Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

gr

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. nie wiem, jutro mogę podać ci numery moich wtryskiwaczy..
  2. pojeździłem 3-4 dni z wymienionymi wtyskiwaczami. Zasadniczo jest lepiej. Ponieważ będę za 2 tygodnie zrzucał głowicę to nie chce mi się teraz więcej kombinować. Ale plan jest taki, że jak zmienię głowice to wsadzę wyczyszczone wtryski z nowymi oringami i wszystko poustawiam. Myślę, że zdecydowanie pomoże.
  3. no właśnie mam problem z kupieniem nowych oringów. Szukałem z hurtowni moto i nie mają. Mam zamiar podjechać do hurtowni z uszczelniaczami itp. Czy one musza mieć jakieś super parametry?
  4. Wtryski zmieniłem, miałem drugi komplet z innego silnika 2,6 - jeżdżone tylko na Pb. To co wyjąłem z mojego silnika, ciężko nazwać wtryskami, tam gdzie powinno być czyściutko i podawać wahę było coś w rodzaju osadu rdzawo-kamiennego i malutki otworek. Porobię zdjęcia i zapodam. Po zmianie wtrysków jest lepiej - 2-gi dzień i pali lepiej, za 1-2 razem. Myślę, że jeśli podobnie wyglądają gniazda zaworowe to tam musi być niezły syf... Pojeżdżę do weekendu i podepnę kompa. Myślę, że zmiana wtrysków nie zaszkodzi a zdecydowanie pomoże. Moje odczucie - zdecydowanie jest lepiej.
  5. dam znać. Jeżdżę na starych, a ponieważ mam 2-gi silnik, to głowice leżą przygotowane, robiłem rozrząd i wiem, że wałki mam mocno wytarte, wymieniłem wtedy popychacze, ale zawór dalej stuka. Jeżeli wałki są wyrobione, gniazda powypalana, wtryskiwacze zasyfione bo jeździ się głównie na gazie, to efekt może być taki, że z odpalaniem będzie problem (logicznie patrząc). Ja mam najechane 380 000 tyś na gazie. Jeśli wymienię wtryski i będzie o.K. no to wiadomo, ale jeśli problem zostanie, to w przyszłym tygodniu wymienię głowice i wtedy się zobaczy. Może wtedy założę kolektor bez gazu i zobaczę jak będzie. Ten silnik jest bardzo prostą konstrukcją, mało w nim elektroniki, jeśli mechanicznie jest o.k. i komp jest ustawiony prawidłowo - to nie ma szans nie działać.
  6. no wasnie ja mam wtrzski od 2+giego silnika, będę zmieniał głowice bo mi jeden zawór stuka. Gość od głowic mówił, że w tych silnikach mocno wypala gniazda zaworowe po gazie, nowe głowice chodziły bez gazu, wszystko powymieniane, wtryski wymienię w piątek i dam znać.
  7. audi A4 B5 2,6 ABC z fabrycznym gazem, przebieg 380 000, wymieniłem czujnik temp., świce i przewody ale problem pozostaje. Jestem na 90% pewien, że jest zbyt mała dawka paliwa na zimnym starcie, albo to ustawienie kompa albo wtryski. Ponieważ mam już gotowe głowice to jak je zmienie to wymienię wtryski. teraz może być tez kwestia wałków, na zimnym silniku może miec pootwierane zawory..
  8. według mnie to wtryski od Pb, na zimnym dają ciała i jest kupa, będę niedługo robił głowice (mam trochę wytarte wałki rozrządu) i wtedy wymienię wtyski i zobaczymy. Na zimnym wtryskuję 1-2 ml paliwa w dolot i odpala za 1 razem...
  9. mam drugi komplet wtrysków, mogę przełożyć, ale na razie nie ma czasu..., Jak już odpali na benzynie to potem popyla bez problemu
  10. nie mam pojęcia, ani jaki powinien być kąt ani jaka dawka paliwa na rozpałkę... może trzeba gdzieś w necie pogrzebać Na razie nie mam czasu się tym zając...
  11. mam podobny problem... i wydaje mi się, że są 3 rozwiązania: - zbyt mała dawka paliwa zadana na rozruch - zły kąt wyprzedzenia zapłonu - źle dograny czas wtrysku i kąt zapłonu U mnie jest tak, że jak wtrysnę parę kropel paliwa do dolotu powietrza to odpala bez problemu. Jak zakręci 2 razy to dalej idzie bez problemu. Da się odczytać wyprzedzenie zapłonu i dawkę paliwa na VAGu. Musze się temu poprzyglądać. U mnie też czujnik temp, świece, kable aku i ciśnienie paliwa jest O.K.
  12. mniej więcej tak jak u mnie... Na ssaniu ok. 1300 (letnią porą ok. 10-15s) potem 1000 i 850
  13. Witam Nie chcę zakładać nowego wątku, a mam parę pytań: 1. czy ABC z A4 ma takie same głowice jak ABC z 80-tki? 2. czy sprzęgło i skrzynia z do ABC A4 i 80-tki są takie same? 3. czy czujniki (i ew. które) będą identyczne? Takie same to dla mnie znaczy przekładalne... pozdr.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.