czynności wyszło że Adzi brakuje prawie 30km po okazaniu mu dokumentów stwierdził że to nie możliwe i że w trakcie jazdy do domu coś się musiało popsuć i kazał mi się zabierać koszt całości nie pamiętam już w 100% ale było coś około 6 może 7 tyś zł dodam że to wszystko co wymienili było dobre i nie było potrzeby tego ruszać. Cała historia zakończyła się na autoryzowanym serwisie Audi gdzie się okazało że przyczyną braku mocy był źle ustawiony rozrząd. Po kolejnej wizycie u SOPY i przedstawieniu mu dokumentów z naprawy stwierdził że zwróci mi koszt robocizny jakieś 600zł i nie chce mnie ani mojego samochodu więcej widzieć. Mój błąd był taki że nie poszedłem na drogę sądową i nie poprosiłem rzeczoznawcy o zbadanie sprawy przed oddaniem auta do autoryzowanego serwisu to tyle z mojej strony
-
olej w kolektorze ssącym
okij na razie olewam temat zobaczymy co będzie się działo dalej dzięki za podpowiedzi pozdrawiam
-
olej w kolektorze ssącym
fakt jest taki że dymić nie dymi i też nie ma go w jakiś ogromnych ilościach po prostu pojawił się tam i ruszyłem wątek aczkolwiek nie zmienia to faktu że kiedyś go tam nie było
-
olej w kolektorze ssącym
myse że nie bo jak go odkręce to coś tam podskakuje
-
olej w kolektorze ssącym
Witam wszystkich Mam pytanie dotyczące oleju w kolektorze ssącym od strony tej grubej gumowej rury która wchodzi na przepustnicę jest go troszkę mniej ale z drugiej strony za przepustnicą jest go już sporo ,ślady oleju są też widoczne w przewodzie oddmy który wchodzi do grubej gumowej rury za filtrem powietrza. Obstawiałem turbo ale też zastanawiam się czy nie zaciąga oddmą czy jest może jakiś sposób żeby wyeliminować jedno albo drugie z góry bardzo dziękuję za jakieś porady pozdrawiam Widze że tradycyjnie oglądających sporo ale udzielających się to nie ma.
-
pytanie wzmacnianie siły hamowania
Panowie mam pytanie dotyczące wzmacniania siły hamowania czy w naszych A4 jest taka opcja jak w A3 a mianowicie -STG 03-elektronika hamulców -funkcja 10 adaptacja -kanał 09 -wartość 0 standard/średnia zmieniamy na 2 duża jeśli ma ktoś jakieś pomysły chętnie skorzystam a i oczywiście jakim to programem opanować z góry bardzo dziękuje .
-
prośba o zbadanie sprawy fachowym okiem i jakieś rady(Lożysko przód)foto
Była robiona zmiana tarcz i zacisków z 312 na 320 mm co do smaru powiedzmy że lekko zalatuje przepałem .Dzięki za podpowiedzi pozdrawiam
-
prośba o zbadanie sprawy fachowym okiem i jakieś rady(Lożysko przód)foto
http://postimg.org/image/u3k76t2t5/ http://postimg.org/image/lj6rhn6kh/ sorki że tak długo mnie nie było ale jakoś tak wyszło mam nadzieję że linki teraz zadziałają dzięki wszystkim za rady pozdrawiam
-
prośba o zbadanie sprawy fachowym okiem i jakieś rady(Lożysko przód)foto
kupiłem fag w środku był skf ale ponoć dobry się okaże montowałem z kolegą on ma prasę i cały warsztat zresztą siedzi w mechanice i też ręce rozkłada co do fotek to podajcie jak możecie jakąś pewną stronkę to zapodam jeszcze raz dzięki za podpowiedzi pozdrawiam