Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

exe

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez exe

  1. jak będę miał wszystkie nowe śruby, dać na nie klej do gwintów? Czy w 1z występowało sprzęgiełko w alternatorze? Jeżeli jest sprawne, wirnik powinien się kręcić w stronę ruchu paska, natomiast jeśli zatrzymam koło alternatora to powinno się kręcić wolno, natomiast jak ruszę kołem w przeciwna stronę do ruchu paska nie powinien się kręcić wirnik, dobrze myślę?
  2. Witam, Ostatnim czasie, po kupnie Audi wymieniłem: pasek rozrządu, rolkę napinającą, prowadzącą, pompę wody, termostat, napinacz paska wieloklinowego z paskiem.. Wczoraj wracałem samochodem z miasta, jechałem 30km/h, zrzuciło mi pasek wieloklinowy ale to nic, byłem w lekkim szoku jak zobaczyłem wiszące kolo pasowe na śrubie centralnej wału.. Dodam, że pasek mi "chrabotał" od samego początku (po wymianie, przed było ok), 2-3 razy zapaliła mi się kontrolka od ładowania i gasła (raz dłużnej, raz krócej). Co mogło być powodem? Mechanik ściągnął koło pasowe i stwierdził, że owe rowki już się delikatnie wytarły (te grzbiety, czy jak to tam nazwać)- jak na moje oko, delikatnie chodzi na boki tak 1-2mm.. Natknąłem się jeszcze na posty odnośnie sprzęgiełka alternatora, mogło mieć to jakiś wpływ, inne sugestie? Jutro będę miał ori śruby, centralną, i na koło pasowe wszystko skręcimy na klej. Planuję jeszcze zmienić tłumik drgań, gdyż jest obszarpane (tak jakby ktoś je młotkiem próbował ściągnąć). Pasek wieloklinowy Gates, napinacz jest Ruville albo INA - wymiana z powodu nieosiowej pracy napinacza. btw. jaki jest moment dokręcenia śrubek (4 szt.) do koła zębatego od tłumika drgań?
  3. Jesli silnik zużyty to nie powinienieś przechodzić z półsyntetyka na syntetyk.Jeśli już to zrobiłeś to po 3-4tys km wymień olej na taki jak wlałeś czyli syntetyk i tak już jeździj. tia... zawsze się ktoś wypowie, że jednak nie można.
  4. Śrubę i koło tylko ori? Dostanę poza serwisem?
  5. Czy koło zębate wału trzeba koniecznie wymienić? Silnik 1z 90PS.
  6. O rozszczelnieniu nie, bardziej mnie zastanawia pogłoska o możliwości zatkania kanału olejowego.. Na semi przejdę na pewno
  7. Panowie mam dylemat, gość od którego kupiłem samochód przeszedł na olej mineralny wcześniej jeździł na półsyntetyku.. Z tego co mi mówił, zalał go dwa razy 15W40. Czy mogę przejść bez obaw na semi? Czytając akurat w tym temacie -> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=762.60, zdania na początku topicu są podzielone..
  8. Miałem w poprzednim aucie kit Ta-Technixa -40/-40 delikatnie siadł po około pół roku i mocnej eksploatacji, na początku jeździło się jak taczką, później było w miarę. Myślę, że z gwintem jest podobnie.
  9. Witam wszystkich Forumowiczów Od soboty jestem posiadaczem Audi A4 B5 1.9 TDI :>

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.