Treść opublikowana przez Skoku
-
[ALL B5] Wymiana płynu w pompie wspomagania, mała zagwozdka.
ATF IID jest gęściejszy więc lepiej uszczelnia układ kierowniczy przez co nic nie jęczy. Febi jest za rzadki. Jak zlałem ATFa to nawet widziałem różnice w lekkości skręcania. Teraz jestem dużo bardziej zadowolony. ;]
-
[ALL B5] Wymiana płynu w pompie wspomagania, mała zagwozdka.
Febi to syf i wystrzegaj się jego. Zalej IID ATF. Tutaj link do mojego postu w identycznej sprawie (przeczytaj pare ostatnich postów). Zalałem Febi i przestał piszczeć, ale później znowu zaczął, że zastanawiałem się czy pompy nie kupić nowej. Zalej ten płyn bo nie tylko ja go polecam, Febi to przeżytek. Pozdrawiam! http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=166391.0
-
ALL B5] Zlanie starego oleju do wspomagania
Panowie. Jeździłem całą zimę na febi i zaczął mi jęczeć ostatnio. Tak mi jęczał, że przestałem nim jeździć bo siara i już myślałem, że to pompa i zacząłem się przymierzać na warsztat, ale faktycznie, to wina płynu. Zalałem teraz Hipola ATFIID i rewelacja. Zuzia znowu nie robi mi siary, a jazda to czysta przyjemność. Pozdrawiam!
-
ALL B5] Zlanie starego oleju do wspomagania
Dajcie spokój z tym Febi, kupiłem i teraz żałuję. Mam ter tylko pytanko. Żeby zalać ATFIID to muszę znowu spuścić Febi i zalać czerwony z płukankiem? Nie mogę zmieszać płynów? W zasadzie to pytanie retoryczne, a jednak pytam Jest zima, nie mam garażu i nie chce mi się kombinować
-
[ALL B5] Cały czas śiweci mi się AIR BAG i kontrolka z wykrzyknikiem.
Jak miałeś podobny problem to co zrobiłeś?
-
[ALL B5] Cały czas śiweci mi się AIR BAG i kontrolka z wykrzyknikiem.
Witam. Mam oto taki problem z moją Zuzią A4 B5 97. Od ok. tygodnia pali mi się cały czas kontrolka AIR BAG i kontrolka z wykrzyknikiem. Wcześniej AIR BAG nie świecił w ogóle, a słyszałem, że powinien przynajmniej przy odpalaniu auta. Wykrzyknik natomiast migał mi 3 razy przy odpalaniu, teraz miga mi cały czas (miałem trasę 250km i migał), dodatkowo teraz mi piszczy 3 razy przy odpalaniu auta. No to prosiłbym o pomoc ;]
-
ALL B5] Zlanie starego oleju do wspomagania
Moje błędne zrozumienie wynikło z tego, że słyszałem, że ten hipol 2d atf czerwony jest bardzo dobry nawet do a4 b5. no, ale skoro mówicie, że ten febi wymiata no to polecę i kupię dzisiaj.
-
ALL B5] Zlanie starego oleju do wspomagania
To w koncu czerwony czy zielony.
-
ALL B5] Zlanie starego oleju do wspomagania
Chyba oddam ten co kupiłem i kupie HIOLa 2d atf czerwony tylko muszę zlać ten stary. Kwestia taka jak to zrobić. Jak dobrze zrozumiałem to muszę odpiąć te 2 węże co są u dołu pojemnika i zlać stary płyn do wywalenia. Założyć od nowa węże i dolać płyn. Dobrze zrozumiałem Robert?
-
ALL B5] Zlanie starego oleju do wspomagania
Witam. Jestem nowym nabywcą A4 B5 z 97 i mam problem z olejem do wspomagania. Nie wiem jaki olej jest wlany bo jest on barwy czarnej. Mam jego poniżej minimum i muszę jakiś dolać bo mi już jęczy. Kupiłem HIPOLa . jest to olej przekładniowy zielony. Chce zlać stary i wlać nowy bo nie wiem jaki był wcześniej, czy czerwony czy zielony. Teraz dwa pytania. 1.Czy ten olej jest dobry? 2.Jak zlać stary olej? Wiem, że gdzieś się coś odkręca i olej ścieka. Wytłumaczcie jak dziecku bo mam takie doświadczenie. Najlepiej gdyby ktoś jakąś fotkę mógł strzelić, żebym mógł zorientować. Sprawa pilna bo w czwartek muszę przebyć furką 250km, a nie jest na chodzie. Z góry dzięki.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Część. Posiadam Autko z 97 silniczek 1.8 w benzyna/gaz. Czarna Perła - jestem z niej dumny. Jak kupiłem swoją Zuzie to huczała jak sportowa Okazało się, że to wina środkowego tłumika. ;D Już nie brzmi groźnie, ale nadal leci jak burza ;] Oczekuję, że na tym forum pomożecie mi z poznaniem wnętrza mojej Zuzi i tego jak ją zadowolić Wspomniałem, że lubię czarnulki? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!